Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Këto janë shenjat e qarta të kancerit në mushkëri” plus 17 more Express Shneta

loading...

“Këto janë shenjat e qarta të kancerit në mushkëri” plus 17 more Express Shneta


Këto janë shenjat e qarta të kancerit në mushkëri

Posted: 02 Jan 2017 09:13 AM PST

Kanceri në mushkëri është një nga llojet më të rrezikshme të kancerit – me mijëra njerëz në botë që diagnostikohen çdo vit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë nuk duhet të bëni nëse keni dhimbje fyti

Posted: 02 Jan 2017 08:50 AM PST

Është ajo periudhë e vitit kur të gjithë njerëzit fillojnë të kenë shqetësime nga të ftohtët, viroza të ndryshme, rrufë, grip, dhimbje fyti.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë i ndodh trupit tuaj gjatë fluturimit me aeroplan

Posted: 02 Jan 2017 08:42 AM PST

Të marrësh pushim nga puna dhe jeta e përditshme për të udhëtuar është një mënyrë mjaft e mirë për ta rifreskuar mendjen dhe trupin, por nëse keni për të bërë një udhëtim të gjatë me aeroplan, atëherë duhet t'i dini disa rreziqe shëndetësore që shkaktohen nga fluturimi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tortë me lajthi dhe kokos

Posted: 02 Jan 2017 08:06 AM PST

Përbërësit:

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

2 janari, ditë ideale për të bërë fëmijë

Posted: 02 Jan 2017 07:54 AM PST

Çiftet që janë duke u përpjekur për të bërë fëmijë duhet të bëjnë dashuri sot në orën 10:36.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lexojeni këtë nëse dëshironi të mos pushoheni kurrë nga puna

Posted: 02 Jan 2017 07:50 AM PST

Të jesh më i miri në vendin e punës nuk është e lehtë, por ekspertët thonë se është më e lehtë se sa mund ta mendoni – për aq kohë sa e dini se çfarë jeni duke bërë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si të pastrohet organizmi nga toksinat?

Posted: 02 Jan 2017 07:48 AM PST

Toksinat që grumbullohen në trupin tone e kanë origjinën nga ushqimi dhe pijet që konsumojnë, por edhe nëpërmjet lëkurës dhe ajrit që e thithim.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

8 dëme që i shkaktoni vetes kur flini vonë

Posted: 02 Jan 2017 07:42 AM PST

Nëse jeni nga ata persona që rrallëherë flini para orës 23:00, atëherë do jeni më keq me shëndet dhe në formë më të dobët se të tjerët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbulim i tmerrshëm: Ja shkaku i vërtetë që kanceri përhapet nëpër trup!

Posted: 02 Jan 2017 07:38 AM PST

Tashmë një kohë të gjatë dyshohet që ekziston lidhja midis kancerit dhe stresit kronik, ndërkaq është konstatuar që pikërisht tensioni konstant psikik është shkaktar i përhapjes së metastazës nëpër trup.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

5 ushqimet që ndihmojnë pas pirjes së alkoolit

Posted: 02 Jan 2017 06:32 AM PST

Pas një nate me shumë alkool dhe kënaqësi, e nesërmja nuk është dhe aq e lehtë! Por, këtë problem e keni më të lehtë t'a kaloni me këto ushqime:

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

5 ushqimet më të mira për mëngjes

Posted: 02 Jan 2017 05:36 AM PST

Cilat janë ushqimet më të shëndetshme për vaktin e mëngjesit? Mes disa alternativave kemi zgjedhur 5

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Studim: Ja pse gratë shtatzëna duhet të evitojnë produktet kozmetike!

Posted: 02 Jan 2017 04:53 AM PST

Gratë shtatzëna duhet të shmangin përdorimin e produkteve të bukurisë, kanë konfirmuar së fundmi shkencëtarët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pse zgjoheni të lodhur?

Posted: 02 Jan 2017 02:38 AM PST

Kur nuk mund të flini, jeni të vetëdijshëm për këtë gjë. Megjithatë, çfarë ndodh derisa flini? Pse zgjoheni me ndjenjën e lodhjes? Ekzistojnë disa arsye për shkak të të cilave koha të cilën e kaloni në gjumë nuk ju rivitalizon në atë masë siç do të duhej.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pija alkoolike që kuron aknet

Posted: 02 Jan 2017 01:32 AM PST

Ekspertët e Universitetit të Kalifornisë, Los Angeles, kanë zbuluar se vera e kuqe ndihmon për të kuruar lëkurën me probleme, falë antioksiduesit të njohur si Resveratrol, që mund të gjendet në fruta, të tilla si rrushi dhe manaferrat.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë ndodh nëse hiqni qimet nga vagina…

Posted: 02 Jan 2017 01:08 AM PST

Ekspertët thonë se si nuk është punë e mençur t'i hiqni qimet në organet gjenitale. Shpjegojnë që ato kanë njëfarë roli në trup, si edhe vetullat apo qerpikët. Epo përse atëherë femrat me aq kujdes i ndukin dhe i rruajnë?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbulim i tmerrshëm: Ky është shkaku i vërtetë që KANCERI përhapet nëpër trup!

Posted: 01 Jan 2017 10:22 PM PST

Tashmë një kohë të gjatë dyshohet që ekziston lidhja midis kancerit dhe stresit kronik, ndërkaq është konstatuar që pikërisht tensioni konstant psikik është shkaktar i përhapjes së metastazës nëpër trup.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shenjat që tregojnë se jeni më inteligjentë se të tjerët

Posted: 01 Jan 2017 12:00 PM PST

Shumica prej jush nuk jeni të vetëdijshëm për mençurinë tuaj, andaj edhe nuk e shfrytëzoni në mënyrën e drejtë. Është koha që të bindeni…

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shenjat që tregojnë se keni gurë në veshka

Posted: 01 Jan 2017 10:38 AM PST

Gurët në veshka shkaktojnë dhimbje serioze, për shkak se ngujohen në traktin urinar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :