Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Kanceri në qafën e mitrës, tri shenjat që s’duhet t’i injoroni!” plus 10 more Express Shneta

loading...

“Kanceri në qafën e mitrës, tri shenjat që s’duhet t’i injoroni!” plus 10 more Express Shneta


Kanceri në qafën e mitrës, tri shenjat që s’duhet t’i injoroni!

Posted: 05 Jan 2017 09:40 AM PST

Mbi 13.000 raste të reja të kancerit të qafës së mitrës shfaqen çdo vit dhe mendohet që kjo sëmundje të jetë shkaku kryesor i vdekjeve tek femrat.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Disa bindje per kafenë që duhet rishikuar

Posted: 05 Jan 2017 09:40 AM PST

Edhe pse është një burim i mirë i efekteve të ndryshme pozitive në organizmin e njeriut, kafeja mund të ketë pasoja shumë të dëmshme

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

5 ushqimet e domosdoshme të janarit

Posted: 05 Jan 2017 07:45 AM PST

Siç e kemi thënë e rithënë në artikujt e mëparshëm, periudha e pas festave duhet të konsiderohet si një periudhë rizgjimi për organizmin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjithmonë lani rrobat e reja para se t'i vishni, ja pse

Posted: 05 Jan 2017 07:35 AM PST

Për shumicën prej nesh, veshja e rrobave të reja menjëherë pasi i blejmë është normale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkencëtarët tregojnë sa herë duhet t’i pastroni peshqirët

Posted: 05 Jan 2017 07:26 AM PST

Peshqirët normalisht janë një pjesë kyçe e higjienës sonë, por sipas një eksperti, ata mund të shkaktojnë më shumë dëm sesa dobi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Omega-3 zvogëlon rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Posted: 05 Jan 2017 04:28 AM PST

Acidet yndyrore Omega-3 që gjenden te peshqit mund të zvogëlojnë gjasat e sëmundjeve të zemrës, raporton Reuters të dhënat e një studimi të ri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Përse të paaftët mendojnë që janë shumë të zotë?

Posted: 05 Jan 2017 02:42 AM PST

Edhe nëse nuk keni dëgjuar ndonjëherë për efektin Dunning-Kruger, me siguri e keni parë në veprim: politikani i papërvojë që ka opinione të forta mbi cështjet globale, një aktor apo këngëtar i famshëm në një kryqëzatë kundër shkencës, eksperti i vetëshpallur i ekonomisë që humbet para sa majtas djathtas. Efekti Dunning-Kruger është fenomeni i çuditshëm, që i bën njerëzit e paaftë apo të paarsimuar, të mbivlerësojnë aftësitë e tyre.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qirinjtë aromatikë prodhojnë më shumë avuj helmues sesa cigarja

Posted: 05 Jan 2017 01:26 AM PST

Thithja e tymit të qirinjve aromatikë, të cilët më së shpeshti ndizen në ambiente të ajrosura dobët si në banjë, shton rrezikun nga astma, ekzemat dhe problemet tjera me lëkurë, ka zbuluar një studim i Universitetit të South Carolina, shkruan sot Koha Ditore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tatuazhet janë si ilaç, nëse keni më shumë se një do të jeni i shëndetshëm sikur molla!

Posted: 04 Jan 2017 11:10 PM PST

Një zbulim i ri na ka befasuar të gjithëve. Të gjithëve na janë të njohura rreziqet të cilat i bart me vete tatuazhi, mirëpo ai ka edhe përparësi shëndetësore, si p.sh. forcim imuniteti. Ja për çfarë është fjala.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kuzhinjerët kanë një porosi: Shmangni këto ushqime në restorante

Posted: 04 Jan 2017 01:03 PM PST

Të gjitha ato që i kanë thënë këta kamerierë dhe kuzhinjerë janë logjike, por është e lehtë të harrosh logjikën, nëse në atë moment ju hahet diçka e veçantë. Ky është ushqimi që më së miri është të shmanget, thonë ata.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kujdes: 6 llojet e ushqimeve dhe pijeve që përkeqësojnë ftohjen

Posted: 04 Jan 2017 10:37 AM PST

Gjithkush e di se, kur jemi të sëmurë, nga çaji i ngrohtë ose supa ndihemi shumë më mirë. Megjithatë, janë disa ushqime që nuk janë aleatë në luftën kundër ftohjes, por mund intensifikojnë simptomat edhe më shumë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :