Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Meta:Haradinaj simbol i gjithë shqiptarëve, shpejt kthehet në Kosovë” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Meta:Haradinaj simbol i gjithë shqiptarëve, shpejt kthehet në Kosovë” plus 44 more


Meta:Haradinaj simbol i gjithë shqiptarëve, shpejt kthehet në Kosovë

Posted: 08 Jan 2017 07:11 AM PST

(I plotësuar) Kreu i Parlamentit të Shqipërisë gjatë vizitës në Kosovë ka shprehur bindjen se kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj së shpejti do të kthehet në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbulohet ‘kleçka’ që çoi në lirimin nga burgu të Lulzim Berishës

Posted: 08 Jan 2017 07:16 AM PST

Hetimi i Prokurorisë ka evidentuar parregullsi në lirimin e Lulzim Berishës, jo vetëm nga burgjet, por edhe nga Gjykata e Durrësit. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

ATK i fillon hetimet për prokurorë e gjyqtarë kosovarë për fshehje tatimi (Video)

Posted: 08 Jan 2017 07:04 AM PST

Pas transmetimit të hulumtimit të emisionit "Drejtësia në Kosovë", i cili dëshmon se në sistemin kosovar të drejtësisë ka gjyqtarë e prokurorë që shtetit ia fshehin paratë që i fitojnë nga qiraja, u vunë në lëvizje Agjencia Kundër Korrupsionit dhe Administrata Tatimore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Partitë shqiptare: Me rëndësi platforma, jo afatet

Posted: 08 Jan 2017 07:39 AM PST

Partitë shqiptare të Maqedonisë nënshkruese të deklaratës së përbashkët thonë se rëndësi ka platforma dhe jo afatet kohore për realizimin e së njëjtës. Duke pasur parasysh se për disa nga pikat e dala nga platforma nevojiten 2/3 e votave në Kuvend, nga Lëvizja Besa për Alsat-M theksojnë se pikat që kërkojnë shumicën e thjeshtë do të realizohen tani, ndërsa ato për të cilat nevojiten 2/3 e votave do të realizohen atëherë kur të sigurohen numrat.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Roma e nis me fitore vitin 2017 (Video)

Posted: 08 Jan 2017 07:51 AM PST

Roma ka fituar 1:0 ndaj Genoas

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Për Ramush Haradinajn organizohet protestë edhe në Londër (Foto)

Posted: 08 Jan 2017 07:56 AM PST

Pas arrestimit të liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt në Francë, shumë kosovarë kanë protestuar kundër vendimit të gjykatës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reshjet e mëdha të borës bllokojnë fshatin Abri e Epërme të Drenasit (Foto)

Posted: 08 Jan 2017 07:49 AM PST

Reshjet e mëdha të borës që ranë në vend dy ditët e fundit, kanë krijuar vështirësi në qarkullim. Në disa vise rurale të vendit banorët kanë mbetur të bllokuar e pa energji elektrike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pastrohet bora në Mitrovicë rrugët bëhen të kalueshme

Posted: 08 Jan 2017 07:42 AM PST

Ndonëse në tërë komunën e Mitrovicës e në veçanti në rajonin e Shalës së Bajgorës po mbretëron acar i vërtetë, pothuajse të gjitha rrugët kryesorepërfshirë edhe ato dytësore, të dielën janë bërë të kalueshme, ka njoftuar komuna e nëpërmjet një komunikate për media.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Britani: Gjatë javëve të ardhshme May i zbulon planet për “Brexit”

Posted: 08 Jan 2017 07:39 AM PST

Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, i ka hedhur poshtë vlerësimet se planet e saj për tërheqjen britanike nga Bashkimi Evropian janë "konfuze" dhe ka paralajmëruar që detajet e planeve të saj do t'i paraqes "gjatë javëve të ardhshme".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në temperatura -13, punëtorët e Ujësjellësit sanojnë prishjen në Prishtinë (Foto)

Posted: 08 Jan 2017 07:35 AM PST

Pavarësisht temperaturave minus që janë duke mbretëruar në Kosovë, punëtorët e ujësjellësit KUR Prishtina janë duke e sanuar një prishje të gypit në kryeqytet, mbrapa Teatrit Kombëtar

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Karadaku i Shkupit i bllokuar nga Bora, banorët apelojnë për ndihmë (VIDEO)

Posted: 08 Jan 2017 07:28 AM PST

Bora dhe temperaturat e ulëta pothuajse e paralizuan shtetin. Komunikacioni nëpër tërë Maqedoninë zhvillohet me vështirësi dhe një pjesë e autostradave akoma janë të papastruara. Nën borë gjenden edhe disa fshatra të Karadakut të Shkupit. Banorë të Majancës dhe Brezës apelojnë për ndihmë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ndalja e bllokut A4 shkakton reduktime të rrymës në shumë vendbanime

Posted: 08 Jan 2017 07:27 AM PST

Sot, në orët e hershme të mëngjesit është ndalur njësia A4 e Termocentralit Kosova A të KEK-ut. Kjo ndalesë e paplanifikuar ka shkaktuar mungesa të energjisë elektrike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Komuna e Drenasit mobilizohet për mirëmbajtjen e rrugëve

Posted: 08 Jan 2017 07:20 AM PST

Komuna e Drenasit edhe një herë ka njoftuar qytetarët e kësaj komune se janë kontraktuar dy operator ekonomik (me dy lloto), që të jenë në shërbimin e tyre për mirëmbajtjen e rrugëve gjatë këtyre ditëve të acarta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Temperatura -13, punëtorët e Ujësjellësit sanojnë prishjen në Prishtinë (Foto)

Posted: 08 Jan 2017 07:20 AM PST

Pavarësisht temperaturave minus që janë duke mbretëruar në Kosovë, punëtorët e ujësjellësit KUR Prishtina janë duke e sanuar një prishje të gypit në kryeqytet, mbrapa Teatrit Kombëtar

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aeroporti i Ohrit i mbyllur për fluturime, udhëtarët çohen në Shkup

Posted: 08 Jan 2017 07:07 AM PST

Aeroporti i Ohrit është jashtë funksionit prej ditësh për shkak të reshjeve të borës. dhe si alternativë për udhëtimet përdoret ai i Shkupit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çka thotë Hoxhaj për Nikolicin në librin e tij?

Posted: 08 Jan 2017 07:01 AM PST

Ministria e Punëve të Jashtme në krye ministrin Enver Hoxhaj, javën që po e lëmë pas ia ndaloi presidentit serb, Nikolic ta vizitonte Kosovën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gruevski nesër merr mandatin, BDI ende ka dilema, tjerët jo me VMRO-në

Posted: 08 Jan 2017 06:50 AM PST

Nesër pritet që presidenti maqedonas Gjorge Ivanov t'ia japë mandatin për formimin e qeverisë kryetarit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevskit, pasi është fituesi në këto zgjedhje duke marrë 51 deputetë, para LSDM-së së Zoran Zaevit që në zgjedhjet e 11 dhjetorit fitoi 49 vende në Parlamentin e ri. Pas marrjes së mandatit Gruevski ka në dispozicion 20 ditë për të formuar qeverinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj dënon sulmin në Jerusalem

Posted: 08 Jan 2017 06:48 AM PST

Sulmin ndaj qytetarëve të Jerusalemit e ka dënuar ashpër Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dragashi qe 3 ditë pa rrymë, ja si i mbushin banorët bateritë e telefonave (Foto)

Posted: 08 Jan 2017 06:43 AM PST

Banorët, në pamundësi për t'i mbushur bateritë e telefonave nëpër shtëpitë e tyre, ia kanë mësyrë një restoranti që ka gjenerator

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Moti i keq, alarm në kampet e refugjatëve në Greqi

Posted: 08 Jan 2017 06:36 AM PST

Ata që po vuajnë më shumë pasojat e valës së motit të keq që ka përfshirë edhe Greqinë janë mijëra refugjatë në kampet e pritjes në ishujt Lesbos, Hios dhe Samos.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reshje të reja të borës në Maqedoni nga e marta

Posted: 08 Jan 2017 06:27 AM PST

Sot është dita më e ftohtë në Maqedoni nga fillimi i dimrit. Minus 28 gradë janë matur në Berovë, thonë sinoptikanët e Drejtorisë së Punëve Hidrometeorologjike. Për nesër dhe pasnesër paralajmërojnë temperatura të ulëta dhe reshje të borës në një pjesë të vendit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ngrin edhe liqeni i Badovcit (Foto)

Posted: 08 Jan 2017 06:22 AM PST

I ftohti që po mbretëron ditët e fundit në Kosovë ka ngrirë edhe liqenin e Badovcit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

AAK: Krerët e Shtetit duhet ta kuptojnë se kthimi i Haradinajt në atdhe, është obligim shtetëror

Posted: 08 Jan 2017 06:14 AM PST

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës përmes një komunikate për media thotë se është e zhgënjyer me trajtimin që institucionet e vendit po i bëjnë rastit Haradinaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bilall Sherifi, letër të hapur demokratëve të Francës për arrestimin e Haradinajt

Posted: 08 Jan 2017 06:12 AM PST

Sekretari i Përgjithshëm i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi, ka dërguar një letër publike drejtuar demokratëve të Francës përmes ambasadorit të Francës në Kosovë, Didier Chabert.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi shqetësohet për rritjen e sulmeve terroriste

Posted: 08 Jan 2017 06:08 AM PST

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar për sulmin me kamion që ndodhi pak orë më parë në Jerusalem ku mbetën të vdekur 4 persona dhe 15 të lënduar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bora dhe ngrica tash tri ditë bllokojnë rrugët në rajonin e Likovës (VIDEO)

Posted: 08 Jan 2017 06:07 AM PST

Shumë rrugë në rajonin e Likovës rezultojnë të bllokuara edhe tri ditë pas reshjeve intensive të dëborës. Nga ana tjetër, ato pak rrugë ku kanë intervenuar autoritetet janë vështirë të kalueshme. Banorët e fshatrave të Likovës thonë se ngricat kanë vështirësuar qarkullimin e tyre dhe kërkojnë nga komuna të punojë më tepër për pastrimin e rrugëve, raporton Alsati.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Latifi akuzon Thaçin për arrestimin e Haradinajt

Posted: 08 Jan 2017 06:00 AM PST

Ish-kryetari i Rahovecit, njëherit anëtari i kryessisë së AAK, Smajl Latifi, përmes një reagimi në lidhje me arrëtisimin e Ramush Haradinajt nga autoritetet franceze ka hedhur akuza në drejtim të presidentit Hashim Thaçi duke e akzuar si njeri qe po e pengon shtetin e Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Momenti kur kamioni shtyp njerëzit në Jerusalem (Video +18)

Posted: 08 Jan 2017 05:47 AM PST

Është publikuar një video e momentit kur kamioni shtyp grupin e njerëzve në Jerusalem

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

VMRO dhe LSDM analizojnë Deklaratën e përbashkët shqiptare

Posted: 08 Jan 2017 05:47 AM PST

Dy partitë më të mëdha maqedonase VMRO-DPMNE dhe LSDM ende nuk janë prononcuar rreth platformës së përbashkët të partive politike shqiptare. VMRO-DPMNE dhe LSDM për Portalb.mk kanë thënë se ditëve në vazhdim do të dalin me qëndrim rreth platformës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në fshatin Zhazhë të Zveçanit, ngecin edhe kamionët për pastrim të borës

Posted: 08 Jan 2017 05:44 AM PST

Temperaturat e ulëta deri në -25 gradë Celsius që po mbretërojnë në vendin tonë dhe të reshurat e ditëve të fundit, kanë shkaktar jo pak probleme për qytetarët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Njihuni me vajzën që ndryshoi të gjithë rezultatin e zgjedhjeve në Amerikë

Posted: 08 Jan 2017 05:36 AM PST

Një vajzë e re nga Rusia është renditur midis emrave të ndaluar në Amerikë, pasi mendohet se ka ndihmuar presidentin Putin në ndryshimin e rezultateve të zgjedhjeve në Amerikë. ​

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

LPM: Shqipëria dhe Kosova i shpallën luftë Maqedonisë

Posted: 08 Jan 2017 05:33 AM PST

Lëvizja Popullore për Maqedoninë shpreh shqetësim të thellë dhe njëkohësisht e dënon fuqishëm përfshirjen e Shqipërsië dhe Kosovës në hartimin e së ashtuquajturës platformë mbarëshqiptare, me të cilën kërkohet ridefinimi i rendit kushtetues të Maqedonisë, raportojnë mediat maqedonase.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Papa pranon se mund të sulmohet nga ISIS

Posted: 08 Jan 2017 05:31 AM PST

Papa Françesku nuk i trembet ndonjë atentati të mundshëm ndaj tij. Ati i Shenjtë ka deklaruar se do të vazhdojë të udhëtojë pa automjete të blinduara dhe masa të rrepta sigurie për shkak se dëshiron të jetë më afër njerëzve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Personi që u raportua si i vdekur është shëndoshë e mirë në Vushtrri

Posted: 08 Jan 2017 05:20 AM PST

Disa portale kanë dhënë lajmin e rremë se një person me probleme shëndetësore ka vdekur si pasojë e të ftohtit në Mitrovicë. Mirëpo, H.B, 68 vjeçar ndodhet shëndosh e mirë në shtëpi. Pas njoftimeve të rreme, Policia e ka vizituar 68 vjeçarin në shtëpinë e tij në Vushtrri ku ka kontatuar se gjendja e tij është e mirë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sulmi në Jerusalem nëpërmjet fotografive

Posted: 08 Jan 2017 05:16 AM PST

Një kamion raportohet të ketë goditur turmën e njerëzve në Har Homa në jug të Jerusalemit. Agjencitë botërore të lajmeve njoftojnë që forma e këtij sulmi ishte e njejtë me atë që Anis Amri e bëri në Berlin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj e dënon ashpër sulmin terrorsit në Jerusalem

Posted: 08 Jan 2017 05:09 AM PST

Sulmin ndaj ushtarëve të Jerusalemit e ka dënuar ashpër Ministri i punëve të Jashtme Enver Hoxhaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rusia përgatitet për luftën moderne? 5 avionë supersonik i bashkohen flotës masive

Posted: 08 Jan 2017 05:05 AM PST

Forcat Ajrore ruse do t'i shtojnë arsenalit të tyre edhe pesë aeroplanë të rinj luftarakë këtë vit, si pjesë e një përpjekje të madhe modernizimi, raporton "International Buisiness Times".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Del në dritë e ‘vërteta e madhe’: Donald Trump i mbytur në borxhe

Posted: 08 Jan 2017 05:02 AM PST

Pasuria e Presidentit të zgjedhur, Donald Trump, ka qënë padyshim një nga temat më të diskutuara gjate dhe pas fushtës zgjedhore, por tashmë "një e vërtetë e madhe" ka da;lë në dritë nga presigjozja amerikane "Wall Street Journal"  që ka cituar burime nga bursat Wall Street-it.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

I ftohti dhe ngricat vështirësojnë edhe më shumë jetën e banorëve të Hasanbegut

Posted: 08 Jan 2017 04:55 AM PST

Bora dhe temperaturat polare janë bërë problem shtesë për banorët e Hasanbegut, të cilët akoma nuk kanë rregulluar shtëpitë e dëmtuara nga vërshimet e vitit të kaluar. Ata thonë se po jetojnë në dhoma të ftohta, ndërkohë që rreth 100 familje akoma qëndrojnë në konviktin "Tome Serafimovski Seniç" në Autokomandë, raporton Alsat-M.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tmerri nëpër të cilin po kalojnë refugjatët sirianë në Serbi e Hungari

Posted: 08 Jan 2017 04:53 AM PST

Ndërsa shumë njerëz në Serbi po përgatiten për Krishtlindjet ortodokse, emigrantët në këtë vend dhe Hungarinë fqinje janë duke u përballur me kushte të mjerueshme në këtë dimër të acartë, transmeton "Zeri.info".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rritet numri i të vdekurve nga sulmi në lindje të Bagdadit

Posted: 08 Jan 2017 04:35 AM PST

BAGDAD (AA) - Numri i të vdekurve në sulmin me autobombë në afërsi të një tregu në lindje të kryeqytetit të Irakut, Bagdad, është rritur në 10, ndërsa 18 të tjerë janë plagosur, raporton Anadolu Agency (AA).

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëvrasja, një dukuri në rritje në shoqërinë shqiptare në Maqedoni

Posted: 08 Jan 2017 04:31 AM PST

Vakuumi shpirtëror, ideologjik dhe moral, si dhe problemet e pabarazisë ekonomike në këto dy dekada të tranzicionit, kanë rritur numrin e vetëvrasjeve në rajonet shqiptare në Maqedoni, shkruan agjencia e lajmeve INA.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tre të vdekur e 15 të lënduar në Jerusalem – pamjet e para të sulmit terrorist (FOTO-VIDEO)

Posted: 08 Jan 2017 04:18 AM PST

Një kamion është përplasur një grup ushtarësh në Jerusalem në një shëtitore në Qytetin e Vjetër të Jeruzalemit, duke vrarë tre persona dhe duke plagosur të paktën 15.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Digjet shtëpia në Pallçisht të Tetovës, shpëtojnë familjarët

Posted: 08 Jan 2017 04:15 AM PST

Sot në mëngjes rreth orës 04.15 minuta është djegur një shtëpi në fshatin Pallçisht të komunës së Bogovinës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjendet i vdekur një 26-vjeçar në objektin e braktisur të spitalit në Prilep

Posted: 08 Jan 2017 04:07 AM PST

Në ish-objektin e repartit për infektim të spitalit në Prilep, dje është gjetur një trup i pajetë, njoftoi MPB-ja maqedonase.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :