Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Kryeministri përjashton zgjedhjet: Askush s'mund të përfitojë nga trillimet politike” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Kryeministri përjashton zgjedhjet: Askush s'mund të përfitojë nga trillimet politike” plus 44 more


Kryeministri përjashton zgjedhjet: Askush s'mund të përfitojë nga trillimet politike

Posted: 02 Jan 2017 07:21 AM PST

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa në një intervistë për Telegrafin ka folur për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme, duke thënë se nuk e sheh asnjë aspekt, që një proces zgjedhor i parakohshëm do të ndihmonte proceset në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është 18-vjeçari që ka kryer rekord vjedhjesh në Tiranë

Posted: 02 Jan 2017 06:39 AM PST

Ky është Mikael Hasani, 18 vjeç i dënuar me 2 vite burg për disa vjedhje në Tiranë. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Express hap konkurs për vende pune

Posted: 02 Jan 2017 04:39 AM PST

Gazeta Express kërkon (disa) agjentë të marketingut. Plotësoni pyetësorin më poshtë që të llogariteni si kandidat për këto pozita.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Brazil: Shkon në 60 numri i të vrarëve në përleshjen e përgjakshme në burg

Posted: 02 Jan 2017 07:11 AM PST

Ka shkuar në 60 numri i personave të vrarë në një përleshje të përgjakshme në një burg sot në qytetin brazilian, Manaus.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lamtumirë Real Madrid

Posted: 02 Jan 2017 06:23 AM PST

James Rodriguez do të jetë pjesë e Real Madridit vetëm deri në fund të këtij sezonit, shkruajnë mediat spanjolle

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​ Mogherini: Bllakani në zemër  të Evropës, e ardhmja e tij është BE

Posted: 02 Jan 2017 07:28 AM PST

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, ka thënë se Ballkani është i vendosur në zemër të Evropës dhe si i tillë, ka të ardhmen në BE.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shpërthen gypi i ujit, kjo është lagjja që u bllokua në Prishtinë (Foto)

Posted: 02 Jan 2017 07:25 AM PST

Një barrikadë akulli është krijuar në rrugën "Mbretëresha Teutë" në lagjen Taukbahqe në Prishtinë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa: Serbia na i ka borxh 20 miliardë Euro

Posted: 02 Jan 2017 06:59 AM PST

​Çdo pretendim i Serbisë ndaj pronësisë së ndërmarrjes "Trepça" ka marrë fund me nxjerrjen e Ligjit për Trepçën. Por, lidhja e Beogradit me "Trepçën" është kompensimi i dëmeve të shkaktuara ndaj saj. Vetëm paga të punëtorëve të kësaj ndërmarrje kapin shumën prej 1.2 miliardë euro. Ndërkaq në total Serbia i ka borxhe Kosovës më shumë se 20 miliardë euro.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kaq "cool" nuk e keni parë asnjëherë Barack Obama-n (Foto)

Posted: 02 Jan 2017 06:52 AM PST

​Barack Obama është drejt përfundimit të mandatit të dytë si president i SHBA-ve dhe historia do ta njohë gjithmonë për jo vetëm kaq.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vrasja e ambasadorit grek në Brazil, si u zbulua ngjarja

Posted: 02 Jan 2017 06:47 AM PST

Zbulohen te tjera detaje rreth asaj qe u quajt krim pasioni, vrasja e ambasadorit grek ne Brazil, per te cilin jane tashme te akuzuar gruaja e tij dhe nje oficer policie, me te cilin ajo kishte nje lidhje jashtemartesore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohet siriani, i kishte kërkuar 180.000 euro nga ISIS, që të blinte automjete për të kryer sulme në Gjermani

Posted: 02 Jan 2017 06:43 AM PST

Një sirian është arrestuar në Gjermani nën dyshimin se ia kishte kërkuar ISIS-it plot 180.000 euro për të blerë automjete, me qëllim që t'i përdorte për të kryer një apo disa sulme me bomba, njoftojnë autoritetet gjermane.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Soros: BE shumë shpejt do të shpërbëhet si Bashkimi Sovjetik

Posted: 02 Jan 2017 06:42 AM PST

​George Soros ka paralajmëruar se BE është drejt shpërbërjes. Ai thotë se votuesit u janë larguar partive kryesore politike pasi "elitat u kanë vjedhur demokracinë". Soros parashikon se BE do të shpërbëhet brenda 2017.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

I vidhen 5 mijë euro në natën e Vitit të Ri

Posted: 02 Jan 2017 06:39 AM PST

Pesë mijë euro janë vjedhur nga një shtëpi në prag të Vitit të Ri në Vinicë, njoftoi sot Ministria e Brendshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tahiri i reagon Dacicit: Serbia po e ndjek rrugën e dëshpërimit

Posted: 02 Jan 2017 06:37 AM PST

Ministrja për dialog Edita Tahiri ka reaguar ndaj deklaratës së Daçiqit i cili ka thënë se "Serbia do t'i "hakmerret" Malit të Zi e Maqedonisë pse e njohën Kosovën". i.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Detajet: Sulmin në Stamboll nuk e bëri "Babagjyshi" (FOTO LAJM)

Posted: 02 Jan 2017 06:27 AM PST

Vrau 39 persona në Stamboll, ja momenti kur terroristi zhvishet dhe largohet nga vendi (VIDEO) Të dhëna të reja dalin nga sulmi i përgjakshëm mëngjesin e sotëm në Stamboll.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Brazil: Përleshje e përgjakshme në burg, 50 të vrarë

Posted: 02 Jan 2017 06:26 AM PST

Të paktën 50 persona janë vrarë në një përleshje të përgjakshme në një burg sot në qytetin brazilian, Manaus.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në ditën e parë në zyrën e presidentit, Trump do t’ia shfuqizojë Obamas të gjitha rregulloret dhe veprimet

Posted: 02 Jan 2017 06:14 AM PST

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, planifikon që t'i shfuqizojë një varg veprimesh dhe rregulloresh ekzekutive të presidentit Barack Obama, qysh në ditën e parë si president, ka thënë sekretari në ardhje për media në Shtëpinë e Bardhë, Sean Spicer.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

121-vjeçarja nga Vushtrria tregon sekretin e jetëgjatësisë

Posted: 02 Jan 2017 06:06 AM PST

Ka lindur në vitin 1896. Në shekullin 21 ajo është ende vitale dhe mban mend shumë mirë gjithçka nga jeta e saj, madje edhe martesën me bashkëshortin e saj të ndjerë. Abide Dushi në shtator i ka mbushur 121 vjet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vdekje “live”: Xhihadisti digjet teksa ngrinte flamurin (Video)

Posted: 02 Jan 2017 06:05 AM PST

Kjo video është filmuar teksa xhihadistët e ISIS ishin duke festuar "Ashuren"

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tentim vrasje në Gjilan

Posted: 02 Jan 2017 06:02 AM PST

Në qytetin e Gjilanit janë dërguar dy persona në QKUK për trajtim mjekësor, të cilët pas një mosmarrëveshje janë sulmuar fizikisht nga një person i dyshuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia izraelite e merr në pyetje kryeministrin Benjamin Netanyahu

Posted: 02 Jan 2017 05:54 AM PST

Policia izraelite pritet që sot ta marrë në pyetje kryeministrin e vendit, Benjamin Netanyahu, në shtëpinë e tij zyrtare në Jerusalem, për dyshimet se ai kishte pranuar dhurata nga biznesmenët duke e shkelur detyrën zyrtare si shërbyes civil, raportojnë mediat izraelite.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tash ka filluar Lladrovci të bëjë hajgare me ‘foret’ e veta (Foto)

Posted: 02 Jan 2017 05:54 AM PST

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, i ka uruar qytetarët me rastin e ndërrimit të moteve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Institucionet, të pafuqishme përballë korrupsionit

Posted: 02 Jan 2017 05:43 AM PST

Autoritetet në Kosovë thonë se brenda vitit kanë trajtuar 41 raste korruptive të nivelit të lartë, duke ngritur aktakuza në 12 raste, me gjithsej 129 persona të profileve të ndryshme të përfshirë në këto aktakuza.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

25 të vdekur në një aksident rrugor në Tajlandë (Foto)

Posted: 02 Jan 2017 05:40 AM PST

Të paktën 25 persona kanë humbur jetën në një aksident mes një furgoni dhe kamionçinë në një magjistrale në lindje të Tajlandës, njoftojnë autoritetet vendore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shokon bashëpunëtori i Trump-it: Gjurmë të CIA-s në atentatin kundër ambasadorit rus

Posted: 02 Jan 2017 05:36 AM PST

Një anëtar i ekipit të Presidentit të ri të SHBA-së, Donald Trump, ka bërë me dije se autori i vrasjes së ambasadorit rus në Ankara, ka vizituar ditën e 15 korrikut një zyrë të CIA-s në Irak…

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi i uron marrjen e detyrës sekretarit të ri të Kombeve të Bashkuara

Posted: 02 Jan 2017 05:34 AM PST

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka uruar sekretarin e ri të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, António Guterres, për marrjen e detyrës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Njihuni me personin më të vjetër në botë, ai sot feston ditëlindjen e 146-të (Video/Foto)

Posted: 02 Jan 2017 05:21 AM PST

Një burrë nga Indonezia, i cili pretendon se është person më i vjetër në botë, e ka festuar sot ditëlindjen e 146-të.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aksidentohen para syve të policisë (Foto)

Posted: 02 Jan 2017 05:16 AM PST

Një aksident trafiku ka ndodhur para pak çastesh në qendër të Prishtinës. Një veturë e tipit "Golf3", është aksidentuar me një kombibus.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

2017-a nisi me dhunë në Podujevë

Posted: 02 Jan 2017 05:08 AM PST

Dje në Podujevë është arrestuar një mashkull pasi ka sulmuar fizikisht familjen e tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohet shqiptari që po tmerronte zviceranët

Posted: 02 Jan 2017 05:06 AM PST

Pas një tentative në një apartament në Wettingen të Zvicrës, policia zvicerane ka arrestuar një të dyshuar, i cili është shqiptar i moshës 48-vjeçare, shkruan Nfz.ch, përcjell Albinfo.ch.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sulmi në klubin e natës në Stamboll: Arrestohen 8 persona, por jo edhe sulmuesi

Posted: 02 Jan 2017 05:03 AM PST

Policia turke i ka ndaluar tetë persona në lidhje me sulmin në klubin e natës në Stamboll.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohet një person në Gjermani, dyshohet se ka financuar terrorizmin

Posted: 02 Jan 2017 04:56 AM PST

Autoritetet gjermane njoftojnë se një person është ndaluar në perëndim të Gjermanisë, nën dyshimin se e ka financuar terrorizmin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosovarët ia shohin sherrin fishekzjarrëve

Posted: 02 Jan 2017 04:55 AM PST

Mjetet piroteknike kanë shkaktuar djegie kryesisht të çative të stallave të bagëtive.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia turke ia huqi fotos së “Terroristit” të Stambollit, ai ishte biznesmen këpucësh

Posted: 02 Jan 2017 04:39 AM PST

Personi Ramazan I., fotografia e të cilit u shpërnda në disa portale të lajmeve dhe rrjete sociale si i dyshuar për sulmin terrorist në klubin e natës në Ortaköy të Stambollit, ka ardhur në Drejtorinë Policore në Zeytinburnu dhe ka dhënë dëshmi, raporton Anadolu Agency.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Stojanovic paralajmëron: Nga 15 shkurti e nisim formimin e Asociacionit

Posted: 02 Jan 2017 04:33 AM PST

​Zëvendëskryeministri i Kosovës, Branimir Stojanoviq, ka thënë sot se serbët së bashku do të vendosin nëse në Ditën Kombëtare të Serbisë më 15 shkurt, do të fillojnë procesin e formimit të Asociacionit të Komunave Serbe dhe shtoi se në vitin 2017 në Kosovë do të vazhdohet një proces i komplikuar politik.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Polici maqedonas dashurohet me refugjaten irakiane (Video)

Posted: 02 Jan 2017 04:20 AM PST

Thonë se dashuria nuk "njeh" moshë dhe ajo kalon çdo kufi të shtetit. Këtë më së miri e konfirmon dashuria në mes policit nga Kumanova, 35-vjeçarit Bobi Dodevski dhe refugjates 20 vjeçare Nura Arkavazi, përcjell Telegrafi. Historia e tyre e dashurisë filloi në mars të vitit 2016 ku Nura ishte në mesin e refugjatëve dhe tentonte të futej në Serbi, në vendkalimin Tabanovcë, kurse Dodevski ishte ai që vendoste rend, si pjesëtar i forcave të sigurisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tre raste të dhunës në familje shënohen në ditën e parë të Vitit të Ri

Posted: 02 Jan 2017 04:11 AM PST

Në tërë Kosovën në 24 orët e fundit janë shënuar tre raste të dhunës familjare. E viktima në të tri rastet kanë qenë femrat.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është videoja më brutale e masakrës së Stambollit?! (Video+18)

Posted: 02 Jan 2017 04:11 AM PST

Kanë dalë imazhet e para të sulmuesit të dyshuar që kreu masakër në një lokal nate në Stamboll.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj: Në inaugurimin e Trump-it, pasi të kryhen procedurat e vizës

Posted: 02 Jan 2017 04:05 AM PST

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar se me të përfunduar procedurat për vizë amerikane, ai do të udhëtojë drejt SHBA-ve për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të ri amerikan, Donald Trump. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është Marigona, femra e vetme e Njësisë Speciale të Kosovës

Posted: 02 Jan 2017 03:17 AM PST

I ka rastisur të niset për një festë dhe të përfundojë në aksione plot adrenalinë, ku sfidohet krimi dhe shpëtohen jetë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Putini i fton në një festë në Kremlin fëmijët e diplomatëve rusë të dëbuar nga SHBA-ja

Posted: 02 Jan 2017 03:12 AM PST

Fëmijët e diplomatëve rusë që u dëbuan nga Shtetet e Bashkuara me urdhër të presidentit Barack Obama janë ftuar që të marrin pjesë në një festë në Kremlin, njofton agjencia e lajmeve Tass.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli insiston për miratimin e Demarkacionit, thotë se PDK i ka votat

Posted: 02 Jan 2017 03:11 AM PST

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, po insiston se partia që ai i takon, i ka votat për Demarkacionin. Veseli thotë se menaxhimi i situatave që shpesh edhe eskaluan në Kuvend, të rënda dhe të papëlqyeshme nga personat brenda sallës por edhe nga opinioni, është munduar t'i menaxhojë anise ai u kritikua nga partitë opozitare.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjermani: Azilkërkuesi ia vë vetes flakën në depo të supermarketit

Posted: 02 Jan 2017 03:02 AM PST

Policia gjermane njofton se një azil kërkues afgan ka pësuar djegie të rënda pasi ia kishte vënë flaken vetes në një depo supermarketi në Bavari.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Disa opozitarë të obsesionuar me raportet e mia me Vuçiqin”

Posted: 02 Jan 2017 02:55 AM PST

Lideri i Partisë Liberal Demokratike të Serbisë, Çedomir Jovanoviq, i cili nga shumë në Serbi shihet si opozitar i preferuar i kryeministrit Aleksandar Vuçiq thotë se në mendjet e disa njerëzve nga opozita është i pranishëm obsesioni për marrëdhëniet mes tyre.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Daçiqin e nervozon qasja e Maqedonisë dhe Malit të Zi ndaj Kosovës

Posted: 02 Jan 2017 02:53 AM PST

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, në një intervistë për agjencinë serbe të lajmeve "Beta", ka folur gjerë e gjatë për raportet e Serbisë me shtetet e rajonit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :