Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Dy familje bllokohen në Velegllavë të Kamenicës [foto]” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Dy familje bllokohen në Velegllavë të Kamenicës [foto]” plus 19 more


Dy familje bllokohen në Velegllavë të Kamenicës [foto]

Posted:

Dy familje janë bllokuar në fshatin Velegllavë të Kamenicës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në veri të Shqipërisë mbesin të izoluara mijëra familje [video]

Posted:

Edhe gjatë ditës së sotme ka vazhduar të jetë e rënduar situata në një pjesë të madhe të zonës veriore të Shqipërisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Regjistrohen 61 raste të përfshirjes së fëmijëve në punë të rënda, KOMF thotë se ka më shumë [video]

Posted:

Rreth 61 raste të përfshirjes së fëmijëve në punë të rënda janë raportuar në Qendrat Sociale në të gjitha Komunat e Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nitaj kujton një takim “sekret” të Thaçit, i thotë “bëhu burrë e trego pse e ke kompleks Haradinajn”

Posted:

I menjëhershëm ka qenë reagimi i Muharrem Nitajt, zëdhënësit e anëtarit të Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, pas deklaratës së presidentit Hashtim Thaçi, që nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës tha se askush nga Kosova nuk është i ftuar zyrtarisht në inaugurimin e presidentit Donald Trump e se po ndjen e kupton situatën në të cilën e ka vënë Ramush Haradinajn arresti me urdhër të Serbisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrahmani e ka ndërmend të emërojë anëtarët e rinj të Bordit të SHSKUK-së këtë muaj [video]

Posted:

Ministri i Shëndetësisë është i përcaktuar që ndër veprimet e para të këtij viti të jetë emërimi i anëtarëve të rinj të bordit të SHSKUK-së.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi: E kuptoj dhe e ndjej gjendjen në të cilën është Haradinaj

Posted:

Presidenti Hashim Thaçi, nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka folur edhe për situatën e krijuar pas arrestimit të Ramush Haradianjt, në Francë, në bazë të urdhërarrestit të lëshuar nga Beogradi më 2004.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi: Askush nga Kosova s’është ftuar në inaugurimin e Trumpit president

Posted:

Presidenti Hashim Thaçi, që po qëndron në vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka thënë se askush nga Kosova nuk është ftuar për të marrë pjesë në inaugurimin e presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Krasniqi: Çka duhet të ndodhë tjetër që Qeveria të ndërpresë dialogun

Posted:

Zëdhënësi i lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi ka numëruar disa nga veprimet që janë regjistruar ditëve të fundit, e që vijnë direkt të imponuara nga Beogradi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rruga Prevallë-Brezovicë u zhbllokua, mbetet e pakalueshme ajo drejt qendrës së skijimit

Posted:

Rrugët nacionale dhe rajonale vazhdojnë të jenë lehtësisht të qarkullueshme, njofton Ministria e Infrastrukturës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tre fëmijët e familjes Asllani në Janjevë vazhdojnë të jetojnë me axhën, ai thotë se Komuna s'e ndihmoi [video]

Posted:

Që tre vjet, tre fëmijët e familjes Asllani nga Janjeva nuk jetojnë në shtëpinë e tyre.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Krejt çka ndodhi në takimin e kryepalamentarit të Shqipërisë me zyrtarët e AAK-së [video]

Posted:

Ndalimi i Ramush Haradinaj nga autoritetet e Francës, bazuar në një fletarrest të Serbisë, ishte befasues dhe shokues, për kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Parashikimi i motit për pesë ditë

Posted:

Nga ditë e hënë deri të mërkurën vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me origjinë polare.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në Merdare pritje e kolona të gjata, Policia thërret për kujdes e vigjilencë

Posted:

Policia e Kosovës thotë se gjendja lidhur me fluksin e automjeteve dhe udhëtarëve nëpër të gjitha pikat kufitare raportohet e qetë, përveç përqendrimit më të madh të automjeteve dhe udhëtarëve në pikëkalimin kufitar në Merdar, ku pritjet dhe kolonat janë më të gjata në dalje të Kosovës për në Serbi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Protesta në Londër kundër ndalimit të Haradinajt në Francë [video]

Posted:

Dhjetëra bashkatdhetarë në Londër kanë protestuar para ambasadës së Francës në këtë qytet kundër ndalimit të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Deçani me mbledhje të jashtëzakonshme për lirimin e Haradinajt

Posted:

Kuvendi Komunal i Deçanit me mbledhje të jashtëzakonshme për lirimin e Ramush Haradinaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bie nga sistemi blloku A4, pjesë të ndryshme të Kosovës mbesin pa energji elektrike

Posted:

Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm është ndalur njësia A4 e Termocentralit Kosova A të KEK-ut. Kjo ndalesë e paplanifikuar ka shkaktuar mungesa të energjisë elektrike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Meta: Arrestimi i Haradinajt, befasues dhe shokues

Posted:

Kryeparlamentari i Shqipërisë, Ilir Meta, po qëndron për një vizitë në selinë e AAK-së.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi, i shqetësuar nga trendi i sulmeve terroriste

Posted:

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar për sulmin me kamion që ndodhi pak orë më parë në Jerusalem.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj dënon sulmin në Jerusalem

Posted:

Sulmin ndaj qytetarëve të Jerusalemit e ka dënuar ashpër Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ngrin edhe liqeni i Badovcit [foto]

Posted:

I ftohti që po mbretëron ditët e fundit në Kosovë ka ngrirë edhe liqenin e Badovcit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :