Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Le Pen: Franca s’duhet të pranojë asnjë azilkërkues shqiptar” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Le Pen: Franca s’duhet të pranojë asnjë azilkërkues shqiptar” plus 19 more


Le Pen: Franca s’duhet të pranojë asnjë azilkërkues shqiptar

Posted:

Marinë Lë Pen, një nga pretendentet kryesore për t'u bërë presidente e Francës në zgjedhjet e këtij viti, ka cilësuar shqiptarët si kërkuesit në numrin më të madh të azilit në vendin e saj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aparatura e brahiterapisë vazhdon të mbetet jashtë funksionit [video]

Posted:

Zvarritjet e punëve për të përgatitur hapësirat ku do të vendoset aparatura e blerë prej vitesh, që trajton kancerin e qafës së mitrës, ka lënë Institutin e Onkologjisë pa shërbimin e brahiterapisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hollande viziton Tiranën

Posted:

Vetëm pak muaj përpara përfundimit të mandatit të tij si President i Francës, Francois Hollande, do të vizitojë Tiranën me ftesë të Presidentit Bujar Nishani, i cili po ashtu do të jetë në javët e fundit të tij në krye të Presidencës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shpresat për investime të jashtme, MTI i mban tek Ligji [video]

Posted:

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë po vazhdon të shpresojë se futja në fuqi e Ligjit për investimet strategjike do të ndikonte në rritjen e investimeve të jashtme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Datat e Tahirit asnjëherë s’u respektuan në raport me zbatimin e marrëveshjeve [video]

Posted:

Asnjë marrëveshje e arritur në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, nuk ka nisur së zbatuari me kohë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rasti Dehari, MD kërkon të hetohen mjekët dhe avokati për keqpërdorim të detyrës zyrtare [video]

Posted:

Ministria e Drejtësisë po kërkon që mjekët Besim Ymaj, Besim Latifaj dhe avokati Tomë Gashi të hetohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkupi reagon ndaj deklaratës së Daçiqit

Posted:

Pas deklaratës së djeshme të ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, se Serbia ka gabuar që e ka njohur Maqedoninë me emrin kushtetues, sot pasoi reagimi i Shkupit zyrtar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rama falënderon Dolin e Ansamblin e Vjenës për “mbrëmjen fantastike që i sollën shqiptarëve”

Posted:

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka falënderuar sërish violinistin e njohur shqiptar Shkëlzen Dolin dhe Ansamblin Filarmonik të Vjenës për koncertin që u mbajt në Tiranë, të hënën në mbrëmje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mjeda, Asdreni, Kuteli e Poradeci do të përkujtohen në Maqedoni me vendim të Kuvendit

Posted:

27 vjetori përkujtimor për personalitete të ndryshme do të bëhet gjatë këtij viti dhe atë me program të miratuar nga Parlamenti i Maqedonisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në Shqipëri nis ndarja e patentave të posaçme për automobila me marsh automatik

Posted:

Në vitin 2017 do të fillojë lëshimi i patentave posaçërisht për drejtuesit e automjeteve me marsh automatik. Udhëzimi i Ministrisë së Transporteve në Shqipëri që bën ndarjen e lejeve të drejtimit për ndërrues të shpejtësive manual apo automatik tashmë ka hyrë në fuqi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Viti i kaluar konsiderohet si vit i ndaljes së nivelit të tenderomanisë masive

Posted:

Në aspektin ekonomik, viti 2016 është karakterizuar me disa përmirësime në aspektin legjislativ dhe sa i përket marrëveshjeve ekonomike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Më 2017, dialogu do të kalojë në fazën përmbyllëse, thotë Tahiri

Posted:

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i lehtësuar nga Bashkimi Evropian, edhe gjatë vitit 2016 ishte një nga temat që ka dominuar skenën politike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qytetarët humbin besimin në sistemin e shëndetësisë

Posted:

Sfidat e shumta me të cilat është përballur sistemi shëndetësor gjatë viteve, ka bërë që qytetarët e Kosovës ta humbin besimin në të.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shqiptarët dorëzojnë armët

Posted:

Nisma e Ministrisë së Brendshme për mbledhjen e armëve ilegale në duart e shqiptarëve u pa me skepticizëm gjatë lansimit të saj, por mesa duket qytetarët po i përgjigjen pozitivisht ftesës për dorëzimin e tyre.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Irinej: Kosova është dhe do të mbetet Jerusalem i Serbisë

Posted:

Provokimeve të vazhdueshme të politikanëve serbë nga Beogradi por edhe nga veriu ndaj Kosovës, sot iu ka shtuar edhe provokimi i radhës nga kreu i Kishës Ortodokse serbe, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shqipëri : Gripi mbyll shkolla e kopshte

Posted:

Përhapja e menjëhershme e virusit të gripit në popullatë ka bërë që Ministria e Shëndetësisë të mbyllë çerdhet, kopshtet dhe shkollat në datat 4, 5, 6 dhe 7 janar, me qëllim frenimin e tendencës rritëse të numrit të njerëzve që po preken nga virusi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

National Geographic: Brezovica e Butrinti ndër 10 vende që meritojnë më shumë vizitorë

Posted:

National Geographic ka publikuar një artikull përmes të cilit tregon dhjetë vende të ndryshme të botës që meritojnë më tepër vizitorë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rakiq: Politikanët shqiptarë po fshihen pas murit

Posted:

Me vendime të pakuptueshme dhe po ashtu me zgjidhje të tilla për bazamentin e murit afër urës në Ibër, Prishtina po e do tërheqjen e vëmendjes së opinionit nga problemet e veta – Qeveria nuk është stabile, shkalla e papunësisë në Kosovë është 60 për qind dhe po afrohen zgjedhjet e parakohshme, thotë Goran Rakiq, kryetar i Mitrovicës veriore, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qyteti i serenatave “pushtohet” nga turistët

Posted:

Qindra turistë të huaj dhe vendas zgjodhën të kalonin natën e ndërrimit të viteve në qytetin juglindor të serenatave, në Korçë, edhe pse nuk pati reshje të dendura dëbore, një pistë patinazhi e vendosur në qendër të qytetit krijoi atmosferën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lista Srpska kërkon presion të BE-së kundër Kosovës

Posted:

Kryetari i Listës Srpska Slavko Simiq ka deklaruar sot se është koha e fundit që Prishtina t'i përmbushë detyrimet që i ka marrë me marrëveshjen nga Brukseli dhe se Bashkimi Europian duhet qartë t'ua thotë liderëve në Kosovë se nuk ka arsyetim e as kohë për shtyrjen e formimit të Asociacionit të Komunave serbe, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :