Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “AAK kërkon veprime të shpejta të Kryeministrit për rastin Haradinaj” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “AAK kërkon veprime të shpejta të Kryeministrit për rastin Haradinaj” plus 44 more


AAK kërkon veprime të shpejta të Kryeministrit për rastin Haradinaj

Posted: 07 Jan 2017 07:40 AM PST

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, tha se mbajtja e një seance të jashtë zakonshme nuk është e mundur që të mbahet më herët se më 10 janar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Blushi: Haradinaj do të lirohet... por Kosova nuk do jetë më ajo që është sot

Posted: 07 Jan 2017 07:16 AM PST

Deputeti i LIBRA-s, Ben Blushi, u është bashkuar reagimeve të politikës shqiptare kundër arrestimit të kreut të AAK-së Ramush Haradinaj nga autoritetet francize.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

IHK kërcënon Tahirsylajn dhe portalet që po kërkojnë gjendje të jashtëzakonshme

Posted: 07 Jan 2017 06:45 AM PST

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës e ka kërcënuar me padi ish-drejtorin e këtij institucioni, Sylë Tahirsylaj pse ky i fundit kërkoi shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të temperaturave të ulëta. Veç kësaj, IHK ka kërkuar përgjegjësi edhe prej portaleve pse po publikojnë lajme të tilla. Për këtë kërcënim, IHK ka thënë se po bazohet në ligj. Mirëpo, asnjë ligj në Kosovë nuk ndalon portalet të transmetojnë deklarata të ish-zyrtarëve shtetërorë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Turqi: Janë shkarkuar edhe 6 mijë punëtorë pas puçit të dështuar

Posted: 07 Jan 2017 07:44 AM PST

Turqia i ka shkarkuar më se 6 mijë policë, shërbyes civilë dhe akademikë, sipas ligjit për gjendje të jashtëzakonshme, duke e vazhduar goditjen e ashpër pas grushtshtetit të dështuar në korrik të vitit të kaluar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zidane: Ne kemi fituar një ose dy më së shumti, ai katër (Video)

Posted: 07 Jan 2017 06:48 AM PST

Zinedine Zidane ka lavdëruar Cristiano Ronaldon

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zhduket një vajzë në Prizren

Posted: 07 Jan 2017 07:39 AM PST

Dje në Prizren një nënë e ka njoftuar policinë se vajza e saj është larguar nga shtëpia dhe nuk dihet asgjë për vendndodhjen e saj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Podujevë, burri sulmon fizikisht bashkëshorten

Posted: 07 Jan 2017 07:35 AM PST

Dje në Podujevë një grua është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj, më pas gruaja ka pranuar ndihmë mjekësore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Është hequr bora edhe prej rrugës Kaçanik - Hani i Elezit

Posted: 07 Jan 2017 07:23 AM PST

Bora që po bie në Kosovë, ka vështirësuar qarkullimin rrugor, por sot gjitha rrugët nacionale janë të kalueshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Moti i ftohtë vazhdon edhe javën tjetër, deri minus 19 gradë (DOKUMENT)

Posted: 07 Jan 2017 07:16 AM PST

Temperaturat deri në minus 19 gradë celsius do të vazhdojnë edhe një kohë, saktësisht edhe javën e ardhshme do të mbretërojnë temperatura shumë të ulëta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj thotë se platforma e partive shqiptare sjell barazi ekonomike edhe për pakicat në Maqedoni

Posted: 07 Jan 2017 06:50 AM PST

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka përshëndetur platformën e përbashkët të arritur mes partive parlamentare shqiptare në Maqedoni, e cila është arritja më e madhe e shqiptarëve në vitet e fundit në Maqedoni.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeveria thotë se edhe FSK është e angazhuar në pastrimin e borës

Posted: 07 Jan 2017 06:28 AM PST

Zyra e Kryeministrit ka lëshuar një njoftim përmes të cilit ka treguar se ka angazhuar edhe Forcën e Sigurisë së Kosovës për të pastruar borën që ka rënë në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tërsteniku i Drenasit mbetet i bllokuar nga bora (FOTO)

Posted: 07 Jan 2017 06:26 AM PST

Fshati Tërstenik i komunës së Drenasit ka mbetur i bllokuar nga sasia e madhe e borës, ende e papastruar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

AXOS mund t’ia marrë Kosovës deri në 400 milionë euro

Posted: 07 Jan 2017 06:13 AM PST

Kompania gjermane "Axos Capital" ka paditur qeverinë e Kosovës me 400 milionë euro, si rezultat i ofertës së saj të dështuar për të blerë Telekomin e Kosovës

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Komunës së Prishtinës iu dhurua një kombi bus për transport të personave me karroca

Posted: 07 Jan 2017 05:53 AM PST

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se Komuna e Prishtinës ka përfituar një kombi bus për transport të personave me karroca.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është deklarata e plotë e partive shqiptare të Maqedonisë- kërkohet dënimi i gjenocidit ndaj shqiptarëve nga viti 1912- 1956 (DOKUMENT)

Posted: 07 Jan 2017 05:48 AM PST

Deklarata e përbashkët e partive shqiptare në Maqedoni kërkon të dënohet edhe gjenocidi i kryer ndaj shqiptarëve prej shtetit maqedonas prej shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë deri në vitin 1956. Në dokumentin, me të cilin janë pajtuar shqiptarët, kërkohet të formohet edhe një Ministri e cila do të kujdesej për minoritetet. Express sjell të plotë Platformën e hartuar nga BDI'ja, BESA, Aleanca për Shqiptarët dhe PDSH'ja.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shpërthim në qytetin sirian, 43 të vdekur dhe 60 të plagosur

Posted: 07 Jan 2017 05:25 AM PST

Të paktën 43 persona janë vrarë nga një shpërthim me makinë bombë në qytetin e mbajtur ende nga rebelët sirianë Azazit, i cili gjendet afër kufirit me Turqinë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Adriatik Kelmendi me "diss" të rëndë për Shpend Ahmetin (FOTO)

Posted: 07 Jan 2017 05:02 AM PST

Gazetari Adriatik Kelmendi në një postim të tij në Facebook, ia ktheu një "diss" kryetarit të Prishtinës Shpend Ahmeti

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjykata Speciale cak udhëheqësit e UÇK’së dhe të Qeverisë së Përkohshme

Posted: 07 Jan 2017 04:52 AM PST

Prokurori që po merret me hetimet lidhur me krimet e kryera gjatë dhe pas luftës do t'i ketë në cak udhëheqësit politikë e ushtarak të pasluftës. Kjo për shkak se Qeveria e Përkohshme kishte kontroll mbi Shtetin. Ky është paralajmërimi i Enver Hasanit, njohës i të drejtës ndërkombëtare.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Publikohet raporti i CIA's: Putin e ka ndihmuar Trumpin të bëhet president (Dokument)

Posted: 07 Jan 2017 04:50 AM PST

Presdenti i Rusisë, Vladimir Putin, kishte kërkuar të ndihmohej Donald Trump për t'i fituar zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë njoftuar shërbimet e inteligjencës së SHBA'së

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Irinej në meshën e Krishtlindjes Ortodokse përmend Kosovën: Derisa të ketë serbë, do të ketë Kosovë

Posted: 07 Jan 2017 04:08 AM PST

Patriku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej, sot e ka mbajtur liturgjinë e Krishtlindjeve në një kishë në Beograd.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Seanca për Haradinajn u vendos për të martën

Posted: 07 Jan 2017 04:05 AM PST

Në pajtim të Grupeve Parlamentare, në mbledhjen e Kryesisë u vendos që seanca e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë të mbahet të martën më 10 janar

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Protesta në Francë për Haradinajn, qindra shqiptarë dalin me flamuj (FOTO/VIDEO)

Posted: 07 Jan 2017 03:50 AM PST

Tashmë ka filluar protesta para gjykatës së qytetit Colmar të Francës, aty ku u mos vendimi për paraburgimin e Ramush Haradinajt, i cili u arrestua gjatë kësaj jave nën akuzën e Serbisë së kishte kryer krime gjatë luftës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qosja e zbulon pse u arrestua Haradinaj, fajin e lë te Gjykata Speciale dhe udhëheqësit e Shtetit

Posted: 07 Jan 2017 03:50 AM PST

Rexhep Qosja ka reaguar ndaj arrestimit të Ramush Haradinajt, duke thënë se ky veprim i Francës është pasojë e themelimit të Gjykatës Speciale nga politikanët servilë të Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Seanca për Haradinajn mbahet të martën?

Posted: 07 Jan 2017 03:38 AM PST

Gazeta InfoPress mëson nga burimet e saj të sigurta që seanca e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajn në Francë që ishte paraparë të mbahet sot në ora 13:00, ka gjasa minimale që të mbahet

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pamje nga protesta në Francë për Haradinajn, dhjetëra shqiptarë para gjykatës (VIDEO)

Posted: 07 Jan 2017 03:34 AM PST

Ka filluar tashmë protesta në Colmar të Francës, aty ku u arrestua dhe po mbahet Ramush Haradinaj

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nis mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, vendoset për seancën e Haradinajt

Posted: 07 Jan 2017 03:25 AM PST

Ka filluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit për të vendosur për një pikë të vetme të rendit të ditës, shqyrtimin e kërkesës për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme për mbajtjen në arrest të kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa ua uron Krishlindjen besimtarëve ortodoksë

Posted: 07 Jan 2017 03:21 AM PST

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, me rastin e Krishtlindjeve Ortodokse, ka uruar besimtarët dhe klerin ortodoks në Republikën e Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

BE s'e ka problem arrestimin e Haradinajt, kërkon vazhdimin e dialogut me Serbinë

Posted: 07 Jan 2017 03:05 AM PST

Një zyrtare e lartë evropiane i tha Radios Evropa e Lirë, se BE-ja "po e ndjek me kujdes zhvillimin" rreth rastit Haradinaj, por nuk dha ndonjë hollësi më shumë mbi mundësinë e intervenimit në këtë rast.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shpend Ahmetit i duket bora dy metra në Prishtinë

Posted: 07 Jan 2017 02:54 AM PST

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka treguar se ekipet e kompanive për largimin e borës nga rrugët kanë punuar gjatë gjithë natës kryesisht të fokusuar për të zhbllokuar rrugët nëpër fshatra.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aeroporti i Prishtinës i kthehet normalitetit

Posted: 07 Jan 2017 02:40 AM PST

Aeroporti i Prishtinës sot i është kthyer normalitetit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

15 prishje lënë një pjesë të Pejës dhe Mitrovicës pa rrymë

Posted: 07 Jan 2017 02:23 AM PST

Shumë vendbanime në Kosovë kanë mbetur pa energji elektrike si pasojë e prishjeve që kanë ndodhur ditëve të fundit nga moti i ftohtë. Zyrtarët e KEDS'it kanë njoftuar se rreth 15 prishje aktive të rrjetit të energjisë elektrike kanë ndikuar që një pjesë e vendbanimeve të Pejës dhe Mitovicës të mbesin pa rrymë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Klinës i bëhen rrugët “xham” (FOTO)

Posted: 07 Jan 2017 02:20 AM PST

Komuna e Klinës siç po shihet nga fotografitë e dërguara në adresën e Gazetës Express, nuk është munduar t'i pastrojë rrugët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lipjani në gjendje të tmerrshme, asnjë centimetër rrugë nuk është pastruar (FOTO)

Posted: 07 Jan 2017 02:14 AM PST

Rrugët e Komunës së Lipjanit janë të mbuluara me borë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Komunikacioni në Maqedoni në kushte dimërore, me ndalesa dhe kufizime

Posted: 07 Jan 2017 02:12 AM PST

Komunikacioni në rrugët shtetërore të Maqedonisë po zhvillohet në mënyrë të vështirësuar, në kushte dimërore, nëpër rrugë të lagështa dhe të buluara me borë. Ndalesa dhe kufizime ka në më shumë akse rrugore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tërë Maqedonia nën zero, në Mavrovë - 19 dhe 84 cm borë

Posted: 07 Jan 2017 02:06 AM PST

Në Mavrovë sot në mëngjes është matur temperaturë më e ulët prej -19 gradë, vijon Krusheva dhe Lazaropole me -18, Topollçani dhe Gjurishte -17, Pozharan -15, Prilep, Kriva Pallankë dhe Berovë -14, Pretor, Ohër, Vinicë, Dibër, Kumanovë dhe Manastir -13, Shtip dhe Tetovë -12, Shkup -11, Strumicë, Demir Kapi dhe Dojran -10 deri -8 në Gjevgjeli.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia e merr në pyetje të dyshuarin për vrasjet në Floridë

Posted: 07 Jan 2017 01:43 AM PST

Policia në shtetin amerikan, Florida, e ka marrë në pyetje personin e dyshuar për vrasjen e pesë njerëzve dhe plagosjen e tetë të tjerëve, në Aeroportin Ndërkombëtar Hollivud

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Javën e ardhshme Serbia e çon kërkesën për ekstradim të Haradinajt

Posted: 07 Jan 2017 01:32 AM PST

Në filliim të javës së ardhshme, autoritetet gjyqësore në Francë do ta kenë në dorë kërkesën zyrtare të Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rinis grevën artisti që po kërkon kosovarizimin e Teatrit Kombëtar (FOTO)

Posted: 07 Jan 2017 01:25 AM PST

Një artist e ka nisur një grevë të pazakontë në kohën me të ftohtë të dimrit. Në ditën e tetë të grevës, Sokol Plakolli, ka dalë para Teatrit Kombëtar dhe ka treguar se i mirëpret vizitat.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është përmbajtja e deklaratës së përbashkët të partive shqiptare në Maqedoni

Posted: 07 Jan 2017 01:08 AM PST

Përfaqësuesit e partive politike shqiptare në Maqedoni, përmes një deklarate të përbashkët, të cilën e ka siguruar Radio Evropa e Lirë, kanë shprehur përkushtimin e tyre për realizimin e të drejtave kombëtare në mandatin e ardhshëm qeveritar nëpërmjet mbështetjes së ndërsjellë në përputhje me frymën e Marrëveshjes së Ohrit dhe Kushtetutën e Maqedonisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kamioni përplas dy vajzat, ajo që ndodh është e pabesueshme (Video)

Posted: 07 Jan 2017 01:05 AM PST

Jetëgjati nuk bëhet jetëshkurtër.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zjarrfikësi hero që shpëtoi dhjetëra njerëz në Nish, foto e gjendjes së tij (FOTO)

Posted: 07 Jan 2017 12:50 AM PST

Rrjetet sociale kanë shpërndarë një fotografi të një shpëtimtari zjarrfikës nga Nishi i Serbisë, i cili kishte shpëtuar dhjetëra njerëz në autostradën ku ndodhi aksidenti i tmerrshëm

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

S'ka shpresë për viza as sivjet

Posted: 07 Jan 2017 12:30 AM PST

Qeveria thotë se mosratifikimi i Demarkacionit me Malin e Zi dhe zgjedhjet në disa shtete të BE-së kanë ndikim negativ në procesin e liberalizimit të vizave. Kurse opozita e fajëson Qeverinë "Mustafa" dhe qeveritë pararendëse, shkruan sot gazeta Zeri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në Maqedoni sot festohet Krishtlindja Ortodokse

Posted: 07 Jan 2017 12:22 AM PST

Krishterët ortodoks në botë, në Maqedoni dhe kishat të cilat rregullohen me kalendarin Julian sot festojnë Krishtlindjen. Në të gjitha kishat ortodokse në Maqedoni, sot në mëngjes do të mbahen liturgji të Krishtlindjes, përcjell Telegrafi Maqedoni.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sot, seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Posted: 07 Jan 2017 12:20 AM PST

Kryesia e Kuvendit sot do të mblidhet për të shqyrtuar kërkesën për mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme për arrestimin e kreut të AAK'së, Ramush Haradinaj, në Francë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haliti: Rrëzimi i murit në veri mund të shkaktojë reagime të pakontrollueshme

Posted: 07 Jan 2017 12:04 AM PST

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës dhe i PDK-së, Xhavit Haliti, ka thënë se sa i përket dialogut duhet t'i përmbahemi rregullave të lojës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :