Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Zjarrfikësit kërcënojnë me grevë nëse nuk u rregullohet statusi [video]” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Zjarrfikësit kërcënojnë me grevë nëse nuk u rregullohet statusi [video]” plus 19 more


Zjarrfikësit kërcënojnë me grevë nëse nuk u rregullohet statusi [video]

Posted:

Futja në grevë po shikohet si mundësi e pashmangshme për zjarrfikësit e Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Simiq: Nuk ka kuptim të pritet Prishtina për AKS

Posted:

Është koha e fundit që përfaqësuesit politikë të shqiptarëve të përmbushin detyrimet që i kanë marrë në Bruksel, thotë Slavko Simiq, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Trajkoviq Listën Sprska e quan joserioze dhe pa ide politike

Posted:

Mospjesëmarrja e serbëve në institucionet e Kosovës dhe "ngrirja e shkurtë e disa deputetëve, sipas fjalëve të ish- deputetes së Kuvendit të Kosovës Rada Trajkoviq, tregon se Lista Srpska është grup joserioz pa ide politike, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Biznesi i Madh i Vitit – Ramiz Kelmendi në LDK/Qeveri [video]

Posted:

Pasi ka shëtitur gati gjysmën e spektrit politik shqiptar, biznesmeni milioner Ramiz Kelmendi ka thënë se ka gjetur stacionin e tij të fundit: LDK-në.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Presidenti i gazit

Posted:

Nuk është zgjedhur në Vatikan dhe as nuk është bërë Papë. Por, tymi e ka shoqëruar procesin e zgjedhjes dhe inaugurimit të Hashim Thaçit për President të Republikës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lekaj i jep notë zero punës së Kuvendit

Posted:

Pal Lekaj i AAK-së me notë zero e ka vlerësuar punën 1-vjeçare të legjislativit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ç’mot do të kemi në javën e parë të këtij viti

Posted:

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë kësaj jave mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me intervale me diell dhe vranësira të dendura të cilat nga pasditja e së martës parashihen të shoqërohen me reshje bore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Juridiku, Oda e Avokatëve e OJQ-të kritikojnë ndryshimet në Ligjin Prokurorial [video]

Posted:

Këshilli Prokurorial i Kosovës, gjatë tërë vitit 2016, ka funksionuar pa përfaqësues të Odës së Avokatëve, Fakultetit Juridik dhe Shoqërisë Civile.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Edi Rama përkujton themelimin e Shoqërisë së parë Shqiptare në SHBA

Posted:

Kryeministri Edi Rama sot në Facebook ka postuar një foto përmes të cilës ka përkujtuar themelimin e shoqërisë së parë shqiptare në SHBA, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bajrami: Nisma ka dhënë kontributin konstruktiv për parandalimin e marrëveshjeve të dëmshme

Posted:

Sipas Valdete Bajramit të Nismës për Kosovën, opozita ka luajtur rol konstruktiv, megjithëse në pjesën dërmuese të sesionit pranveror nuk ishte pjesë e seancave plenare.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kodi i dialogut

Posted:

Viti nisi me diskutimin e çështjes së kodit telefonik të Kosovës, në kuadër të dialogut me Serbinë për zgjidhjen e një mori temash kontestuese. Me kodin u përmbyll ky vit, duke gjetur një zgjidhje finale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në shëndetësi s’priten ndryshime të mëdha as në 2017-n [video]

Posted:

"Do të furnizojmë spitalet më mirë me barna dhe material harxhues, përmirësimi në furnizim do të shihet në muajt e parë".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prokuroria pritet të mbyllë hetimet për Deharin, familja insiston në hetim ndërkombëtar [video]

Posted:

Prokuroria në Prizren është afër përfundimit të hetimeve në rastin e vdekjes së Astrit Deharit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

17 vjet jetesë në ankth

Posted:

Edhe pse kanë kaluar më shumë se 17 vjet që nga fundi i luftës në Kosovë, shumë familjarë po vazhdojnë jetën në ankth pa ditur një lajm të vetëm për më të dashurit e tyre. Për 1660 persona të zhdukur që nga lufta e fundit në Kosovë aktualisht nuk ka asnjë informacion.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Institucionet e pafuqishme përballë korrupsionit

Posted:

Autoritetet në Kosovë thonë se brenda vitit kanë trajtuar 41 raste korruptive të nivelit të lartë, duke ngritur aktakuza në 12 raste, me gjithsej 129 persona të profileve të ndryshme të përfshirë në këto aktakuza.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

2016 - Viti i Aktivizmit Qytetar [video]

Posted:

Viti që kemi lënë pas ka qenë një vit kur zëri i qytetarit të Kosovës është dëgjuar më shumë se kurrë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Konjufca: Falë opozitës në vitin 2016 u bllokuan vendimet e dëmshme të mazhorancës [video]

Posted:

Shefi i deputetëve të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, koalicionin PDK, LDK, Lista Serbe, e ka quajtur si koalicionin më të dobët ndonjëherë në historinë e Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Miletiq: Muri, barrikadat e mëhershme e “Parku i paqes” - gabime të mëdha të serbëve

Posted:

Njohësi i zhvillimeve politike në Kosovë, Petar Miletiq, ish deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e bashkësisë serbe, duke folur për Radion Evropa e Lirë thekson se ambiciet e bashkësisë serbe në Kosovë janë që ta ndryshojë gjendjen e vështirë në të cilën jetojnë, e sidomos ta përmirësojnë perspektivën për të rinjtë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pavarësisht rezistencës së madhe Bashkësia duhet të formohet, thotë Stojanoviq

Posted:

Ambiciet e përfaqësuesve politikë të bashkësisë serbe në Kosovë për vitin 2017, janë në përputhje me shpresat dhe kërkesat e bashkësisë të cilën e përfaqësojnë ata, vlerësojnë përfaqësuesit e serbëve në institucione të Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mesazhi që duhet të marrë politika nga 2016-a, sipas Osmanit [video]

Posted:

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani, thotë se kur mungon opozita në një institucion legjislativ nuk mund të konsiderohet se ka funksionim demokratik të atij institucioni.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :