Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Dorëzohet kërkesa për lirim me kusht të Ramush Haradinajt” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Dorëzohet kërkesa për lirim me kusht të Ramush Haradinajt” plus 44 more


Dorëzohet kërkesa për lirim me kusht të Ramush Haradinajt

Posted: 06 Jan 2017 07:39 AM PST

Përfaqësuesit ligjorë të Ramush Haradinajt kanë deponuar në Gjykatën Franceze kërkesën për lirimin e tij. Por, edhe në rast se aprovohet i bie që Haradinaj të qëndrojë në Francë deri në vendimin përfundimtar të Gjykatës franceze e cila do ta shqyrtojë edhe kërkesën për ekstradim të Haradinajt në Serbi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shqiptari shkeli flamurin serb, Beogradi i 'ankohet' ambasadorit (FOTO)

Posted: 06 Jan 2017 07:47 AM PST

Gjatë ditës së djeshme, reagimi i një të riu shqiptar para ambasadës franceze në Tiranë ishte mjaft i fortë kundër arrestimit të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në Serbi presin që Haradinaj t'i kalojë 18 ditë në paraburgim

Posted: 06 Jan 2017 06:43 AM PST

Ramush Haradinaj do të mbetet në paraburgim për të paktën 18 ditë në Francë dhe paraburgimi i tij i mëtejmë do të varet nga vendimi i gjykatës franceze në Colmar. Kështu shkruan media serbe "Tanjug" sipas burimeve të saj

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Serbia po i kërkon 157 pjesëtarë të UÇK-së nëpërmjet INTERPOL-it: Këta janë emrat

Posted: 06 Jan 2017 06:20 AM PST

Serbia ka lëshuar rreth 170 fletarreste përmes INTERPOL-it për ish-pjesëtarët e UÇK-së. Në bazë të një fletarresti të tillë është arrestuar së fundmi edhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pogba: Ky lojtar mund t’i japë fund dominimit të Messit e Ronaldos

Posted: 06 Jan 2017 07:02 AM PST

Paul Pogba mendon se Zlatan Ibrahimovic mund t'i japë fund dominimit të Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos për çmimin e FIFA-s 'Lojtari më i mirë në botë'.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reagojnë veteranët: Edhe ne ndihemi përgjegjës për arrestimin e Haradinajt

Posted: 06 Jan 2017 07:57 AM PST

Pas arrestimit të Ramush Haradinaj në Francë, kanë reaguar edhe veteranët e UÇK'së. OVL nëpërmjet një komunikate për media kanë thënë se ndihen përgjegjës për arrestimin e Haradinajt si dhe kanë kërkuar që çdo serbi që ka kryer krime në Kosovë t'i ngritet padi penale dhe të shpallet në kërkim ndërkombëtar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Apeli nga Qeveria: Kujdes gjatë udhëtimit në Serbi

Posted: 06 Jan 2017 07:54 AM PST

Ministria e Brendshme dhe ajo e Diasporës kanë venë në dispozicion për mërgimtarët një numër kontakti dhe një e-mail adresë që të kontaktojnë institucionet kosovare në rast të ndonjë telashe gjatë udhëtimit të tyre nëpër Serbi, për shkak të stuhisë së borës që ka kapluar shtetin serb. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohet një i dyshuar për vrasjen e policit në Skenderaj

Posted: 06 Jan 2017 07:42 AM PST

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për rastin e policit të vrarë Valon Goxhuli. Polici i Kosovës Valon Goxhuli ishte vrarë në pikë të ditës në afërsi të stacionit të autobusëve në Skenderaj më 29 shtator të vitit 2015.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mobilizim i jashtëzakonshëm: Kështu pastrohet bora në Dragash

Posted: 06 Jan 2017 07:38 AM PST

Në fshatin Kuk të Dragashit, në mungesë të intervenimit nga ana e komunës, ka pasur një mobilizim të jashtëzakonshëm të banorëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pasagjerët bllokohen në aeroportin e Prishtinës, erërat pamundësojnë fluturimet

Posted: 06 Jan 2017 07:25 AM PST

Nga mëngjesi i kësaj së premte nuk është realizuar asnjë aterim në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës "Adem Jashari".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto janë rrugët që u bllokuan në Kosovë për shkak të reshjeve të borës

Posted: 06 Jan 2017 07:23 AM PST

Reshjet e fundit, kanë bërë që të shtohet aktiviteti në mirëmbajtjen e rrugëve. Por, edhe përkundër kësaj për shkak të reshjeve të shumta të borës, ju njoftojmë se disa akse rrugore janë të bllokuara:

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja si stërvitet ish-komandanti i UÇPMB-së (Foto)

Posted: 06 Jan 2017 07:18 AM PST

Të premten(sot), kur temperaturat kanë shënuar rekordin për këtë vit(- 10 gradë celsius), ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc (UÇPMB), Gani Sadiku, ka publikuar disa foto duke u stërvitur i zhveshur në borë, shkruan portali "Zëri.info".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pamje tronditëse të filmuara me dron: Shpërthimet e bombave nga ISIS (Video)

Posted: 06 Jan 2017 07:14 AM PST

Kjo video është filmuar me dron dhe tregon betejën që po zhvillohet në Mosul.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu do të jetë moti në fundjavë

Posted: 06 Jan 2017 07:12 AM PST

Vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta të borë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrahje masive në burg, të paktën 33 të vrarë

Posted: 06 Jan 2017 07:11 AM PST

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një burg në veri të Brazilit, ku 33 të burgosur kanë mbetur të vrarë pas një përleshje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vulin bëhet se ka frikë për serbët e Kosovës pas arrestimit të Haradinajt

Posted: 06 Jan 2017 07:06 AM PST

Dikur, i parapaguar për vizita në Kosovë me leje e pa leje, për provokime dhe për kërcënime ndaj vendit tonë, Aleksandar Vulin, sot është rikthyer në zanatin e dikurshëm.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Disa fshatra dhe mijëra banorë të Lipjanit mbesin të bllokuar nga bora

Posted: 06 Jan 2017 07:02 AM PST

Disa fshatra kanë mbetur të bllokuara të premten në komunën e Lipjanit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjermania thotë se nuk e kupton çfarë qëllimesh ka Trump

Posted: 06 Jan 2017 07:00 AM PST

Autoritetet gjermane - që kanë zhvilluar bisedime me anëtarët e ekipit të presidentit të zgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, - kanë thënë se nuk kanë arritur të kuptojnë çfarë qëllime të politikës së jashtme ka Trump.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa: Serbia po nxit konflikte, Franca ta kuptojë se fletarresti ndaj Haradinajt është politik 

Posted: 06 Jan 2017 06:45 AM PST

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa vlerëson se Serbia po mundohet të nxitë konflikte të reja me Kosovë, që sipas shefit të ekzekutivit, këto tensione do të dëmtonin proceset integruese të rajonit. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

22 mërgimtarë shqiptarë lëndohen në një aksident zinxhiror në Nish (Video)

Posted: 06 Jan 2017 06:37 AM PST

Rreth 45 vetura janë përplasur ne një aksident të rëndë që ka ndodhur sot paradite në Serbi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Behgjet Pacolli ftohet në inaugurimin e Trumpit (Foto)

Posted: 06 Jan 2017 06:31 AM PST

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli ka pranuar ftesën për të marrë pjesë në inaugurimin e Donald Trump si president i SHBA-së.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

ATK mbyll një pikë të lojërave të fatit në Prishtinë

Posted: 06 Jan 2017 06:28 AM PST

Drejtoria e Lojërave të Fatit në kuadër të ATK-së sot në asistim të policisë dhe sektorin e akcizës në Doganën e Kosovës, ka bërë inspektimin e subjekteve të lojërave të fatit, për të vërtetuar nëse janë duke vepruar në harmoni me ligjin përkatës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pelegrinët serbë largohen nga Gjakova

Posted: 06 Jan 2017 06:22 AM PST

​Pelegrinët serbë, të cilët dhunshëm dhe në mbrojtje të Policisë së Kosovës vizituan objektin kishtar në Gjakovë, janë larguar nga ky qytet që ka pësuar shumë nga krimet serbe në vitin 1999.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja në cilat qytete të Kosovës ka rënë më së shumti borë

Posted: 06 Jan 2017 06:14 AM PST

Të reshurat e borës kanë vazhduar edhe sot në vend, duke shkaktuar shumë kaos dhe bllokada në rrugë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

AAK kërkon seancë të jashtëzakonshme pas arrestimit të Haradinajt

Posted: 06 Jan 2017 06:08 AM PST

AAK ka njoftuar se mbledhur nënshkrimet e nevojshme nga deputetet e Kuvendit të Kosovës për të kërkuar nga kryesia thirrjen e një seance të jashtëzakonshme pas arrestimit e Ramush Haradinajt në Francë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nikolic bën analizë: Përfaqësuesit e Prishtinës ma ndaluan hyrjen nga pasioni për t'u treguar të pavarur

Posted: 06 Jan 2017 06:02 AM PST

Serbia nuk është e dobët, këtë e di shumë kush, e përfaqësuesit e Prishtinës në veçanti duhet ta dinë, ka thënë Nikoliq duke folur rreth ndalesës për ta vizituar Shtërpcën

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Serbia ka dërguar një pjesë të provave kundër Haradinajt, por jo edhe kërkesën për ekstradim

Posted: 06 Jan 2017 06:00 AM PST

Serbia dje ka dërguar një pjesë të dokumenteve autoriteteve franceze, e që tani pritet vetëm ta bëjë kërkesën zyrtare për ekstradimin e liderit të AAK'së, Ramush Haradinaj. Kështu njoftojnë mediat serbe, transmeton Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

SHBA, ngricat mbyllin shkollat

Posted: 06 Jan 2017 05:49 AM PST

Stuhitë dimërore dhe reshjet rekord të dëborës kanë sjellë mbylljen e shkollave dhe temperatura nën zero në disa prej rajoneve qëndrore e atyre perëndimore në Shtetet e Bashkuara, të përballura me një mot të acartë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Spoti gjenial i studentit që u injorua nga "Adidas"-i (VIDEO)

Posted: 06 Jan 2017 05:25 AM PST

Një 26-vjeçar gjerman e ka realizuar një spot poetik apostafat për "Adidas"-in, por kompania e ka injoruar plotësisht propozimin. Eugen Merher, ky është emri i autorit të filmit të shkurtër, në të vërtetë nuk ka marrë asnjë përgjigje nga departamenti i komunikimit i ndërmarrjes gjermane. Pasi u publikua në web, videoja u bë virale, duke u vlerësuar nga rrjetet kryesore sociale, transmeton Gazeta Express

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hiqen ndalesat për komunikacion në vendkalimet Jazhincë, Qafë Thanë dhe Deve Bair

Posted: 06 Jan 2017 05:18 AM PST

Komunikacioni është normalizuar në vendkalimin kufitar mes Maqedonisë dhe Kosovës në Jazhincë. Ndalesa për lëvizjen e të gjithë llojeve të automjeteve është hequr në orën 13.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Protestuesit nisen drejt ndërtesës së Qeverisë

Posted: 06 Jan 2017 05:01 AM PST

Protestuesit të cilët para Ambasadës franceze kërkuan lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, tashmë janë nisur drejt Qeverisë së Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjykata e Apelit: Musa Ademi rekrutoi kosovarë për në ISIS

Posted: 06 Jan 2017 04:41 AM PST

Gjykata e Apelit e Kosovës e ka lënë në fuqi me 13.12.2016, dënimin me 5 vjet burgim ndaj të akuzuarit Musa Ademi, për veprën penale: Rekrutim për terrorizëm, njofton kumtesa nga Gjykata e Apelit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thyhen xhamat e autobusit të pelegrinëve serbë në Gjakovë (FOTO)

Posted: 06 Jan 2017 04:38 AM PST

Qytetarët e Gjakovës, të revoltuar me ardhjen e atyre që serbët i quajnë pelegrinë, kanë thyer xhamat e autobusit, me të cilin me masa të rrepta të sigurisë nga Policia e Kosovës, "pelegrinët" serbë hynë në Gjakovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në protestën kundër arrestimit të Haradinajt, marrin pjesë edhe liderët e LVV-së (FOTO)

Posted: 06 Jan 2017 04:35 AM PST

Në protestën e cila po zhvillohet në Prishtinë, e kjo kundër arrestimit të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë, po marrin pjesë edhe kryetari i VV-së, Visar Ymeri, Dardan Molliqaj edhe Rexhep Selimi

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrin autobusi me pelegrinët serbë në Gjakovë (FOTO)

Posted: 06 Jan 2017 04:30 AM PST

Autobusi me pelegrinët serbë ka arritur në Gjakovë, pas disa orë bllokade nga qytetarët e Gjakovës dhe nënat e viktimave të krimeve serbe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qindra qytetarë nisen për te Ambasada e Francës (Foto)

Posted: 06 Jan 2017 04:24 AM PST

Qindra qytetarë tashmë janë nisur për te Ambasada e Francës e cila gjendet në "Dragodan".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si e përcolli shtypi gjermanofon arrestimin e Haradinajt

Posted: 06 Jan 2017 04:23 AM PST

Shtypi gjerman i ka kushtuar rëndësi arrestimit të Ramush Haradinajt, në aeroportin e Bazelit, nga autoritetet franceze, në bazë të një fletarrestimi të lëshuar nga Beogradi

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qytetarët thonë se bora në "Breg të diellit" në Prishtinë nuk është pastruar (FOTO)

Posted: 06 Jan 2017 04:05 AM PST

Rrugëve të mbushura me borë nuk i kanë shpëtuar as qytetarët e Prishtinës. Bora tashmë ka mbuluar rrugët dhe lagjet kryesore të kryeqytetit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pamje nga protesta që po mbahet kundër arrestimit të Haradinajt (FOTO)

Posted: 06 Jan 2017 04:03 AM PST

OVL e UÇK-së ka dalë në protestë në Prishtinë, e kjo për të kundërshtuar arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Markovic: Mali i Zi këtë vit pa dyshim hyn në NATO

Posted: 06 Jan 2017 03:52 AM PST

Kryeministri malazez, Dusko Markoviq, tha se nuk ka dyshim se këtë vit do të jetë viti në të cilin vendi do të bëhet anëtari i 29-të i NATO-s.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj: Nikoliqin s'e lejuam të vijë në Kosovë për shkak të rastit të Haradinajt

Posted: 06 Jan 2017 03:49 AM PST

Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, në konferencën për media ku po flet për arrestimin e Ramush Haradinajt, ka sqaruar se vizita e presidentit serb, Tomislav Nikoliq, nuk u bë sepse nuk i dhanë leje, e kjo për shkak të rastit të Haradinajt

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lajmërohet Haradinaj: Keqardhje që disa shtete i respektojnë ende vendimet e Millosheviqit

Posted: 06 Jan 2017 03:48 AM PST

Kryetari i Aleancës për Ardhmërin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shfrytëzuar rrjetin social Facebook për t'i dërguar porosi, sipas tij, miqve të Serbisë, brenda dhe jashtë Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kërcënohet me jetë gazetari Milaim Zeka, padit Ramiz Lladrovcin

Posted: 06 Jan 2017 03:41 AM PST

Pati një përplasje jo të vogël me PDK-në, e sidomos në kohën e fushatës elektorale në bastionin e kësaj partie, në Drenas, por pas kësaj thotë që po i vijnë shumë kërcënime. Ai ka hapur edhe një rast në Policinë e Kosovës ku akuzon struktura të larta shtetërore, e në veçanti PDK-në për rrezikim të jetës. Express sjell detaje nga inicimi në Polici i rastit për kërcënime serioze ndaj gazetarit Milaim Zeka, si dhe për padinë e tij kundër kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjendja reale në fshatrat dhe qytetet e Kosovës (FOTO +VIDEO)

Posted: 06 Jan 2017 03:39 AM PST

Sasia e madhe e borës që ka rënë dje e sot ka krijuar vështirësi të qarkullimit në gjithë Kosovën, shumë rrugë janë bllokuar dhe janë bërë vështirë të kalueshme në qytete e fshatra, përfshirë edhe autostradat.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj u kishte treguar zviceranëve se do të udhëtonte drejt Bazelit

Posted: 06 Jan 2017 03:37 AM PST

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, në konferencën për media që mbajti në lidhje me ndalimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga autoritetet franceze, ai ka thënë se Haradinaj paraprakisht i kishte njoftuar zviceranët se do të udhëtonte drejt Bazelit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :