Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Gecaj-Daçiqit: Kush e pranon se është budalla, gjysma i falet” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Gecaj-Daçiqit: Kush e pranon se është budalla, gjysma i falet” plus 44 more


Gecaj-Daçiqit: Kush e pranon se është budalla, gjysma i falet

Posted: 03 Jan 2017 06:44 AM PST

Zëvendësministri i MAPL-së, Bajram Gecaj, është tallur me deklarimet e shefit të diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, që tha se Beogradi zyrtar u tregua budalla që njohu Maqedoninë me emrin kushtetues. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjendja alarmante gripale, Rama: 3 ditë pushim edhe prindërve

Posted: 03 Jan 2017 07:18 AM PST

Si rezultat i gjendjes së rënduar gripale në vendin tonë, që çoi për rrjedhojë edhe mbylljen e shkollave, qeveria ka marrë vendim në mbledhjen e ditës së sotme, që për datat 4, 5 dhe 6 Janar, edhe prindërit e fëmijëve të prekur nga viroza të qëndrojnë në shtëpi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A i frikësohet Rexhep Selimi Gjykatës Speciale. Ja çfarë thotë ai

Posted: 03 Jan 2017 07:08 AM PST

Gjykata Speciale është produkt i keq i parlamentit të Kosovës, mazhoranca e së cilit parlament e ka votuar. Padrejtësia në emër të drejtësisë është shumë e rrezikshme. Kështu thotë ish kreu i UÇK-së njëhersh edhe deputet i Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi, i cili ka qenë një kundërshtues i fuqishëm i kësaj Gjykate. Duke i komentuar dëmet që siç vlerëson Selimi, i ka bërë Qeveria e Kosovës, ai në një intervistë për lajmi.net flet edhe për sigurinë në vend. Ndër tjerash ai tregon edhe për humbjet që po i shkaktohen Kosovës për shkak të mosformimit të FAK-ut.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova të dielën goditet nga temperatura siberike, ja sa do të jetë ftohtë

Posted: 03 Jan 2017 07:51 AM PST

Java e parë e janarit po parashkohet të jetë njëra ndër javët më të ftohta të këtij viti në Kosovë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tifozët befasojnë Leo Messin në stërvitje (Foto)

Posted: 03 Jan 2017 07:08 AM PST

Leo Messi ka marrë një pritje të ngrohtë nga tifozët në stërvitjen e sotme, që ishte e hapur për të gjithë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tërmet i rëndë në Indi, shkaktohet panik

Posted: 03 Jan 2017 07:53 AM PST

Një tërmet i regjistruar me shkallë 5.7 ka goditur Indinë, tregon Instituti

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Partitë shqiptare të Maqedonisë të ratifikojnë marrëveshjen e Tiranës deri më 7 janar

Posted: 03 Jan 2017 07:48 AM PST

Më së voni deri më 7 janar partitë shqiptarë duhet të ratifikojnë platformën e përbashkët, ndërsa më pas kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti pritet të thirrë takimin e radhës me liderët shqiptarë, tha sot zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Iu përgjërohet prindërve që ta lejojnë të shkojë në Stamboll, vritet në sulm (Foto)

Posted: 03 Jan 2017 07:45 AM PST

Adoleshentja Leanne Nasser nga Izraeli, iu kishte përgjëruar prindërve që ta lejonin të udhëtonte për në Stamboll. Ajo asnjëherë më parë nuk kishte udhëtuar jashtë vendit. Kurrë nuk i kishte shkelur këmba jashtë Izraelit. Tri miket e saj po planifikonin të shkonin në qytetin e Bosforit për të festuar natën e Vitit të Ri, dhe Leanne dëshironte të shkonte me to.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tronditet opinioni në Beograd - Serbia në atlas pa Kosovën (Foto)

Posted: 03 Jan 2017 07:41 AM PST

Edhe një libër i ri në Serbi ka tronditur opinionin atje. Bëhet fjalë për librin për fëmijë "Atlasi im i parë me letër ngjitëse" (Moj prvi atlas sa nalepnicama), i cili në hartën e Evropës e paraqet Kosovën si shtet, ashtu siç është.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Marine Le Pen: Bashkimi i Krimesë me Rusinë ishte legjitim

Posted: 03 Jan 2017 07:30 AM PST

Unë nuk mendoj se ribashkimi i Krimesë (me Rusinë) ishte i paligjshëm, ka thënë Marine Le Pen për rrjetin televiziv BFM të martën

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Momenti rrëqethës kur rrufeja godet për vdekje një 25-vjeçare në Brazil (Video+18)

Posted: 03 Jan 2017 07:30 AM PST

Një video rrëqethëse është filmuar nga një kalimtar rasti, ku shihet momenti kur një grua goditet për vdekje nga rrufeja derisa po ecte afër plazhit në Sao Paulo të Brazilit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

George Soros: Trump aspiron të shndërrohet në diktator

Posted: 03 Jan 2017 07:30 AM PST

Ditën e djeshme George Soros foli për një shpërbërje të Bashkimit Europian duke dhënë edhe arsyen përse kjo do të ndodhë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Analistët: Shkupi t'i reagojë Serbisë për deklaratën e Daçiqit

Posted: 03 Jan 2017 07:22 AM PST

Institucionet shtetërore duhet të shqyrtojnë me seriozitet deklaratën e shefit të diplomacisë serbe Ivica Daçiç i cili tha se Serbia ka gabuar që ka njohur Maqedoninë me emrin kushtetues, vlerësojnë analistët për Alsat-M.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Guvernatori i Bankës Qendrore tregon për rritjen ekonomike që do ta ketë vendi gjatë 2017

Posted: 03 Jan 2017 07:11 AM PST

Sistemi bankar ka përfunduar mirë gjatë vitit që e lamë pas, këtë e dëshmon edhe niveli i kredive të këqija, prej 4.8 për qind.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ndërtimi i sheshit "Skënderbeu" në Shkup, me hapa breshke

Posted: 03 Jan 2017 07:07 AM PST

Pesë vite nga promovimi i sheshit "Skënderbeu" në Shkup për të cilin u tha se do të ndërtohet në tre faza brenda dy viteve, ende nuk kanë përfunduar punimet për fazën e dytë. Afati i parë për përmbylljen e punimeve ishte caktuar në vitin 2014, por i njëjti u shkel ndërsa aktualisht po punohet vetëm në ndërtimin e një tarrace mbi bulevardin Goce Dellçev. Stërzgjatja e punimeve ka shkaktuar tollovi në këtë pjesë që është ndër më të frekuentuarat në kryeqytet, raporton Alsat-M.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Trafik i “çmendur” në Kinë, këso kolone gjigande nuk keni parë kurrë (FOTO)

Posted: 03 Jan 2017 07:01 AM PST

Këto foto janë marrë nga ajri në autostradën e Pekinit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Gjilan (Foto)

Posted: 03 Jan 2017 06:49 AM PST

Një aksident trafiku ka ndodhur para pak çastesh në rrugën Prishtinë – Gjilan.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

VMRO e LSDM nuk komentojnë platformën shqiptare

Posted: 03 Jan 2017 06:49 AM PST

VMRO-DPMNE dhe LSDM nuk komentojnë platformën e paralajmëruar nga partitë parlamentare shqiptare në Maqedoni. Burime nga VMRO thonë se për momentin nuk kanë qëndrim rreth kësaj çështjeje, pasi ka shumë elemente të panjohura.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është fjalimi lamtumirës i Barack Obamas

Posted: 03 Jan 2017 06:46 AM PST

Presidenti Barak Obama tha se do të mbajë një fjalim lamtumire në Çikago më 10 janar, ku do të reflektojë mbi sukseset gjatë dy mandateve dhe do të ofrojë mendimet e tij se në ç'drejtim po shkon vendi, ndërkohë që presidenti i zgjedhur Donald Trump vjen në Shtëpinë e Bardhë më 20 janar

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ish-drejtori i CIA-s, tani këshilltar i lartë i Trumpit, e kundërshton publikisht presidentin e vet

Posted: 03 Jan 2017 06:44 AM PST

Këshilltari i lartë i Trumpit për çështje të sigurisë kombëtare, James Woolsey, ka thënë sot se mendon se rusët janë përfshirë në sulmet kibernetike në zgjedhjet presidenciale në SHBA.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kreu i Kishës Serbe: Kosova është djepi ynë shpirtëror, Kosova është e jona

Posted: 03 Jan 2017 06:43 AM PST

Provokimeve të vazhdueshme të politikanëve serbë nga Beogradi por edhe nga veriu ndaj Kosovës, sot u është shtuar edhe provokimi i radhës nga kreu i Kishës Ortodokse Serbe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gucati nuk i bie pishman: Nuk pendohem për ato që ia kam thënë Aidës

Posted: 03 Jan 2017 06:33 AM PST

Kryetari i Organizatave të dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, nuk e ka ndërmend t'i kërkojë falje deputetes së "Vetëvendosjes", Aida Dërguti, për fjalët që përdori ndaj saj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Maqedoni - Sonte nisin reshjet, nga e premtja temperatura nën -20 gradë

Posted: 03 Jan 2017 06:31 AM PST

Reshje të shiut në vendet më të ulëta dhe borë në male, paralajmëron për orët e para të mbrëmjes së sotme Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike e Maqedonisë. Është e mundur edhe paraqitje lokale e shiut të ngrirë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fotografi që e dokumenton ndotjen e lartë të ajrit (FOTO)

Posted: 03 Jan 2017 06:25 AM PST

Një lexues i Gazetës Express përmes një fotografie që ka dërguar në adresën e gazetës, përmes së cilës dokumentohet ndotja e ajrit në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prokurorja shqiptare ndër pesë personalitetet e 2016-ës në Maqedoni

Posted: 03 Jan 2017 06:17 AM PST

Gazeta 'Utrinski Vesnik' ka shpallur listën e personave që i dhanë vulën e vet vitit 2016 në Maqedoni, ku në mesin e tyre është edhe shqiptarja Fatime Fetai, njëra nga prokuroret e Prokurorisë Speciale Publike të Maqedonisë, shkruan Telegrafi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Brezovica dhe Butrinti në mesin e 10 vendeve që meritojnë të vizitohen, sipas Nat. Geo.

Posted: 03 Jan 2017 06:12 AM PST

"National Geographic" ka publikuar një artikull përmes të cilit tregon dhjetë vende të ndryshme të botës që meritojnë më tepër vizitorë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Flet DJ i lokalit “Reina” në Stamboll, tregon për ferrin që e përjetoi gjatë sulmit ku u vranë 39 persona

Posted: 03 Jan 2017 06:02 AM PST

DJ i klubit të natës "Reina", i cili u sulmuar nga militanti i ISIS-it në rrethinën e Stambollit, Ortakoy, ka folur për skenat e tmerrit brenda lokalit të natës, duke thënë se ishte fshehur nën kabinën e DJ-it, për një orë të tërë gjatë dhe pas sulmit, ku u vranë 39 persona dhe u plagosen 64 të tjerë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbardhet identiteti i plotë i sulmuesit që vrau 39 persona në Stamboll

Posted: 03 Jan 2017 05:47 AM PST

Sulmuesi i cili vrau 39 persona në klubin e natës "Reina" në Stamboll është identifikuar si Jahe Mashrapov.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Jep dorëheqje ambasadori i Britanisë në Bruksel

Posted: 03 Jan 2017 05:40 AM PST

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Bruksel sapo ka dhënë lajmin se ka dhënë dorëheqje nga ky post vetëm disa muaj para se të bëhet zyrtarisht Brexit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Historia tragjike e viktimës 18-vjeçare në sulmin e Stambollit (Foto)

Posted: 03 Jan 2017 05:29 AM PST

Leanne Nasser, vetëm 18 vjeçe, ishte në mesin e viktimave që u vranë nga një terrorist në një klub nate në Stamboll mbrëmjen e Vitit të Ri. Mediat turke kanë publikuar një detaj tronditës për të, duke zbuluar se e reja kishte shkuar për disa ditë pushime për të festuar natën e Vitit të Ri në Stamboll. Por para se të ndërmerrte këtë hap, ajo kishte debatuar me babanë e saj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Kosova e Re” fillon të ndërtohet sivjet?

Posted: 03 Jan 2017 05:29 AM PST

Ndërtimi i Termocentralit "Kosova e Re" është stërzgjatur me vite, por si duket këtij procesi do t'i vijë fundi. Sipas planeve të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik (MZHE), nëse gjithçka shkon mirë atëherë Termocentrali "Kosova e Re" do të fillojë të ndërtohet gjatë vitit 2017.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Jetoi me dy pinca në bark që nga viti 1998

Posted: 03 Jan 2017 05:28 AM PST

​18 vjet më parë, vietnamezi Ma Van Nhat iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale pas një aksidenti rrugor. Një dhembje barku e vazhdueshme pas operacionit e detyroi të kërkonte sërish këshillën e mjekëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Porta e Berlinit "ngjyroset" me flamurin turk

Posted: 03 Jan 2017 05:28 AM PST

Një prej simboleve të kryeqytetit gjerman të Berlinit, Porta e Brandeburgut është veshur me simbolet e flamurit kombëtar turk. Kjo shfaqje është bërë në shenjë solidariteti me Stambollin, pas sulmit terrorist në natën e Vitit të Ri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vala agresive e ndotjes në kryeqytetin kinez, thyhet rekordi i ndotjes së ajrit

Posted: 03 Jan 2017 05:24 AM PST

​Një filmim 12-sekondësh që tregon me lëvizje të përshpejtuar mbushjen e Pekinit me smog është duke qarkulluar me shpejtësi në internet. Vala më e fundit agresive e ndotjes në kryeqytetin kinez nisi të premten dhe pritet të vazhdojë deri në 5 janar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Jovanoviq reagon ndaj Daçiqit: Je nacionalist që nxit grindje dhe vuajtje

Posted: 03 Jan 2017 05:07 AM PST

Partia Liberal-Demokrate e Serbisë në një reagim ndaj deklaratave të Ivica Daçiq, kryetar i Partisë Socialiste të Serbisë dhe ministër i Jashtëm i Serbisë, ka theksuar se Daçiq zhvillon një politikë nacionaliste që nxit grindje dhe vuajtje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nënshkrimi i MSA-së me Kosovën një nga ngjarjet e vitit 2016, sipas Mogherinit

Posted: 03 Jan 2017 05:07 AM PST

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, me anë të një postimi në blogun e saj, ka listuar 12 ngjarjet e ndodhura përgjatë vitit 2016, të cilat, sipas saj, duhet të vazhdojnë edhe gjatë vitit që sapo ka ardhur.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj tregon për ftesat që ka marrë nga SHBA: Do të jem në inaugurimin e Trump-it

Posted: 03 Jan 2017 05:03 AM PST

Viti që po lëmë pas padyshim se kishte zhvillime nga më të ndryshmet. Ishin Trepça, Zajednica, teksa vazhdojnë të jenë demarkacioni, muri në veri të Mitrovicës, liberalizimi i vizave dhe zhvillimi ekonomik e shumë çështje të tjera do të vazhdojnë të mbeten në procedim e sipër edhe për fillimin e vitit 2017.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Partia Liberale serbe: A është Ivica Daçiq ministër apo ambasador rus?

Posted: 03 Jan 2017 04:57 AM PST

Ivica Daçiq më në fund duhet të vendosë nëse është ministër në Qeverinë e Serbisë apo ambasador i Rusisë në Serbi, deklaroi sot Partina Liberale Demokratike e Serbisë (LDP).

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Katër të vdekur nga shembja e ndërtesës në SHBA (FOTO)

Posted: 03 Jan 2017 04:42 AM PST

​Të paktën katër persona kanë vdekur nga shembja e ndërtesës nga stuhia e fortë, që goditi Alabaman në SHBA. Lajmin për vdekjen e tyre e ka konfirmuar guvernatori

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sherifi: Këtë vit do të kemi zgjedhje të parakohshme

Posted: 03 Jan 2017 04:42 AM PST

"Viti 2016 është një viti i humbur! Sikur në rrafshin e zhvillimeve të brendshme ashtu edhe në arenën ndërkombëtare. Ndërsa për vitin e ardhshëm presim zgjedhje të parakohshme në të cilat qytetarët e Kosovës do ta dënojnë me një votë plebishitare këtë mazhorancë të dështimit".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sulmohet Tyrbja e Bajraktarit në Gazimestan, digjen disa mbulesa mbi varre

Posted: 03 Jan 2017 04:40 AM PST

Tyrbja e Bajraktarit, e cila gjendet në të dalë të qytetit të Prishtinës në drejtim të Vushtrrisë, është sulmuar nga persona të panjohur deri më tani. ​Këtë për GazetaMetro.net, e kanë konfirmuar jozyrtarisht edhe brenda Policisë së Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zjarrfikësit e Kosovës kërcënojnë me grevë

Posted: 03 Jan 2017 04:31 AM PST

Futja në grevë po shikohet si mundësi e pashmangshme për zjarrfikësit e Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia turke arreston 2 të huaj në aeroportin e Stambollit, në lidhje me sulmin në klubin e natës

Posted: 03 Jan 2017 04:30 AM PST

Sot, autoritetet turke i kanë arrestuar dy shtetas të huaj, të cilin po tentonin të largoheshin nga Turqia përmes aeroportit të Stambollit, raportojnë mediat lokale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rebelët ngrinë pjesëmarrjen në diskutimet për paqe në Siri

Posted: 03 Jan 2017 04:17 AM PST

Grupet rebele siriane kanë njoftuar sot se kanë ngrirë diskutimet për paqe të garantuara nga Rusia dhe Turqia për shkak të "shkeljeve" të armëpushimit nga forcat qeveritare.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ikja masive nga burgu në Brazil: Të arratisurit postojnë selife nëpër “Facebook”, rrahin gjoks dhe tallen me policinë (Foto)

Posted: 03 Jan 2017 04:16 AM PST

Një brazilian, i cili iku nga burgu në qytetin verior, Manaus, kohëve të fundit është duke postuar fotografi të veta në rrjetin social "Facebook", duke rrahur gjoks për arratisjen nga burgu.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :