Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Selimin e habit këmbëngulja e Qeverisë për të vepruar në dëm të Kosovës” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Selimin e habit këmbëngulja e Qeverisë për të vepruar në dëm të Kosovës” plus 19 more


Selimin e habit këmbëngulja e Qeverisë për të vepruar në dëm të Kosovës

Posted:

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, ka thënë se është e çuditshme këmbëngulja e Qeverisë së Kosovës për ta zbatuar me çdo kusht një vendim që shkon në dëm të Republikës së Kosovës, kur ka folur kështu për ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Selimi: Serbia e Vuçiqit nuk dallon nga ajo e Millosheviqit

Posted:

Lirimin me kusht për Ramush Haradinajn nuk e ka cilësuar liri bashkëluftëtari i tij e deputeti i Kuvendit të Kosovës, Rexhep Selimi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Selimi thotë se hyrja e trenit serb në veri është e barabartë me hyrjen e tankeve

Posted:

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin e Kosovës, Rexhep Selimi, ka thënë se fakti që Serbia mund ta fus një tren nëpër shinat e Kosovës, pa lejen e kësaj të fundit është e barabartë me mundësinë e futjes së një tanku, të ardhjes së policëve në stacion policor, apo kthimit të radarëve nëpër Golesh e gjetiu.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Serbia kërcënon BE-në e Francën nëse s’ia dorëzon Haradinajn

Posted:

Serbia tha se do të injorojë në të ardhmen çfarëdo kërkese për ekstradim nga Franca dhe vendet tjera evropiane, nëse drejtësia franceze nuk e dorëzon ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Parulla “Lirojeni Haradinajn” në Beograd

Posted:

Provokim midis Beogradit. Mesazh frikësues.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Protestat për Haradinajt, nesër nikoqir është Gjeneva

Posted:

Nesër në Gjenevë do të mbahet një protestë kundër ndalimit të padrejtë të gjeneralit të UÇK-së, Ramush Haradinaj, si dhe moslirimit të plotë të tij nga Franca.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Partia e Gruevskit i quan rrënim të rendit kushtetues kërkesat e BDI-së për koalicion

Posted:

Formimi i qeverisë së re të Maqedonisë nga VMRO DPMNE, duket i pamundur bazuar në qëndrimin e saj të fundit ku përjashton çdo mundësi për të biseduar me Bashkimin Demokratik për Integrim të Ali Ahmetit, e cila të enjten në mbrëmje doli me platformën e saj për negociata me mandatarin Nikolla Gruevski.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rënia e shkëmbimeve tregtare Kosovë – Shqipëri alarm për bizneset, boshllëkun e mbush Serbia

Posted:

Eksportet e Shqipërisë me Kosovën ranë me 25% në periudhën janar-nëntor 2016, krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Ndërsa importi, sipas Institutit të Statistikave, pësoi rritje me vetëm 3%.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj merr vizën për vizitë në SHBA

Posted:

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka marr vizën për të vizituar SHBA-të.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kontrabandimi i pijeve të forta alkoolike rrezikon seriozisht shëndetin e konsumuesve [video]

Posted:

Pijet e forta alkoolike janë duke u kontrabanduar në masë të madhe nga pjesa veriore e vendit, por edhe nga pjesë të tjera të kufirit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Përveç deputetëve, rritje të pagave po kërkojnë edhe kryetarët e komunave [video]

Posted:

Përveç deputetëve të Kuvendit të Kosovës, rritje të koeficientit për paga po kërkojnë edhe kryetarët e komunave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ministria s’jep shenja se do të merret me ultimatumin e kardiologëve për referimet e pacientëve [video]

Posted:

Aq larg kishin shkuar disa kardiologë, saqë pacientët e tyre i konsideruan si jashtëqitje, ani pse ata ua besuan jetët e tyre.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova rrezikon me bllokadë totale në sistemin e Arsimit [video]

Posted:

Në bllokadë totale pritet të hyjë sistemi i arsimit në vend, nëse Qeveria e Kosovës nuk e ndryshon projektligjin për nivelizimin e pagave në vend.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Limaj dukej tejet i nervozuar në seancën e sotme kundër tij [video]

Posted:

I është dashur që mëngjesin e së premtes të paraqitet para Gjykatës Themelore të Gjakovës dhe për këtë Fatmir Limaj u duk mjaft i nervozuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Serbia e do me çdo kusht Ramush Haradinajn në duart e saj [video]

Posted:

Shteti serb nuk do të heqë dorë nga ekstradimi dhe kërkon nga organet franceze që ta dorëzojnë në Serbi ish-komandantin e zonës operative të Dukagjinit Ramush Haradinaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tahiri i kërkon BE-së që ta ndalë trenin e Serbisë në Kosovë

Posted:

Përmes një njoftimi për media të zyrës së ministres për Dialog, Edita Tahiri, bëhet me dije se ajo, sot kërkoi nga BE-ja që ta ndalë trenin ilegal të Serbisë në shtetin e Kosovës, të cilin Serbia e ka paralajmëruar për nesër, siç thuhet në komunikatë, si një provokim të radhës për destabilizimin e situatës në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeveria thotë se “me trenin rus në veri mund të futen edhe armë”

Posted:

Qeveria e Kosovës po e përjeton si kërcënim për sigurinë e Kosovës trenin serb në veri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gashi kthen nga kujtesa “Rastin Sopa”: ishte vrasje apo vetëvrasje

Posted:

Avokati Tomë Gashi ka kthyer nga kujtesa rastin e tashmë të ndjerit Hamdi Sopa, duke ngjallur pyetjen se ishte vrasje apo vetëvrasje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Deklarata nga mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës s’flet për asnjë rezultat

Posted:

Krejt protokollare e ka përshkruar komunikata qeveritare njoftimin për mbledhjen e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, që është udhëhequr nga kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, e njëzet e dyta me radhë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Limajt i lexohet aktakuza për rastin Hoxha e Binishi, ai e quan të shpifur

Posted:

Është mbajtur shqyrtimi fillestar në Gjykatën Themelore të Gjakovës, ku Fatmir Limaj është paraqitur në cilësinë e të akuzuarit për krime lufte.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :