Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Këtë pije duhet ta pini para se të flini nëse dëshironi të dobësoheni” plus 14 more Express Shneta

loading...

“Këtë pije duhet ta pini para se të flini nëse dëshironi të dobësoheni” plus 14 more Express Shneta


Këtë pije duhet ta pini para se të flini nëse dëshironi të dobësoheni

Posted: 07 Jan 2017 09:40 AM PST

Sa e mrekullueshme do të ishte sikur të mund të humbnit peshë me një pije të thjeshtë dhe me pak ushtrime.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë tregon dhimbja e kokës për shëndetin tuaj

Posted: 07 Jan 2017 09:37 AM PST

Dhimbja e kokës është dhimbja më e zakonshme që i prekë të gjithë njerëzit e të gjitha moshave nëpër botë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu mund ta shpëtoni foshnjën kur i zihet fryma (Video)

Posted: 07 Jan 2017 09:26 AM PST

Sigurisht se ankthi më i madh i çdo prindi është kur foshnjave iu zihet fryma. Kur ndodh kjo, ne fillojmë të bëjmë panik dhe nuk bëjmë çfarë duhet për ta ndihmuar atë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A e keni gjetur personin e duhur? Ja shenjat!

Posted: 07 Jan 2017 08:30 AM PST

Kur njëri partner e thyen besimin e tjetrit, kjo shkakton dhimbje. Sa më shumë që një person i beson personit tjetër – sa më shumë që ai ose ajo brengoset – aq më shumë do të dhemb kur ai besim thyhet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja pse duhet të bëni një sy gjumë pas drekës

Posted: 07 Jan 2017 07:35 AM PST

Të bëni një orë gjumë pas drekës ndikon që truri juaj të jetë pesë vjet më i ri, thuhet sipas një studimi të ri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kanabisi shëron kancerin, kjo është ditur prej vitit 1974

Posted: 07 Jan 2017 07:26 AM PST

Kanabisi cilësohet si drogë narkotike, që do të thotë se vlerat e tij mjekësore nuk pranohen.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hiqini aknet duke i fërkuar me hudhër, ja si (Video)

Posted: 07 Jan 2017 06:40 AM PST

Farah Hukai, një blogere dhe njohëse e estetikës nga Kanadaja, e ka demonstruar mënyrën, se si mund të hiqet një puçërr, apo kokë e bardhë nga fytyra, vetëm duke e fërkuar me hudhër.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Meshkujt dhe femrat e bukur janë më inteligjentë?

Posted: 07 Jan 2017 04:33 AM PST

Përveç që janë të bekuar me fytyrë të bukur dhe me trup tërheqës, pjesëtarët e bukur të të dy gjinive janë më inteligjentë se personat me pamje mesatare, ka treguar një studim i kohës së fundit i bërë në Amerikë dhe në Britani të Madhe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbardhni dhëmbët me këtë metodë të thjeshtë

Posted: 06 Jan 2017 02:25 PM PST

Dhëmbët e bardhë dhe të rregullt janë gjithmonë më tërheqës, prandaj kujdesi ndaj tyre është një domosdoshmëri e vërtetë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në këtë moshë seksi është i përsosur

Posted: 06 Jan 2017 02:20 PM PST

Një eksperte e seksit ka treguar pse seksi është më i mirë gjatë të 40'ave sesa gjatë të 20'ave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këo ushqime duhet shmangur nëse doni një bark të sheshtë

Posted: 06 Jan 2017 12:09 PM PST

Pa marrë parasysh se sa ushtroni, ju kurrë nuk do të keni një bark të rrafshtë që keni ëndërruar gjithmonë nëse nuk ushqeheni siç duhet dhe nuk i shmangni disa ushqime të caktuara. Është shumë e rëndësishme që të keni parasysh ushqimin që hani.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Cilat janë arsyet që i kafshojmë thonjtë?

Posted: 06 Jan 2017 11:49 AM PST

Rreth 20 deri 30 për qind e popullsisë i kafshojnë thonjtë, duke përfshirë edhe 45 për qind të adoleshentëve, por shkencëtarët janë ende në kërkim të arsyes së saktë se pse njerëzit e kanë këtë zakon të keq.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mjaltë dhe hudhër, kombinimi magjik mjekësor

Posted: 06 Jan 2017 11:25 AM PST

Hudhra është një nga bimët më të përdorura në kuzhinat e gjithë botës. Ajo ka një shije të veçantë dhe shumë fuqi shëruese.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vaji që vret 93% të kancerit të zorrës së trashë

Posted: 06 Jan 2017 10:57 AM PST

Një trajtim alternativ për kancerin ka dalë në dritë pasi studime të ndryshme kanë gjetur se është në gjendje që të pengojë në mënyrë efektive kancerin e zorrës së trashë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto janë dobitë shëndetësore që i kanë bananet me pika të errëta

Posted: 06 Jan 2017 09:51 AM PST

Një studim i kohëve të fundit në Japoni tregoi se bananet me pika të errëta janë të shkëlqyeshme për shëndet, shkruan Life Hack.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :