Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Kroatët të zëshëm në Bruksel kundër arrestimit të Haradinajt” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Kroatët të zëshëm në Bruksel kundër arrestimit të Haradinajt” plus 44 more


Kroatët të zëshëm në Bruksel kundër arrestimit të Haradinajt

Posted: 10 Jan 2017 07:35 AM PST

Gjatë diskutimit të raporteve të posaçme për Kosovën dhe Serbinë në Komitetin e Jashtëm Europarlamentar, përfaqësuesja e ekzekutivit europian e injoroi këtë çështje

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tmerr në Kavajë/ Djali seks me motrën e mitur....rreh edhe prindërit!

Posted: 10 Jan 2017 07:04 AM PST

​Një ngjarje skandaloze ka ndodhur në Kavajë, e cila është zbuluar mbrëmjen e djeshme kur policia ka vënë në pranga një 20-vjeçar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lladrovci pezullon 4 zyrtarë në Komunën e Drenasit të cilët kanë aktakuza

Posted: 10 Jan 2017 07:41 AM PST

Në muajin e parë të punës, kreu i komunës së Drenasit Ramiz Lladrovci, pezulloi nga puna katër zyrtarë komunal.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ahmeti: Maqedonia drejt zgjedhjeve të reja nëse nuk pranohet platforma shqiptare (VIDEO)

Posted: 10 Jan 2017 07:47 AM PST

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti në emisionin "Click Plus" në TV21 të Shkupit porositi se, nëse nuk pranohet platforma e përbashkët e partive shqiptare, qeveri nuk do të ketë dhe vendi do të shkojë në zgjedhje të reja.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bunjaki pret katër yje për ndeshjen e marsit

Posted: 10 Jan 2017 05:59 AM PST

Albert Bunjaki, selektori i Kosovës, pret që katër emra të mëdhenj do t'i bashkohen Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës, e cila luhet me 24 mars

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vrasësi i 77 personave në Norvegji, sërish bën përshëndetje naziste në gjykatë

Posted: 10 Jan 2017 08:02 AM PST

Me përshëndetjen e zakonshme naziste, Anders Behring Breivik është paraqitur në sallën e gjyqit, ku ka nisur diskutimi i apelit të qeverisë, kundër vendimit se terroristit norvegjez i janë shkelur të drejtat e njeriut

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tronditet Italia, përgjohen personalitete të larta

Posted: 10 Jan 2017 07:49 AM PST

Historinë e spiunazhit kanë tronditur Italinë. Policia italiane, pas një hetimi prej disa muajsh, ka arritur të zbulojë një fakt tronditës. Forcat blu të shtetit italian kanë identifikuar një rrjet të spiunazhit që survijonte prej disa vitesh krerët e policisë, krerët e institucioneve të ndryshme, administratën publike, sipërmarrës, si dhe personalitete të larta politike, mes të cilëve figurojnë edhe ish-kryeministri italian Mateo Renzi dhe kreu i Bankës Qendrore Europiane Mario Draghi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kanali më i madh televiziv në Kanada, bën storie të veçantë për Mirushën (VIDEO)

Posted: 10 Jan 2017 07:26 AM PST

Kanali gjigant nga Kanadaja, "CTV News" ia ka kushtuar një storie ujëvarës së Mirushës, mirëpo jo siç jemi mësuar ta shohim

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hakerët serbë sulmojnë faqen e Ambasadës së Shqipërisë në Kosovë (Foto/Video)

Posted: 10 Jan 2017 07:22 AM PST

"Hakerët serbë nga Kosova dhe Metohija", kanë sulmuar llogarinë zyrtare në Twitter, të Ambasadës së Shqipërisë në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjykata Europiane: Nxënëset myslimane duhet të marrin pjesë në orën e notit

Posted: 10 Jan 2017 07:17 AM PST

​Gjykata Evropiane për të Drejtat e Njeriut e ka hedhur poshtë ankesën e një çifti mysliman në Zvicër të gjobitur për moslejimin e vajzave të tyre për të marrë pjesë në orën e notit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rreth 3500 persona nënshkruajnë peticionin online për lirimin e Haradinajt

Posted: 10 Jan 2017 07:13 AM PST

Rreth 3,500 persona tashmë kanë nënshkruar peticionin online për lirimin e Ramush Haradinajt, i cili u arrestua në Francë në mbrëmjen e 4 janarit nga autoritetet franceze

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dogana e pranon se në veri ka kontrabandë

Posted: 10 Jan 2017 07:07 AM PST

Rreth 5 milionë euro është shuma e mjeteve vjetore të grumbulluara në vendkalimet kufitare në pjesën veriore të Mitrovicës nga pagesat e taksave doganore për mallrat që importohen nga vendet e ndryshme të Evropës, dhe më saktësisht nga Serbia, në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Padi 63-vjeçarit, rrahu brutalisht bashkëfshatarin që e shau duke i kaluar para shtëpisë

Posted: 10 Jan 2017 06:57 AM PST

SPB Tetovë parashtroi kallëzim penal kundër S.S. (63) nga fshati Bogovinë për shkak të ekzistimit të dyshimit të bazuar për vepër të kryer penale "rrezikim me vegël të rrezikshme gjatë rrahjes ose grindjes".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Koha kur Donika Kadaj qante për Haradinajn, sikur gratë e Koresë së Veriut për liderin e tyre

Posted: 10 Jan 2017 06:54 AM PST

Donika Kadaj-Bujupi, sa ishte pjesë e partisë së Ramush Haradinajt, fliste me aq nostalgji për Haradinajn, sa edhe ka pasur momente kur qante për këtë të fundit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kryediplomati malazez: Demarkacioni, problem i brendshëm i partive politike të Kosovës

Posted: 10 Jan 2017 06:53 AM PST

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Sërgjan Darmanoviç, gjatë vizitës në Tiranë ka deklaruar se vendi i tij ka marrëdhënie të mira me Kosovën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rusia do të përdorë metoda të reja për të shkatërruar ISIS

Posted: 10 Jan 2017 06:48 AM PST

Ditët e kaluara, falë disa fotove që qarkullojnë në mediat sociale, janë parë disa mjete të reja në Aleppo ku rusët janë impenjuar në shpërndarjen e ndihmave humanitare. Aty është mundur të verifikohet prezenca e mjeteve antimina të prodhimit rus.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hekurudhat e Maqedonisë blejnë katër lokomotiva elektrike nga Kina për 8 milionë euro

Posted: 10 Jan 2017 06:43 AM PST

Me katër lokomotiva të reja elektrike do pajiset Maqedonia nga kompania kineze CRRC XhuXhou. Marrëveshjen për furnizim sot e nënshkruajtën HM "Transport" dhe përfaqësues të kompanisë, njofton agjencia MIA.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Walker habitet që Franca po i zbaton fletarrestet e Serbisë

Posted: 10 Jan 2017 06:39 AM PST

Ushtaraku dhe diplomati amerikan në pension, William Walker, është shprehur i zhgënjyer me zhvillimet politike në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tjetër sulm terrorist në Turqi (Pamje të rënda +18)

Posted: 10 Jan 2017 06:23 AM PST

Oficerët e policisë turke janë përplasur me terroristët në Gaziantep. Një sulmues vetëvrasës qëlloi me armë në drejtim të disa personave gjatë përpjekjes për të hyrë në një ndërtesë. Ndërsa, është bërë e ditur se edhe një polic është i plagosur rëndë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ermira Mehmeti: Huliganë si "Mr. Selfie" Grubi ia rrënojnë autoritetin Ali Ahmetit (FOTO)

Posted: 10 Jan 2017 06:21 AM PST

Ish-deputetja e BDI-së, Ermira Mehmeti, ka shigjetuar me fjalë të rënda bashkëpartiakun e deridjeshëm, Artan Grubi, duke e quajtur "Huligan dhe nxitës i konflikteve", si dhe një nga fajtorët kryesorë për uljen e rejtingut dhe autoritetit të kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti. Mehmeti, në fakt, nuk e ka përmendur me emër Grubin, porse e ka quajtur "zotëri selfie", që i mbeti atij si një lloj nofke pas gafës me fotografimin me bustin e një figure maqedonase, për të cilën shkroi se është Nexhat Agolli, shkruan Expressi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Quni bën thirrje për unitet për Haradinajn

Posted: 10 Jan 2017 06:08 AM PST

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni, në seancën e thirrur për arrestimin e Ramush Haradinajt, ka thënë se institucionet kosovare duhet të tregojnë unitet e maturi politike rreth këtij rasti.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohen dy hajna në Mitrovicë (Foto)

Posted: 10 Jan 2017 06:08 AM PST

Hetuesit policorë në kuadër të Stacionit Policor Jugu në Mitrovicë, në vazhdën e hetimeve intensive me fokus të veçantë zbardhjen e veprave penale "vjedhje të rënda", kanë arritur të identifikojnë dhe arrestojnë dy persona të dyshuar për përfshirje në disa raste të tilla.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mbijeton në -20 gradë (FOTO)

Posted: 10 Jan 2017 05:52 AM PST

Një burrë në Serbi i ka mbijetuar mrekullisht ngricës ndonëse i bllokuar për dy ditë e gjysmë në një pus, ndërkohë që termometri shënonte shumë gradë nën zero.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrugët në tërë vendin janë të hapura për qarkullim

Posted: 10 Jan 2017 05:52 AM PST

Bazuar në të dhënat e mbledhura nga ekipet e Ministrisë së Infrastrukturës në terren, të gjitha rrugët nacionale dhe rajonale në vend vazhdojnë të jenë lehtësisht të qarkullueshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Deda për arrestimin e Haradinajt: Kosova nuk ka nevojë të flasë më me Marko Gjuriqin

Posted: 10 Jan 2017 05:51 AM PST

Deputeti i pavarur, Ilir Deda, në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit për arrestimin e Haradinajt ka thënë se Kosova nuk ka më nevojë të diskutojë me Marko Gjuriqin, s'ka nevojë më për takime në Bruksel, derisa nuk lirohet Haradinaj

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Konfirmohet afërsia e Bob Dole me Presidentin e ri të SHBA, emërohet zv.shef i ekipit tranzitor të Trump

Posted: 10 Jan 2017 05:46 AM PST

Senatori amerikan, Bob Dole, është emëruar zëvendësshef i ekipit transitor të presidenti të ri të SHBA-ve, Donald J Trump. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shpërthime në Kabul, 22 të vrarë

Posted: 10 Jan 2017 05:34 AM PST

Së paku 21 persona janë vrarë pas dy shpërthimeve në Kabul, që sipas zyrtarëve kishin për target deputetët afganë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gruevski mbledh partnerët e koalicionit zgjedhor

Posted: 10 Jan 2017 05:27 AM PST

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski sot do te takojë kryetarët e partive të koalicionit zgjedhor "Për Maqedoni më të mirë", koalicion ky të cilit në zgjedhjet e 11 dhjetorit i printe partia e tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kocijançiq: Arrestimi i Haradinajt të zgjidhet me komunikim mes Kosovës dhe Serbisë

Posted: 10 Jan 2017 05:13 AM PST

Për arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, në Francë në bazë të një fletarresti të Serbisë, ka folur mbrëmë edhe Maja Kocijançiq, zëdhënësja e shefes për politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Serbia ia dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

Posted: 10 Jan 2017 04:59 AM PST

​Ministria e Drejtësisë në Serbi sapo e ka dërguar dokumentacionin në Francë për ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Maroku ndalon shitjen e perçeve

Posted: 10 Jan 2017 04:50 AM PST

​Në Marok është ndaluar prodhimi dhe shitja e burkave, perçes, që mbulon gjithçka përveç syve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Viktima të reja civile në Mosul

Posted: 10 Jan 2017 04:48 AM PST

Forcat irakiane kanë marrë edhe dy lagje të tjera në juglindje të Mosulit, por përparimi i tyre është ngadalësuar ndjeshëm nga taktika famëkeqe e "Shteti Islamik", militantët e të cilit përdorin civilët si mburoja njerëzore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sulm vetëvrasës në afërsi të ndërtesës së Parlamentit në Afganistan (FOTO)

Posted: 10 Jan 2017 04:46 AM PST

Një sulm vetëvrasës terrorist sapo ka ndodhur në afërsi të ndërtesës së Parlamentit në Afganistan.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ujku shëtitet lirshëm nëpër Malishevë (Foto)

Posted: 10 Jan 2017 04:41 AM PST

Sikur të mos mjaftonin këto ditë të ftohta që e kanë prekur vendin e rrjedhimisht, problematike del të jenë edhe qentë endacakë rrugëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dy aksidente në rajonin e Gostivarit, përplasen 5 makina

Posted: 10 Jan 2017 04:31 AM PST

Natën e kaluar përreth rrugëve rajonale të Gostivarit  kanë ndodhur dy aksidente pa të plagosur, por me dëme të konsiderueshme materiale, e cila në total është vlerësuar në rreth 3.500 euro. Arsyeja për të dy aksidentet ka qenë nga shpejtësia e papërshtatur ndaj kushteve në rrugë, njoftoi SPB-Tetovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hyseni pret në takim gjeneralin amerikan, bisedojnë rreth sigurisë në Kosovë

Posted: 10 Jan 2017 04:25 AM PST

Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, priti në takim të veçantë, Gjeneral lejtant, Mark Shchwartz, shef i komandës amerikane për operacione speciale në Evropë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Egjipt

Posted: 10 Jan 2017 04:19 AM PST

Grupi terrorist islamik i ashtuquajturi "Shteti Islamik" (ISIS), ka marrë përgjegjësinë për sulmin në stacionin e policisë në Sinai të Egjiptit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kryetari i Ferizajt bojkoton konferencën në Beograd për shkak të Haradinajt

Posted: 10 Jan 2017 04:17 AM PST

Kryetari i Ferizajt, Muharrem Svarqa, ka hequr dorë nga pjesëmarrja në konferencën rajonale të World Bank – Austria Urban Partnership Program, me titull "Qytetet me integritet", e cila do të mbahet në Beograd më 30 dhe 31 të këtij muaji, për shkak të ndalimit të Ramush Haradinajt në Francë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hiqet ndalesa për kamionë në Strazhë

Posted: 10 Jan 2017 04:13 AM PST

Nga ora 12:20 minuta është hequr ndalesa për lëvizje të automjeteve të rënda transportuese në vendkalimin malor Strazhë, kumtoi Lidhja Automoto e Maqedonisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kadriaj e AAK-së: Është momenti i fundit që Kosova të sillet si shtet

Posted: 10 Jan 2017 04:01 AM PST

Deputetja nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadriaj, ka hedhur akuza edhe në drejtim të Qeverisë së Kosovës që i kanë lejuar strukturat serbe të veprojnë në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nisin kombinatorikat dhe pazaret për qeverinë e re të Maqedonisë

Posted: 10 Jan 2017 03:56 AM PST

Matematikisht, VMRO-DPMNE-së do ti mjaftojnë dhjetë deputet të BDI-së për të formuar qeverinë. Por, para Gruevskit është një detyrë shumë e vështirë nësë dihet platforma që sollën tre partitë shtqiptare si kusht për koalicion, transmeton Zhurnal.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Limaj: Haradinaj i ka pastruar punët me drejtësinë, arrestimi është politik

Posted: 10 Jan 2017 03:55 AM PST

Në seancën e jashtëzakonshme që po mbahet në Kuvend për arrestimin e Haradinajt në Francë, Fatmir Limaj ka thënë se ai është ndaluar për çështje politike

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ligjin për Veteranët e UÇK-së, VV dhe AAK e çojnë në Kushtetuese

Posted: 10 Jan 2017 03:49 AM PST

Grupet Parlamentare të "Vetëvendosjes" dhe AAK-së do të dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese Ligjin e ri për Veteranët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tërmkolli: Dialogu me Serbinë duhet të ndërpritet

Posted: 10 Jan 2017 03:37 AM PST

Deputetja nga ana e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli, ka kërkuar nga ana e Qeverisë së Kosovës që t'i ndërpresë bisedimet me Serbinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

I ftohti siberian merr edhe viktimën e tretë në Maqedoni

Posted: 10 Jan 2017 03:34 AM PST

Moti i ftohtë që ka kapluar Maqedoninë për disa ditë me radhë ka marë edhe viktimën e tretë - pas atyre në Shkup dhe Strumicë një e moshuar vdes nga i ftohti edhe në Pehçevë, njoftojnë mediat e Maqedonisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :