Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Haradinaj: Serbia le të më ndjek sa të jam gjallë, por unë dhe shqiptarët kurrë nuk do nënshtrohemi [video]” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Haradinaj: Serbia le të më ndjek sa të jam gjallë, por unë dhe shqiptarët kurrë nuk do nënshtrohemi [video]” plus 19 more


Haradinaj: Serbia le të më ndjek sa të jam gjallë, por unë dhe shqiptarët kurrë nuk do nënshtrohemi [video]

Posted:

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur në "Interaktiv" të KTV-së, për atë që ka ndodhur sot në Colmar të Francës, ku është mbajtur seanca që e la të lirë me kusht ish-komandantin e Zonës Operative të Dukagjinit e ish-kryeministrin e Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi: Të gjithë jemi në lista të INTERPOL-it, por ata që janë në pushtet nuk ndalohen

Posted:

Kreu i shtetit Hashim Thaçi, në një intervistë për Zërin e Amerikës, ka folur për vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ka treguar për qëllimin e qëndrimit atje në kohë tranzicioni të pushteti.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Specialja u krijua për shkak të njerëzve që i kemi në pushtet”

Posted:

Udhëheqësit e Kosovës janë shkak i krijimit të Gjykatës Speciale ndonëse shteti drejtohet nga njerëz të kriminalizuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova zhbllokon dy fshatra të Kukësit nga bora, i lidh me Prizrenin

Posted:

Deputeti socialist Namik Dokle, ka treguar se ka qenë Kosova që me mjetet e veta i ka dalë në ndihmë Kukësit, për ta zhbllokuar nga bora që ka rënë ditëve të fundit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ramush Haradinaj flet sonte në Interaktiv

Posted:

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj flet sonte për rastin e tij për herë të parë për një media në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Thaçi e Veseli janë në fokusin e Speciales”

Posted:

Presidenti Hashim Thaçi e kryeparlamentari Kadri Veseli janë vetëm dy nga figurat e elitës politike që janë nën hetime për krimet e para dhe pas luftës. Dhomat e Veçanta janë caku i tyre.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nesër mblidhet Këshilli i Sigurisë i Kosovës

Posted:

Zhvillimet e fundit në vend kanë bërë që për nesër institucionet të thërrasin një mbledhje të rrallë të Këshillit të Sigurisë, mëson KTV-ja nga burimet e afërta me institucionet e sigurisë në vend.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Kosova e Serbia duhet të bashkëpunojnë në zgjidhjen e rasteve të krimeve të luftës”

Posted:

Arrestimi i kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj është veçse vazhdim i luftës dhe provokimeve nga shteti serb për atë kosovar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Meta e Haradinaj flasin në telefon

Posted:

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta ka pasur një bisedë telefonike me ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas vendimit të gjykatës në Francë për ta liruar me kusht liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj: Përgjigjen ia kemi dhënë me luftë Serbisë në vitin 1999

Posted:

Një gjykatë e apelit në Francë liroi me kusht ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, por tha se ai duhet të qëndrojë në Francë deri në shqyrtimin kërkesës së Serbisë për ekstradimin e tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dhjetëra mjekë specialistë protestojnë për vendet e tyre të punës [video]

Posted:

Dhjetëra mjekë specialistë, të cilëve u skadon kontrata tremujore më 14 janar, kanë protestuar para qeverisë së Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kardiologët kanë një ultimatum për institucionet shëndetësore

Posted:

Mjekë të Klinikës së Kardiologjisë u kanë dhënë afat prej dhjetë ditësh institucioneve shëndetësore, që kardiologët të lirohen nga obligimi për t'i referuar pacientët jashtë institucioneve publike shëndetësore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nënshtrimi i Kosovës para Serbisë [video]

Posted:

Çështja e fletarresteve të Serbisë duhet të shtrohet në tavolinën e bisedimeve dhe me këtë të kushtëzohet dialogu, vlerësojnë analistët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë e bën të pamundur ekstradimin në Serbi të të kërkuarve të UÇK-së [video]

Posted:

Të kërkuarit e UÇK-së nga Serbia nuk mund të ekstradohen në Serbi, pasi këtë e ndalon juridiksioni Universal dhe konventa e Gjenevës, për faktin se atyre nuk u garantohet e drejta për jetë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reagimet për Haradinajn: Lirimi me kusht u quajt gjysmak e befasues [video]

Posted:

Befasues e gjysmak ka qenë për shumëkënd vendimi i autoriteteve të drejtësisë në Francë për ta liruar nga paraburgimi, por pa të drejtën e kthimit në Kosovë për Ramush Haradinajn.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Krejt çka ndodhi sot me Haradinajn në Colmar të Francës [video]

Posted:

Është liruar me kusht, lideri i AAK-së Ramush Haradinaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në radhën e takimeve të Thaçit në SHBA edhe një ish-senator republikan

Posted:

Në radhën e takimeve të presidentit Hashim Thaçi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është edhe Jim DeMint, president i "Heritage Fundation".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Autoriteti Rregullativ i Hekurudhave e quan të jashtëligjshëm linjën Mitrovicë – Beograd

Posted:

Nisur nga informacionet e fundit, rreth mundësisë së fillimit të transportit të udhëtarëve me tren, në linjën hekurudhore Beograd-Mitrovicë, Autoritetit Rregullativ i Hekurudhave, përmes një njoftimi për media thotë se është duke përcjellë më kujdes ketë situatë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Temperaturat pritet të ndryshojnë ditëve në vijim

Posted:

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në vend pritet të ketë ndryshim të temperaturave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Flet Haradinaj, krenar me zërin mbështetës për të

Posted:

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka shkruar në profilin e tij në Facebook, për emocionin që i ka dhënë mbështetja nga të gjitha anët e botës për lirimin e tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :