Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Thaçi mbërrin në SHBA në një vizitë zyrtare disaditore” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Thaçi mbërrin në SHBA në një vizitë zyrtare disaditore” plus 19 more


Thaçi mbërrin në SHBA në një vizitë zyrtare disaditore

Posted:

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbërritur në SHBA ku do të zhvillojë një vizitë zyrtare disaditore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bora bllokon fshatrat, banorët hapin rrugë alternative [video]

Posted:

Si pasojë e reshjeve të mëdha të borës, shumë vendbanime në Kosovë kanë mbetur të izoluara.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Blushi: Kur Ramushi të lirohet, Kosova nuk do jetë më ajo që është sot

Posted:

Deputeti i partisë LIBRA në Shqipëri, Ben Blushi, u është bashkuar reagimeve të politikës shqiptare kundër arrestimit të kreut të AAK-së Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Meta përshëndet unifikimin e qëndrimit të shqiptarëve në Maqedoni

Posted:

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta përshëndet deklaratën e përbashkët të Partive Politike shqiptare në Maqedoni dhe angazhimin e tyre për të ndërtuar një platformë të përbashkët politike në shërbim të prosperitetit dhe stabilitetit afatgjatë të Maqedonisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rikthehen kolonat në Merdar, kërkohet shfrytëzimi edhe i pikave tjera kufitare [video]

Posted:

Fundjava ka vazhduar me pritje të gjata në pikëkalimet kufitare me Serbinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nis përmirësimi i gjendjes së rrugëve nacionale [video]

Posted:

Ka filluar të përmirësohet gjendja në rrugët nacionale të vendit. Megjithatë, në disa pjesë vazhdon të ketë vështirësi qarkullimi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Unifikimi i drejtësisë vështirë se do të nisë nga 10 janari [video]

Posted:

Pak gjasa ka që 10 janari i këtij viti të jetë dita kur sistemi i drejtësisë i unifikuar, të funksionojë në mbarë vendin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë do t’i sjellë Kosovës Gjykata Speciale – zhvillim apo destabilizim?

Posted:

Kosova mund të përballet me situata të paparashikueshme gjatë vitit 2017, për shkak të fillimit të punës së Gjykatës Speciale, thonë analistët politikë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Deputetët s’i prishin pushimet për seancën e jashtëzakonshme për Haradinajn [video]

Posted:

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, nuk i kanë prishur pushimet e tyre që të marrin pjesë në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Moti i lig shtyn fillimin e Gjysmëvjetorit të Dytë në Kosovë

Posted:

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, në konsultim me Drejtoritë Komunale për Arsim (DKA), ka marr vendim për shtyrjen e fillimit të Gjysmëvjetorit të Dytë, deri me datë 16 janar 2017.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

MI: Rrugët nacionale dhe rajonale, të qarkullueshme

Posted:

Pas reshjeve të shumta të borës në ditët e fundit, gjendja e rrugëve në Kosovë është përmirësuar dukshëm.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dumoshi i reagon Lumës për gjuhën e përdorur ndaj kryeministrit Mustafa

Posted:

Shefja e stafit të Kryeministrit, Vlora Dumoshi, deklaratat e redaktorit të RTK-së, Ernest Luma, ndaj kryeministrit Isa Mustafa, i ka quajtur të papranueshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dodik propozon bashkimin e 4 komunave veriore të Kosovës me Serbinë

Posted:

Presidenti i Republikës Serbe në Bosnje e Hercegovinë, Millorad Dodik, në një intervistë për mediumin serb "Kurir", ka folur për dëshirën e tij për rritjen e territorit të Serbisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Revista franceze sugjeron Tiranën në mesin e 10 qyteteve për të vizituar

Posted:

Revista e përjavshme franceze "Telerama" ka renditur kryeqytetin shqiptar mes 10 qyteteve që duhen vizituar përgjatë 2017.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hapen për qarkullim rrugët Mitrovicë - Bajgorë dhe Ferizaj - Hani i Elezit

Posted:

Ministria e Infrastrukturës njofton se është hapur për qarkullim rruga Mitrovicë-Bajgorë e cila rrugë tashmë është e kalueshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Teodosije mban liturgjinë e Krishtlindjeve në objektin e ndërtuar në oborrin e UP-së

Posted:

Objekti i ndërtuar në kohën e regjimit të Sllobodan Millosheviqit brenda kampusit universitar në Prishtinë, e ashtuquajtura "Kishë Ortodokse Serbe "Sveti Nikolla", mëngjesin e sotëm ka shërbyer si vend për të dërguar mesazhin e Krishtlindjeve ortodokse, që edhe shënon liturgjinë e parë në këtë objekt që nga viti 1999.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj: Platforma e përbashkët, kapitull i ri i shqiptarëve në Maqedoni

Posted:

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka përshëndetur platformën e përbashkët të arritur mes partive parlamentare shqiptare në Maqedoni, e cila është arritja më e madhe e shqiptarëve në vitet e fundit në Maqedoni.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Irinej: Derisa të ketë serbë, do të ketë Kosovë – ajo është shpirti i serbit

Posted:

Patriku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej, sot e ka mbajtur liturgjinë e Krishtlindjeve në një kishë në Beograd.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

IHMK-ja reagon ndaj deklaratave se duhet shpallur gjendje e jashtëzakonshme

Posted:

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka reaguar ndaj deklaratave të ish drejtorit Sylë Tahirsylaj dhe disa portaleve që raportuan mbi deklaratën e tij se "duhet të shpallet gjendje e jashtëzakonshme".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

AAK: Përkrahja masive për Haradinajn është përkrahje edhe për Kosovën

Posted:

AAK, përmes një njoftimi për media, konsideron se "mbështetja popullore për kryetarin e saj, Ramush Haradinajn, pozicionimi në krah të tij nga personalitete të rëndësishme nga vendi dhe bota, është mbështetje për Kosovën dhe të drejtën e saj, që ajo dhe qytetarët e saj të trajtohen me dinjitet dhe në përputhje me drejtësinë e jo me interesat politike".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :