Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Gecaj: S'ka një vendim të kryeministrit për lirimin nga detyra të ministres Jevtic” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Gecaj: S'ka një vendim të kryeministrit për lirimin nga detyra të ministres Jevtic” plus 44 more


Gecaj: S'ka një vendim të kryeministrit për lirimin nga detyra të ministres Jevtic

Posted: 11 Jan 2017 06:15 AM PST

Zëvendësministri i Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj, thotë se Mirjana Jevtiq ende mbetet ministre e Administrimit të Pushtetit Lokal.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Historia e trishtë: Babai në burg për përdhunimin e vajzës...djali 12-vjeçar mbytet në liqen

Posted: 11 Jan 2017 07:19 AM PST

Mbytja e 12-vjeçarit në liqenin e Kasharit teksa luante me akullin mbi sipërfaqe, i cili e tradhtoi duke e futur brenda, nxjerr në pah një tjetër histori të dhimbshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Propaganduesi i njohur serb parashikon incidente në Kosovë për shkak të Haradinajt

Posted: 11 Jan 2017 06:55 AM PST

Pas parashikimit të sulmeve të shqiptarëve nëpër përfaqësitë diplomatike të Serbisë në Perëndim, propaganduesi i njohur serb parashikon incidente në Kosovë për shkak të Haradinajt.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoti thotë se Qeveria do t'i bëjë me autobusë edhe qendrat tjera të Kosovës

Posted: 11 Jan 2017 06:29 AM PST

Autobusët e rinj që nga sot kanë filluar qarkullimin në Prishtinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Befason Zidane, nuk e do këtë yll në skuadër (Foto)

Posted: 11 Jan 2017 06:59 AM PST

Pierre-Emerick Aubameyang nuk do të transferohet në Real Madrid

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Trenat holandezë do të të lëvizin 100% nga energjia e erës

Posted: 11 Jan 2017 07:33 AM PST

Kompania kombëtare hekurudhore, NS, tha se objektivi i saj për energji të rinovueshme është arritur një vit më parë se sa ishte planifikuar

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

I nominuari i Trumpit për Sekretar të Shtetit, del me deklaratë kundër tij

Posted: 11 Jan 2017 07:33 AM PST

Gjatë fushatës presidenciale në SHBA, Donald Trump kishte thënë për ABC News se Rusia nuk ishte e përfshirë në Ukrainë. Por, para pak çastesh, i nominuari i tij për Sekretar të Shtetit të SHBA-së, Rex Tillerson, sapo tha se Rusia e ka pushtuar Ukrainën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Protesta për Ramushin para ambasadave serbe në Vjenë dhe Bruksel (FOTO)

Posted: 11 Jan 2017 07:31 AM PST

Pas protestave që u mbajtën në qytetin Colmar, aty ku po mbahet dhe ku u mor vendimi për paraburgimin e Ramush Haradinajt, protesta të tilla të shqiptarëve në Europë nuk po mungojnë as në vendet si Vjena dhe Brukseli

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Moti i keq, 70 kamionë të bllokuar në kufirin Maqedoni-Greqi në Evzoni

Posted: 11 Jan 2017 07:18 AM PST

Rreth 70 automjete transportuese presin hyrje nga Maqedonia në Greqi në vendkalimin kufitar Evzoni. Për shkak të kushteve të këqija të motit dhe gjendjes së rrugës, prej orës dy të mëngjesit atyre nuk u është lejuar ta kalojnë kufirin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nga SHBA-ja, Thaçi përkujton Rexhep Malajn dhe Nuhi Berishën

Posted: 11 Jan 2017 07:15 AM PST

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i cili tashmë gjendet në SHBA për vizitë, ka përkujtuar Rexhep Malajn dhe Nuhi Berishën, të cilët ishin vrarë nga forcat serbe në Prishtinë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Burri nga Malisheva rreh gruan, e bën për spital

Posted: 11 Jan 2017 07:12 AM PST

Policia ka arrestuar një qytetar nga Malisheva, i cili e kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rusia: Ministri i Jashtëm i Britanisë së Madhe po tenton ta nisë një Luftë të re të Ftohtë (Foto)

Posted: 11 Jan 2017 07:11 AM PST

Rusia e ka akuzuar sot ministrin e Jashtëm të Britanisë së Madhe, Boris Johnson, se po tenton ta nisë një Luftë të re të Ftohtë duke e futur një pykë mes Rusisë dhe Amerikës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rritje e madhe e udhëtarëve nga aeroportet e Maqedonisë, ja sa njerëz kanë fluturuar nga Shkupi dhe Ohri

Posted: 11 Jan 2017 07:07 AM PST

Gjithsej 1.794.376 udhëtarë në vitin 2016 kanë udhëtuar përmes dy aeroporteve të Maqedonisë "Aleksandri i Madh" në Shkup dhe "Shën Apostull Pali" në Ohër që është 15 për qind më shumë në krahasim me vitin 2015, kur janë evidentuar 1.560.381 udhëtarë, njofton "TAV Maqedoni", përcjell MIA.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Edhe BFI e Maqedonisë kërkon nga Franca lirimin e Haradinajt

Posted: 11 Jan 2017 06:59 AM PST

Duke marrë parasysh se Bashkësia Islame në Maqedoni është Institucion që gjithmonë ka qenë, është dhe do të jetë e angazhuar për paqe, mirëqenie dhe stabilitet gjithandej rajonit dhe më gjerë, aktin e arrestimit të Kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haredinaj, e konsideron si një provokim politik të shkaktuar nga politika gjenocidale e Serbisë me qëllim të shkaktimit të trazirave destabilizuese dhe të minimit të tërë atij projekti të bashkësisë ndërkombëtare për paqe dhe mirëqenie për Ballkanin, reagojnë nga BFI e Maqedonisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Senatori McCain e konfirmon se ia dorëzoi FBI-së dosjen ruse të Trump

Posted: 11 Jan 2017 06:47 AM PST

Senatori amerikan, John McCain e ka publikuar një komunikatë për media përmes së cilës e konfirmon se vitin e kaluar kishte pranuar "informata të ndjeshme" të cilat më pas ia kishte dorëzuar FBI-së, ashtu siç edhe është raportuar së fundmi në media.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Të afërmit e Ban Ki-moon akuzohen për korrupsion

Posted: 11 Jan 2017 06:35 AM PST

​Prokurorët amerikanë kanë ngritur akuza ndaj të afërmve të ish-Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki-moon, pas dyshimeve për dhënie ryshfeti ndaj një zyrtari qeveritar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rusia e konsideron ndalimin e shitjes së duhanit personave të lindur pas vitit 2015

Posted: 11 Jan 2017 06:31 AM PST

Ministria e Shëndetësisë e Rusisë i ka publikuar planet për ta ndaluar shitjen e cigareve personave që janë lindur pas vitit 2015.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vdes në Gjykatë një person i moshës 50-vjeçare

Posted: 11 Jan 2017 06:26 AM PST

​Një burrë rreth moshës 50 vjeç ka vdekur të martën në Pallatin e Drejtësisë, derisa ishte pjesë si palë e një procedure civile në Gjykatën Themelore të Prishtinës. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Raporti i PE-së për Kosovën, një korpë e mbushur me kritika

Posted: 11 Jan 2017 06:25 AM PST

Draft-raporti i Parlamentit Europian i cili u publikua më 9 janar, përmbante kritika të ashpra drejt Kosovës për përparimin e ngadalshëm në luftën e korrupsionit dhe krimit të organizuar. Në po të njëjtin raport, flitet edhe për formimin e Asosiacionit të Komunave me Shumicë Serbe në Kosovë, për të cilin thuhet se ende ka vend për t'u hartuar

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Jep dorëheqje Faik Hoxha, gjyqtari që dyshohet se u korruptua nga Grupi i Azem Sylës

Posted: 11 Jan 2017 06:09 AM PST

Udhëheqësi i Departamentit të Krimeve të Rënda në Gjykatën Themelore të Prishtinës, Faik Hoxha, ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë si dhe ajo e gjyqtarit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pajaziti: Qëllimi i seancës së Kuvendit ishte të tregohej shqetësimi për arrestimin e Haradinajt

Posted: 11 Jan 2017 06:04 AM PST

Pas pothuajse 11 orësh diskutim për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë, deputetët e Kuvendit nuk arritën të votojnë pro rezolutës për Haradinajn, gjegjësisht as pikën e katërt të paraqitur nga AAK-ja, e cila kishte për bazë pezullimin e dialogut me Serbinë dhe anulimin e fletarrestimeve të bëra nga Serbia në vitin 2004, pjesë e së cilës ishte edhe fletarrestimi për Ramush Haradinajn, i cili u arrestua në Francë më 4 janar. Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së thotë se qëllimi i seancës ishte që të tregohet shqetësimi për Haradinajn

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Trump u kundërpërgjigjet agjencive të inteligjencës: A po jetojmë në Gjermaninë naziste?

Posted: 11 Jan 2017 06:02 AM PST

Disa orë para konferencës së tij të parë për media si presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, i ka kritikuar agjencitë amerikane të inteligjencës të cilat i ka fajësuar për publikimin e raporteve të pavërtetuara për marrëdhëniet e tij me Rusinë, duke pyetur "A po jetojmë në Gjermaninë naziste?"

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

24-vjeçari nga Peja, fitues i Range Rover nga IPKO (Video)

Posted: 11 Jan 2017 05:58 AM PST

Pas disa muaj lojë, ishte fati i 24-vjeçarit Enlirat Beqiri nga Peja që fitoi veturën supereksluzive.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lladrovci nëpërmjet Majkos i thërret bizneset shqiptare që të investojnë në Drenas

Posted: 11 Jan 2017 05:49 AM PST

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka pritur sot ish-kryeministrin e Shqipërisë, tani deputet Pandeli Majko, njofton kumtesa komunale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shokon nusja në Kinë, hidhet nga ballkoni në ditën e saj të martesës (Video)

Posted: 11 Jan 2017 05:47 AM PST

Video e mëposhtme tregon momentin shokues kur një nuse hidhet nga ballkoni në ditën e saj të martesës, e veshur në të bardha.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tahiri i shkruan BE-së: Serbia me bomba e mure kundër marrëveshjeve që i ka nënshkruar

Posted: 11 Jan 2017 05:43 AM PST

Pas sulmit të mbrëmshëm me bombë ndaj objektit të zyrave të Qeverisë në Mitrovicën veriore të inauguruar më 28 dhjetor 2016 nga ana e ministres për Dialog, Edita Tahiri, në pajtim me Marrëveshjen e Brukselit, ministrja Tahiri i është drejtuar menjëherë mbrëmë Bashkimit Evropian me një letër për të kërkuar nga BE-ja që të ndërhyjë për ndaljen e destruksioneve të Serbisë ndaj Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

280.000 azilkërkues u regjistruan në Gjermani në vitin 2016, shumë më pak se në vitin 2015

Posted: 11 Jan 2017 05:38 AM PST

280.000 azilkërkues mbërritën në Gjermani në vitin 2016, që përbën një rënie për më shumë se 600.000 krahasuar me vitin 2015.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në këto vende mund të blini nënshtetësinë, çmime nga 100 mijë dollarë në 10 mijë euro

Posted: 11 Jan 2017 05:38 AM PST

Programe ekonomike po lejojnë të huajt që të blejnë në mënyrë legjitime nënshtetësinë apo lejen e qëndrimit, në këmbim për investime të konsiderueshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ministri i Jashtëm maqedonas reagon ashpër ndaj Ramës dhe Thaçit: Po na përziheni në punët e brendshme

Posted: 11 Jan 2017 05:32 AM PST

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë, Nikolla Popovski, pas takimit të liderëve të partive shqiptare të këtij vendi me Edi Ramën dhe Hashim Thaçin, akuzoi Tiranën dhe Prishtinën për ndërhyrje në punët e brendshme të vendit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja si e këndojnë shqip ushtarët zviceranë këngën e “Selman Kadrisë" (Video)

Posted: 11 Jan 2017 05:10 AM PST

Ushtarët zviceranë me origjinë shqiptare me krenari e bartin uniformën e ushtrisë zvicerane. Krenaria e këtyre të rinjve me uniforme te armatës zvicerane dhe që janë me origjine shqiptare dëshmohet edhe nga kjo video e siguruar nga agjencia e lajmeve "Presheva jonë" ku ata ia thonë këngës shqipe në një pizgauer.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Media gjermane për rrezikun boshnjak: Nëse krijohet Serbia e madhe, s’mund ta parandalojmë Shqipërinë e madhe

Posted: 11 Jan 2017 05:08 AM PST

Në Bosnjë dhe Hercegovinë serbët dëshirojnë të përfundojnë bashkëqeverisjen me myslimanët dhe kroatët. Një rrezik për Ballkanin, shkruan analisti Steffen Honig për median gjermane volksstimme.de

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrugët e ngrira, këshilla: Mos ecni me duart në xhepa, mos u ngutni për të zënë semaforin...

Posted: 11 Jan 2017 05:07 AM PST

Lëvizni nëpër trotuare gjithmonë kur është e mundur, nëse nuk është, shfrytëzojeni skajin e fundit të majtë të rrugës dhe ndiqni automjetet të cilat u vijnë nga ana e kundërt. Mos vraponi pas dritës së gjelbërt për këmbësorë ose autobusit, shmangni bartjen e çantave dhe sendeve tjera të cilat e prishin baraspeshën tuaj, asnjëherë mos lëvizini me duar në xhepa, gjithmonë kalojeni rrugën në vendkalimin për këmbësor. Kalimi jashtë vendkalimit për këmbësorë është tejet i rrezikshëm, posaçërisht në kushte të dukshmërisë së zvogëluar dhe kjo seriozisht mund të ndikojë në sigurinë tuaj në komunikacion.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Protestë për lirimin e Haradinajt para Ambasadës së Francës në Shkup (FOTO+VIDEO)

Posted: 11 Jan 2017 04:56 AM PST

Në temperatura të ulëta, me thirrje "liri për Ramushin", "Haradinaj i pafajshëm", "kriminelët kërkoni në Serbi", në organizimi të një Këshilli të përbërë nga studentë, profesorë, gazetarë dhe ish-ushtarë të UÇK-së, qytetarët e Shkupit, sot kanë protestuar përpara Ambasadës së Francës, për të shprehur revoltën ndaj arrestimit të komandantit të UÇK-së dhe ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze, raporton Portalb.mk.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në gjashtë qytete të Kosovës po protestohet për Haradinajn (Foto)

Posted: 11 Jan 2017 04:51 AM PST

Shumë qytetarë u janë bashkuar marsheve protestuese për Ramush Haradinajn, të organizuara në gjashtë qendrat e qyteteve më të mëdha të Kosovës. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Presidenti i Filipineve ua fut tmerrin kryebashkiakëve të korruptuar: Dorëhiquni ose do t’ju vras

Posted: 11 Jan 2017 04:49 AM PST

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, ka paralajmëruar kryetarët e bashkive të vendit të tij që mund të fshihen pas tregtisë së drogës që të heqin dorë nga posti i tyre ose do të vriten.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Grabitet filiali i "Postave të Maqedonisë" në Shkup

Posted: 11 Jan 2017 04:45 AM PST

Një person i panjohur, me dhunë e ka marrë qarkullimin ditor nga filiali i "Postave të Maqedonisë" në rrugën "Goce Stojçevski" në Shkup.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ukë Rugova deklarohet i pafajshëm

Posted: 11 Jan 2017 04:40 AM PST

Në gjykimin për dhënien e paligjshme të vizave italiane Shengen, Ukë Rugova u deklarua i pafajshëm.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Autobusët e rinj të Trafikut Urban: Rreth 200 mijë euro kushtoi vetëm një

Posted: 11 Jan 2017 04:34 AM PST

Autobusët e rinj të "Trafikut urban" të Ndërmarrjes Publike të Komunës së Prishtinës, të cilët do të lëshohen sot në qarkullim, kanë kushtuar miliona euro, mirëpo një i tillë ka kushtuar rreth 200 mijë euro.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë përmban dosja që pohon se Rusia posedon informata të fshehta për Trumpin

Posted: 11 Jan 2017 04:02 AM PST

Muajin e kaluar, senatori John McCain, ia dorëzoi drejtorit të FBI-së, James Comey, një dosje gjashtëmujore të hartuar nga një ish zyrtar i Shërbimit Sekret Inteligjent (MI6).

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj - mediave serbe: A ka më terroristë se qeveritarët tuaj

Posted: 11 Jan 2017 04:02 AM PST

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj, ka drejtuar akuza ndaj qeverisë serbe. Haradinaj në një postim në rrjetin social Facebook ka thënë se qeveria serbe është terroriste, duke aluduar në atë se ata vranë fëmijët e tyre, vetëm e vetëm që t'i paraqesin shqiptarët si terroristë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mediat izraelite: Benjamin Netanyahu dhe gazeta “Yediot Ahronot” shkëmbejnë favore ndërmjet veti

Posted: 11 Jan 2017 03:42 AM PST

Mediat izraelite raportojnë se kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, ia ka bërë një ofertë publikuesit të një gazete kritike, duke propozuar që ajo t'i mbulojë ngjarjet në favor të tij, në shkëmbim që Netanyahu ta përdorë pushtetit e tij për ta mbajtur nën fre rivalin kryesor të kësaj gazete.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

KDI: Koalicioni qeverisës u tregua i paaftë për të trajtuar tema të rëndësishme për vendin

Posted: 11 Jan 2017 03:42 AM PST

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka vlerësuar se legjislatura e V-të e Kuvendit të Kosovës gjatë vitit 2016, ka pasur performancë më të dobët se në vitin 2015.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qentë endacakë bredhin nëpër Skenderaj (VIDEO)

Posted: 11 Jan 2017 03:33 AM PST

Në komunën e Skenderajt dhjetëra qen endacakë janë duke bredhur rrugëve duke i rrezikuar në këtë mënyrë qytetarët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pse rikthehet gripi, tregon pediatri Merovci

Posted: 11 Jan 2017 03:13 AM PST

Çka ndikon në përhapjen e gripeve, pse ndodh të rikthehet gripi dhe a duhet fëmijët t'i ekspozohen motit të ftohtë, tregon pediatri Merovci.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeveria britanike pret që ta humbë betejën ligjore për nisjen e procesit për shkëputje nga BE-ja

Posted: 11 Jan 2017 03:11 AM PST

Qeveria britanike pret që ta humbë betejën ligjore për fillimin e procesit për shkëputje nga Bashkimit Evropian pa kaluar përmes parlamentit, si dhe ka hartuar versione të një projekt-ligji të cilin do ta paraqesë para ligjvënësve pas vendimit të gjykatës, raporton gazeta britanike "The Guardian".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :