Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Plaku që për 20 vjet feston vitin e ri në burg pas gjakmarrjes” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Plaku që për 20 vjet feston vitin e ri në burg pas gjakmarrjes” plus 19 more


Plaku që për 20 vjet feston vitin e ri në burg pas gjakmarrjes

Posted:

Në këtë qeli të dënuarit të presin me karamele. Shkak është jo vetëm festa e Vitit të Ri. 1 janari është ditëlindja e 86 e Nikoll Markut.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Parisi uron në shqip nga Harku i Triumfit [foto]

Posted:

Qindra mijëra qytetarë në Paris e pritën së bashku vitin 2017, ndërsa i dhanë lamtumirën vitit 2016.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shenjtorja shqiptare

Posted:

Shtëpia Përkujtimore e Nënë Terezës në Shkup është në mesin e katër institucioneve të trashëgimisë shpirtërore e materiale që u rekomandohet të gjithë turistëve ta vizitojnë posa të shkelin në territorin e Maqedonisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Shigjeta” dënon gjuhën e krerëve të OVL-UÇK-së ndaj Durgutit, ka një porosi

Posted:

Një letër e hapur ka shkuar në adresë të krerëve të OVL të UÇK-së, nga siç është shkruar 1100 zëra të veteranëve luftëtarë të Drejtimit Taktik Nr. 2, "Shigjeta", të Zonës Operative të Pashtrikut, pjesë e së cilës ka qenë edhe Aida Durguti, tash deputete nga Vetëvendosje e nënkryetare e Kuvendit të Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kuvendi plotësoi vetëm 32% të agjendës

Posted:

Kuvendi i Kosovës ka miratuar gjatë vitit 2016 vetëm 46 nga 140 ligje sa janë gjithsej të parapara në agjendën legjislative.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjenerali Dikoviq zgjodhi ushtarët e kufirit me Kosovë që ta festonte vitin e ri me ta

Posted:

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Zoran Gjorgjeviq dhe komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë, general Ljubisha Dikoviq kanë pritur natën e Vitit të Ri 2017 bashkë me ushtarë, por me disa ushtarë të veçantë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Turpi i Vitit – Adem Grabovci, skandaloz në Pronto 2 [video]

Posted:

Përgjimet e vitit 2011 janë rishfaqur këtë verë, dhe ato e tregojnë ish-shefin e deputetëve të PDK-së, Adem Grabovci në kontroll të plotë të konkurseve publike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

I jepet lamtumira e fundit veteranes së arsimit Melihate Deva Nura

Posted:

Është ndarë nga jeta veterania e arsimit Melihate Deva – Nura në moshën 92 vjeçare.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rroni është fëmija i parë i 2017-s [video]

Posted:

Fëmija i parë në vitin 2017 është pagëzuar me emrin Rron.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ushtria e Kosovës, në pritje të lejes nga Beogradi

Posted:

Dita e Pavarësisë së Kosovës e vitit 2014 sipas ish-kryeministrin, tani presidentin e vendit, HashimThaçi, do të ishte dita e fundit e parakalimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës me këtë emër.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Të martën fillojnë reshjet e borës

Posted:

Gjatë këtyre pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me intervale me diell dhe vranësira të dendura të cilat nga pasditja e së martës parashihen të shoqërohen me reshje bore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosovarët në shumicë popull i lumtur, ua kalojnë boshnjakët e sllovenët

Posted:

Instituti botëror për nxjerrjen e e të dhënave nëpërmes anketave në gjithë botën, Gallup, ka publikuar të dhënat për shumë vende të botës se sa të lumtur janë qytetarët në vendet përkatëse.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi uron homologen malteze për marrjen e kryesimit të Këshillit të Bashkimit Evropian

Posted:

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, e ka uruar Presidenten e Republikës së Maltës, Marie Louise Coleiro Preca, me rastin e marrjes së kryesimit të Këshillit të Bashkimit Evropian nga ana e shtetit maltez.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lekaj: Bota e sigurt është atëherë kur s'ka urrejtje

Posted:

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj në ditën e parë të vitit të ri e ka shprehur bindjen se bota e sigurt është atëherë kur nuk ka urrejtje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Autogoli i Vitit - Injorimi i Kosovës në futboll nga Visar Ymeri [video]

Posted:

Ka zgjuar reagime të shumta një status në Facebook i kreut të Vetëvendosjes, Visar Ymeri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Down Sindrome Kosova ruan traditën e aktiviteteve me kartolina e paketim mjalti

Posted:

Sindroma Down është një çrregullim kromozomesh që shoqërohet me vonesa në zhvillim fizik, intelektual dhe gjuhësor. Në konventën e të Drejtave të Fëmijëve sanksionohet se çdo fëmijë ka të drejtë për të qenë i suksesshëm.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vit i mbrapsht ekonomik, dështojnë projektet madhore të Qeverisë

Posted:

Ekonomia vazhdoi edhe më 2016 të ketë probleme të mëdha. Qeveria edhe këtë vit nuk arriti t'i realizojë projektet madhore. Brezovica nuk u koncesionua, Kosova e Re nuk fillojë të ndërtohet. Eksporti mbeti nën hijen e krizës së madhe të Ferronikelit, ndërsa, importi vazhdoi të ketë rritje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa dënon aktet terroriste në Stamboll

Posted:

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, dënon ashpër sulmin e tmerrshëm terrorist që ndodhi në Stamboll në orët e para të vitit 2017, ku mbetën të vdekur dhjetëra njerëz dhe shumë të tjerë u plagosën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Partia Fjala: Dënojmë sulmin terrorist në Stamboll

Posted:

Partia Fjala, përmes një komunikate dërguar mediave, ka dënuar fuqishëm sulmin terrorist që ndodhi pasmesnatës në Stamboll, në një klub të natës ku deri më tani raportohet për 39 të vdekur.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa s’ka marrë ftesë në inaugurimin e Trumpit – shpreson në thellim të bashkëpunimit me SHBA-të

Posted:

Se Kosova ia ka nevojën ende ndihmës së Amerikës, e thotë vet kryeministri Isa Mustafa, i cili shpreson që amerikanët do të ndihmojnë kosovarët në forcimin e shtetit ligjor, forcimin e institucioneve dhe në njohjet që i duhen vendit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :