Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Për zhbllokimin e rrugëve do punohet gjithë natën, u angazhua edhe FSK-ja” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Për zhbllokimin e rrugëve do punohet gjithë natën, u angazhua edhe FSK-ja” plus 19 more


Për zhbllokimin e rrugëve do punohet gjithë natën, u angazhua edhe FSK-ja

Posted:

Qemajl Januzi, udhëheqës i Divizionit për Mirëmbajtjen e Rrugëve në Ministrinë e Infrastrukturës, ka folur për "Interaktiv" të KTV-së, duke thënë se të gjitha nacionale janë të gjitha të kalueshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rihapet Aeroporti i Prishtinës, realizohen disa fluturime

Posted:

Pas disa problemeve që kishte pasur Aeroporti i Prishtinës gjatë ditës së sotme për shkak të motit të ligë, ai është rihapur përsëri, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Engel thërret Francën ta lirojë Haradinajn, e BE-në ta bllokojë Serbinë

Posted:

Kongresmeni amerikan, mik i shqiptarëve ka reaguar sërish ndaj ndalimit të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, kësaj radhe nga autoritetet franceze.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ndalimin e Haradinajt në Francë e dënon edhe “BESA”

Posted:

Lëvizja BESA e dënon dhe e vlerëson si të padrejtë aktin e ndalimit të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj, nga organet e rendit në Francë, edhe pse Tribunali i Hagës atë e ka liruar nga çdo akuzë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kërkimet për hekur, nikel e flori po rrezikojnë zhdukjen e një fshati në Librazhd

Posted:

Kërkimet pa kriter për hekur nikel dhe flori rrezikojnë zhdukjen e një fshati të tërë në Librazhd. Dhjetëra banorë të fshatit Vulçan, në Njësinë Administrative Hotolisht, u ankuan në emisionin investigativ Fiks Fare se një firmë që kërkon në sipërfaqe hekur nikel dhe flori shkakton ndotje mjedisore, ka dëmtuar pronat, të mbjellat, gjithçka që ata kanë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vështirësohet qarkullimi në rrugën Nish-Beograd, andej po kalojnë edhe shqiptarët

Posted:

Stuhia e borës sot ka vështirësuar qarkullimin në rrugën Nish–Beograd, ndërsa besohet se një numër i madh i bashkatdhetarëve tanë gjenden në atë rrugë, pasi janë duke u kthyer në perëndim pas festave të fundvitit që kaluan në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Liderët e shqiptarëve në Maqedoni nesër pritet të dalin me deklaratë unifikuese

Posted:

Ka gjithmonë një herë të parë. Dhe të shtunën në Shkup, për herë të parë të gjitha formacionet politike shqiptare do të dalin me një deklaratë të përbashkët, ku do të radhisin kërkesat e tyre.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Raport i KTV-së për pelegrinët serbë në Gjakovë dhe kundërshtimin e familjarëve të viktimave

Posted:

I ftohti nuk i ka ndalur qytetarët e Gjakovës që të protestojnë kundër ardhjes së një autobusi me serbë në Kishën ortodokse.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë shkroi Astrit Dehari në ditarin e tij në 68 ditët në paraburgim [video]

Posted:

63 fletë A4 me dorëshkrime të ndryshme të Astrit Deharit dhe 22 fletë nga blloku i shënimeve të tij, janë analizuar nga një ekip mjekësh, për të kuptuar gjendjen e tij emocionale sa ka qenë i paraburgosur në Prizren. Përfundimi i këtij raporti është se i ndjeri Dehari nuk ka pasur gjendje emocionale të rëndë, e cila do të çonte në vetëvrasje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeveria s’flet për ndërprerje të bisedimeve me Serbinë, shpreh shqetësim për Haradinajn [video]

Posted:

Shqetësim ka shprehur Qeveria e Kosovës për arrestimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga autoritet franceze.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Krejt çka ndodhi në marshin protestues për Ramush Haradinajn sot në Prishtinë [video]

Posted:

Tek obelisku, New Born ka qenë takimi i qindra protestuesve të thirrur nga AAK-ja në mbështetje të liderit Ramush Haradinaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nga letra e Haradinajt deri te thirrja e Kosovës për lirimin e tij [Raport i KTV-së]

Posted:

Nga qendra e paraburgimit në Colmar të Francës, ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, u është drejtuar qytetarëve të Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj thirrje për tolerancë dhe paqe në urimin për Krishtlindjet Ortodokse

Posted:

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka uruar të gjithë besimtarët e besimit ortodoks për festën e Krishtlindjeve Ortodokse.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

OVL e UÇK-së ndjehet përgjegjëse për ndalimin e Ramush Haradinajt

Posted:

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së ndjehet përgjegjëse për ndalimin e komandantit Ramush Haradinaj, sepse nuk kanë kërkuar që çdo serbi që ka bërë krime në Kosovë, t'i ngrihet padi penale dhe të shpallet në kërkim ndërkombëtar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Remi: Këtë herë Franca ka kaluar “rubikonin” duke luajtur rolin dyfishtë

Posted:

Rrustem Mustafa – Remi, ish-komandant i Zonës Operative të Llapit ka shkruar për bashkëluftëtarin e tij, Ramush Haradinajn.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa: Të kërkuar nga INTERPOL-i janë 20 ish-pjesëtarë të UÇK-së

Posted:

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nehat Mustafa, ka thënë se janë 20 ish-pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që kërkohen nga INTERPOL-i.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ambasadori amerikan i zhgënjyer me dhunën në protestat e Gjakovës

Posted:

Ambasadori amerikan në Kosovës, Gregg Delawie është shprehur i zhgënjyer me dhunën e shfaqur sot në Gjakovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Serbia me notë proteste ndaj Shqipërisë për përdhosjen e flamurit para ambasadës

Posted:

Ministria e Punëve të Jashtme të Serbisë i ka përcjellë një protestë verbale të ngarkuarit me punë në ambasadën e Shqipërisë në Beograd, Xhelal Fejzës, për shkeljen e flamurit shtetëror të Serbisë përpara ambasadës së Francës në Tiranë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ndalimi i Haradinajt ftoh marrëdhëniet e Kosovës me Serbinë

Posted:

Fletë-arrestet e Serbisë përmes INTERPOL-it, që çuan në ndalimin e disa figurave politike të Kosovës, së fundit edhe të liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në Bazel, kanë përkeqësuar edhe më shumë marrëdhëniet, edhe ashtu jo të mira, të Prishtinës me Beogradin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kuvendi nesër me seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Posted:

Kuvendi i Kosovës nesër në ora 13:00 do të mbajë një seancë të jashtëzakonshme për ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :