Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Veseli shpreh ngushëllime për Kelmendin” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Veseli shpreh ngushëllime për Kelmendin” plus 19 more


Veseli shpreh ngushëllime për Kelmendin

Posted:

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e shkrimtarit Ramiz Kelmendi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dëborë pas 30 vitesh në Fier

Posted:

Ashtu si në të gjithë Shqipërinë, dëbora ka zbardhur edhe qytetin e Fierit. Për banorët e këtij qyteti, kjo është një ngjarje e rrallë pasi ky fenomen natyror ndodh pas 30 vitesh.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ndërron jetë shkrimtari Ramiz Kelmendi

Posted:

Në moshën 86 vjeçare, ka ndërruar jetë shkrimtari Ramiz Kelmendi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reduktimet e rrymës shkaktojnë dëme të pariparueshme për bizneset [video]

Posted:

Reduktimet e ashpra të energjisë elektrike janë rikthyer në pjesë të ndryshme të vendit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

#MerrFryme shpërndan maska dhe pamflete kundër ndotjes së ajrit

Posted:

Duke shpërndarë maska dhe pamflete informuese para Ministrisë së Ambientit, Ministrisë së Infrastrukturës dhe Komunës së Prishtinës, vullnetarë të Iniciativës #MerrFrymë janë munduar që të tërheqin vëmendjen e qytetarëve dhe institucioneve për ndotjen e ajrit në kryeqytet dhe rrethinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Thaçi është ende i kërkuar nga drejtësia serbe për terrorizëm e gjenocid”

Posted:

Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviq, ka thënë se Francës nesër do t'i dërgohet kërkesa e plotësuar për ekstradimin e Ramush Haradinajt i cili është duke u hetuar nga Serbia për krime lufte.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi takohet me McCainin, bisedojnë për themelimin e ushtrisë së Kosovës

Posted:

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka vazhduar me njoftimet në Facebook për takimet me personalitete të njohura politike në Amerikë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë thotë Pacolli për akuzat e Hasanit për të [video]

Posted:

Deklarata e ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, se kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, i kishte ofruar 1 milion euro për ndryshimin e vendimit kushtetues në kohën sa ishte president, i ka shkaktuar dëme të pariparueshme Pacollit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Zoti e ndihmoftë Haradinajn”

Posted:

Rezoluta për lirimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, në Kuvendin e Kosovës gjatë seancës së djeshme [10 janar] të jashtëzakonshme, do të ishte shpërblim për qytetarët të cilët në borë e në shi kanë dalë në protesta për këtë kauzë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A do ta ndërrojë emrin AKR-ja?

Posted:

Aleanca Kosova e Re nuk do të ndërrojë emrin. Këtë për Rubikon të KTV-së e bëri të ditur kreu i këtij subjekti, Behgjet Pacolli.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

AKR ka vija të kuqe për koalicion

Posted:

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli është i hapur për koalicion me AAK-në, mirëpo ai theksoi se ekzistojnë kushte.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë ndodhi me figurat e vjetra të AKR-së?

Posted:

Struktura e re e Aleancës Kosova e Re do të jetë me njerëz të rinj të cilët kanë vullnet për punë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pacolli tregon se pse nuk po angazhohet më për njohjet e Kosovës

Posted:

Angazhimi i kreut të AKR-së në njohjet e shtetit të Kosovës është zbehur. Kjo sipas Pacollit është bërë si pasojë e mos-suksesit në vota.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pacolli i ftuar nga protokoli i Shtëpisë së Bardhë në inaugurimin e Trumpit [video]

Posted:

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli do të jetë në inaugurimin e presidentit amerikan, Donald Trump.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Abrashi reagon ndaj mos-miratimit të rezolutës së Kuvendit për Haradinajn

Posted:

Nënkryetari i AAK-së, Gazmend Abrashi, ka reaguar ndaj dështimit të Parlamentit për të miratuar një rezolutë në mbështetje të Ramush Haradinajt në seancën e jashtëzakonshme të mbajtur ditën e djeshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Koci thotë se Serbia do të dështojë me “provat e reja” ndaj Haradinajt

Posted:

Arianit Koci, përfaqësuesi ligjor i Ramush Haradinajt, thotë se Serbia do të dështojë me "zgjerimin e hetimeve" ndaj ish-kryeministrit të Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa ngushëllon Merkelin për vdekjen e ish-presidentit gjerman

Posted:

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-presidentit Federal Gjerman, Roman Herzog, i ka shprehur ngushëllime Kancelares Angela Merkel dhe popullit gjerman.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pacolli pret kërkimfalje publike nga Hasani deri më 13 janar [video]

Posted:

Deklarata e ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, se kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, i kishte ofruar 1 milion euro për ndryshimin e vendimit kushtetues në kohën sa ishte president, i ka shkaktuar dëme të pariparueshme Pacollit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kërkohet paraburgim për mjekun Dervishi - djali i tij ende në arrati [video]

Posted:

Nga arratia, Lutfi Dervishi është kthyer direkt në burg. Për të Prokuroria ka kërkuar masën e paraburgimit, derisa Gjykata do të vendosë të enjten për pranimin e kësaj kërkese apo jo.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rritja e mëditjeve të deputetëve mund të shkojë në Kushtetuese [video]

Posted:

Rritja e mëditjeve për deputetët e Kuvendit të Kosovës ka gjasë të përfundojë në Gjykatën Kushtetuese.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :