Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: ““Haradinaj është heroi më i madh i gjallë i Kosovës, prandaj Serbia e ka halë në sy”” plus 19 more

loading...

Koha.net: ““Haradinaj është heroi më i madh i gjallë i Kosovës, prandaj Serbia e ka halë në sy”” plus 19 more


“Haradinaj është heroi më i madh i gjallë i Kosovës, prandaj Serbia e ka halë në sy”

Posted:

Avokati Arianit Koci e ka cilësuar si heroin më të madh të gjallë të Kosovës, Ramush Haradinajn, që po vazhdon të mbahet në Francë si i arrestuar me fletarrest të Serbisë, të lëshuar në INTERPOL më 2004.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Haradinajn e arrestoi neglizhenca jonë”

Posted:

Arianit Koci, avokati i Ramush Haradinajt, thotë se lideri i AAK-së është ndalur në Francë për shkak të neglizhencës së palës së tij dhe institucioneve kosovare.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Koci tregon se sa kohë ka në dispozicion Serbia për rastin Haradinaj

Posted:

Arianit Koci, avokat mbrojtës i kreut të AAK-së Ramush Haradinaj që po mbahet në arrest në Francë me një urdhër të dërguar nga Serbia, më 2004.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zharku pranon se ka keqpërdorime me patentë-shoferë

Posted:

Ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku, në Puls" të KTV-së, e ka pranuar se ka keqpërdorime me patentë-shoferë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

QKUK pa buxhet, vështirë se do t’ia dalin të japin shërbime [video]

Posted:

As këtë vit, qendra më e madhe klinike në vend nuk do të jetë në gjendje të ofrojë për qytetarët atë për të cilën obligohet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeveria do të ndajë 30 milionë euro për pistat e aeroportit të koncesionuar [video]

Posted:

Për herë të parë, ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku tregon se Qeveria e Kosovës do t'i investojë 30 milionë euro për pistat e aeroportit "Adem Jashari" edhe pse i njëjti është dhënë me koncesion.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova pritet ta kryejë më 2020-n punën me asfalt

Posted:

Në "Puls" të KTV-së, Lutfi Zharku, ministër i Infrastrukturës ka folur edhe për fillimin e punimeve në autostradat e reja dhe rrugët regjionale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bushati: Tirana nuk ka bërë asnjë ndërhyrje për koalicionet në Maqedoni

Posted:

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati thotë se është për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe se roli i Tiranës nuk lidhet në asnjë rast me skenarët e mundshëm për krijimin e qeverisë në Maqedoni.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

MI tregon se është hapur për qarkullim edhe rruga Brezovicë – Qendra e Skijimit

Posted:

Ministria e Infrastrukturës (MI) ka njoftuar se është hapur për qarkullim rruga Brezovicë – Qendra e Skijimit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

MPJ: Deklarata e Daçiqit, provokim i hapur ndaj stabilitetit në rajon

Posted:

Ministria e Punëve të Jashtme e dënon ashpër deklaratat që ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka bërë në lidhje me "gjoja sulme të diasporës shqiptare në botë ndaj misioneve diplomatike të Serbisë".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Financat e partive politike s’auditohen [video]

Posted:

Pasi ishte vizualizuar forma se si financuesit e subjekteve politike kishin marrë qindra miliona euro nga tenderët, menjëherë ishte mbyllur një mundësi e tillë për vitet në vazhdim.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Daçiq: Politikanët shqiptarë janë në gjendje të kryejnë edhe vepra terroriste

Posted:

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar sot se Serbia ka informata se në diasporën shqiptare po planifikohet që të "merret ndonjë nga misionet diplomatike apo konsullore të Serbisë në SHBA apo Evropë" dhe përmes kësaj "Serbia të detyrohet të heq dorë nga kërkesa për gjykim ndaj liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi tregon se çfarë bisedoi e çfarë i dha dhuratë senatorit Doll

Posted:

Kreu i shtetit, Hashim Thaçoi, ka thënë të jetë ndarë, si gjithmonë, me përshtypjet më të mira nga takimi me mikun e madh të shqiptarëve, senatorin Robert Doll.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zharku tregon për koston e “Arbën Xhaferrit”, nuk pret përfundimin me kohë të saj [video]

Posted:

Ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku, ka treguar në "Puls" të KTV-së, se deri në ditën e fundit të vitit të kaluar, për autostradën "Arbër Xhaferri" "Bechtel Enkas" i janë paguar 327 milionë euro.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova investon 80 milionë euro më shumë se vitin e kaluar në asfalt

Posted:

Sonte në "Puls" të KTV-së u diskutua për dështimin dhe të arriturat në infrastrukturën rrugore dhe hekurudhore të Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gruevski në dorë të shqiptarëve

Posted:

Presidenti maqedonas Gjorge Ivanov mandatoi udhëheqësin e VMRO-DPMNE-së për krijimin e qeverisë së re të vendit. Data 9 janar shënonte edhe afatin e fundit, kur kreu i shtetit duhet t'i jepte "dritën jeshile" krijimit të ekzekutivit, partisë që siguroi numrin më të madh të votave në zgjedhjet e parakohshme të 11 dhjetorit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova do ta konsideronte “paralele” nëse Asociacionin e bën Beogradi

Posted:

Prishtina zyrtare do ta konsideronte jo vetëm të papranueshëm, por edhe organ paralel Asociacionin e komunave me shumicë serbe, nëse ai themelohet njëanshëm nga përfaqësuesit e serbëve të Kosovës me mbështetjen e Qeverisë së Serbisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gruevski komenton platformën e partive shqiptare

Posted:

Nikolla Gruevski mori mandatimin nga Presidenti George Ivanov për formimin e qeverisë së re. Para se të merrte këtë mandatim, kreu i VMRO-DPMN komentoi në një intervistë për gazetën "Dnevnik" platformën e partive shqiptare për bashkëqeverisje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Për herë të parë asnjë lider serb nuk qëndroi në Kosovë për Krishtlindje [video]

Posted:

Është viti i parë që serbët e Kosovës festojnë Krishtlindjet ortodokse pa praninë e liderëve serbë, të cilët shpesh lejet e institucioneve të Kosovës për të marrë pjesë në ceremoni fetare, i keqpërdorën me retorikën e tyre nacionaliste.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çka thotë avokati i Haradinajt për mundësinë e lirimit të tij [video]

Posted:

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, të enjten do të dalë para gjykatës, e cila do të marrë vendim për ose kundër lirimit të tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :