Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Nikolic nuk vjen në Kosovë "për arsye të panjohura"” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Nikolic nuk vjen në Kosovë "për arsye të panjohura"” plus 44 more


Nikolic nuk vjen në Kosovë "për arsye të panjohura"

Posted: 05 Jan 2017 07:52 AM PST

Mediat serbe kanë njoftuar se Nikolic ka anuluar vizitën në Shtërpce për "arsye" të panjohura. Por, sot burime të Gazetës Express kanë bërë me dije se atij nuk i është lëshuar leje për të hyrë në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Majko dyshon se arrestimi i Haradinajt ka ndonjë prapavijë

Posted: 05 Jan 2017 07:05 AM PST

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko, ka reaguar për arrestimin e kreut të AAK'së, Ramush Haradinaj në Francë, për të cilin ka thënë se në Francë nuk ndodh asgjë për asgjë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lunacek për Haradinajn: E vështirë të besohet që Franca po e respekton fletarrestin e Serbisë

Posted: 05 Jan 2017 06:42 AM PST

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Ulrike Lunacek, ka thënë se Bashkimi Europian duhet të bëjë presion mbi Serbinë për të tërhequr urdhërarrestet e vjetruara, duke shtuar se është e vështirë të besohet që Franca po e respekton fletarrestin e Beogradit për Haradinajn.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pas dështimit për të qenë unifikues në Kosovë, Thaçi e provon këtë rol me shqiptarët e Maqedonisë

Posted: 05 Jan 2017 07:05 AM PST

Presidenti Hashim Thaçi po tenton të shfaqet figurë unfikuese. Por, pasi nuk ia ka dalë ta përmbush këtë rol në Kosovë, për shkak të bojkotit të opozitës, ai i ka ftuar për takim liderët e partive shqiptare të Maqedonisë. Të njëjtën para pak ditësh e kishte bërë edhe Edi Rama në Tiranë.atë të Maqedonisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Kakas po i mungon Reali, shikoni çfarë ka postuar në Facebook (Foto)

Posted: 05 Jan 2017 07:35 AM PST

Leite Kakas duket se po i mungon koha e tij në Real Madrid

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bora në Maqedoni tashmë arriti mbi 25 cm, ja cilat rrugë më mirë të shmangen (FOTO)

Posted: 05 Jan 2017 08:00 AM PST

Shtresë më të lartë të borës në Maqedoni, deri sot në orën 13:00, ka në Hanet e Mavrovës, ku kanë rënë 25 centimetra borë, në Pozharan 19 centimetra, Tetovë 18, Llazaropole 12, tetë centimetra në Shkup-Zajçev Rid, pesë në Gjurishte, katër në Kumanovë, ndërsa një centimetër në Krushevë, informon Drejtoria për punë hidrometeorologjike (DPHM).

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto janë vendet që do të kenë reduktime të rrymës në ditët e ardhshme

Posted: 05 Jan 2017 07:54 AM PST

KEDS nëpërmjet një komunikate për media ka njoftuar për vendet që do të kenë reduktime të energjisë elektrike në ditët e ardhshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Erdogan: Terroristët nuk do të mund ta shkatërrojnë unitetin turk

Posted: 05 Jan 2017 07:52 AM PST

Pas sulmit në Izmir të Turqisë, presidenti i këtij shteti Rexhep Tajip Erdogan e ka dënuar këtë akt duke thënë se organizatat terroriste nuk do të kenë sukses në qëllimet e tyre. "Nuk iu ka mbetur gjë pa e provuar mirëpo nuk kanë arritur sukses deri më sot. Ata nuk munden t'i vënë njerëzit tanë kundër njeri-tjetrit", ka thënë Erdogan.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reagon edhe një herë Policia e Kosovës: Lavdrim Muhaxheri vazhdon të jetë në zonat e konfliktit në Siri dhe Irak

Posted: 05 Jan 2017 07:47 AM PST

Policia e Kosovës sërish ka hedhur poshtë pretendimet e mediave ndërkombëtare, në veçanti atyre serbe, se terroristi kosovar Lavdrim Muhaxheri është kthyer nga Siria në Kosovë me një grup luftëtarësh prej 400 sosh të ISIS'it. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një kioskë nga Tetova fiton tenderin 90.000 euro për analizë Marrëveshjes së Ohrit

Posted: 05 Jan 2017 07:42 AM PST

Deri më 21 janar pritet që Sekretariati për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit të mbajë konferencë ndërkombëtare për atë se deri ku ka arritur realizimi i dokumentit. Kështu të paktën do të duhej të ishte, nëse lexohet dokumentacioni nga tenderi për analizë të marrëveshjes së Ohrit në vlerë prej 90 mijë euro, që Sekretariati ia ndau një kompanie nga Tetova, raporton Alsat-M.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pamjet e tmerrshme të sulmit të sotëm në Izmir (Pamje të rënda)

Posted: 05 Jan 2017 07:30 AM PST

Turqia vazhdimisht është duke u përballur me sulme terroriste. Përveç sulmit të natës së Vitit të Ri ku u vranë 39 persona në një klub nate, një sulm tjetër po ashtu e ka prekur sot qytetin e Turqisë Izmirin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Plaçkitet shkolla në Reçicë të Madhe, ja me sa euro u "pasuruan" hajdutët

Posted: 05 Jan 2017 07:19 AM PST

Një vjedhje në shkollën fillore "Përparimi" në Reçicë të Madhe kanë kryer autorë të panjohur natën mes së martës dhe së mërkurës. Vlerësohet se është shkarkuar dëm prej 44.000 denarë, apo rreth 700 euro.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli ngushëllon familjen Ismajli

Posted: 05 Jan 2017 07:12 AM PST

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ngushëlluar familjen Ismajli, për vdekjen e Kadrije Ismajlit, delegate e Kuvendit të Republikës së Kosovës, e përbërjes së vitit 1990.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prokuroria e Shtetit lëshon urdhërarrest për 57 serbë të dyshuar për krime lufte

Posted: 05 Jan 2017 07:05 AM PST

Autoritetet kosovare të drejtësisë kanë shpallur në kërkim 57 të dyshuar serbë për krime lufte në Kosovë. Ata, dyshohen se gjatë viteve 1998-1999 kanë kryer krime lufte kundër popullatës civile.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A i beson kush Gruevskit kur thotë se "ka punuar shumë në të mirë të shqiptarëve"?

Posted: 05 Jan 2017 06:51 AM PST

Ndryshimi i retorikës së ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski, njëherit kryetar i VMRO DPME-së, partisë fituese ndaj LSDM-së me një dallim të ngushtë prej vetëm dy deputetësh, bëhet me qëllim të tërheqjes së partive shqiptare, pa votat e të cilave nuk do të mund të formojë qeverinë e re, shkruan Radio Evropa e Lirë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sulmi në Izmir: Vriten një gjykatës dhe një polic (FOTO)

Posted: 05 Jan 2017 06:50 AM PST

Mediat turke po raportojnë se në sulmin që u bë në afërsi të ndërtesës së gjykatës në Izmir, pos dy sulmuesve të vrarë, u vranë një gjykatës dhe një polic, transmeton Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Maja e Gjeravicës - do të befasoheni sa ftohtë do të jetë të shtunën atje

Posted: 05 Jan 2017 06:50 AM PST

Temperaturat të ulëta është parashikuar të përshkojnë vendin tonë gjatë këtyre ditëve

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Apel për ndihmë: Publicisti Altin Kocaqi ka nevojë për ndihmën tuaj

Posted: 05 Jan 2017 06:41 AM PST

Publicisti i njohur dhe autori i shumë botimeve të dashura për publikun Altin Kocaqi është në gjendje të rendë shëndetësore dhe ka nevojë për ndihmën sa më shpejt. Si pasojë e një aksidenti Kocaqi ka 10 ditë i shtruar ne spitalin e Traumës në Tiranë me një plagë që çdo ditë e më tepër po i rrezikon jetën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ujësjellësi apel për kujdes ndaj ujëmatësve, pusetave, dhe bën thirrje për pagesa

Posted: 05 Jan 2017 06:33 AM PST

Kompania Rajonale Ujësjellësit "Prishtina" sh.a, bënë apel tek të gjithë konsumatorët të kenë kujdes të shtuar, sidomos këto ditë kur edhe do të ketë ulje të temperaturave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qytetarët tregojnë gjendjen - ja çfarë solli bora në fshatërat dhe qytetet në Kosovë (FOTO +VIDEO)

Posted: 05 Jan 2017 06:33 AM PST

Bora e rënë mbrëmë e që po vazhdon të bie edhe sot ka lënë të bllokuara shumë rrugë të Kosovës- njoftojnë lexuesit e Gazetës Express prej vendbanimeve të ndryshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rritet numri i të plagosurve nga sulmi në Izmir (Foto)

Posted: 05 Jan 2017 06:13 AM PST

Mediat turke raportojnë se numri i të plagosurve ka arritur në 10 persona, derisa 2 të tjerë, që besohet se janë sulmuesit, janë vrarë, transmeton Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vazhdojnë kolonat e gjata në Merdare

Posted: 05 Jan 2017 06:08 AM PST

Kthimi i mërgimtarëve pas kalimit të festave të fundvitit në Kosovë ka rikthyer kolonat dhe pritjet e gjata në pikëkalimin kufitar në Merdare.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mediat e Beogradit thonë se Lavdrim Muhaxheri pi kafe në Kosovë, por nuk ofrojnë asnjë fakt

Posted: 05 Jan 2017 06:04 AM PST

Gazeta italiane "L'Espresso" në një shkrim të publikuar ditë më parë kishte shkruar se Lavdrim Muhaxheri, apo siç po quhet "Kasapi i Kaçanikut", është rikthyer në Kosovë së bashku me rreth 300-400 anëtarë të Kalifatit Islamik.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pamje nga vrasja e sulmuesve në Izmir (Pamje të rënda +18)

Posted: 05 Jan 2017 06:02 AM PST

Një shpërthim që ka ndodhur në afërsi të Gjykatës në Izmir të Turqisë, ka lënë të plagosur tre persona, sipas mediave turke, transmeton Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Jetesa pranë trafikut rrit rrezikun e demencës

Posted: 05 Jan 2017 05:58 AM PST

Njerëzit që jetojnë pranë rrugëve kryesore shfaqin përqindje më të larta demence. Sipas një studimi të publikuar në revistën shkencore "Lancet", 10% e rasteve të demencës te njerëzit që jetojnë brenda 50 metrave nga një rrugë kryesore, janë pasojë e trafikut.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shpërthimi në Izmir: Vritet një sulmues, ka të plagosur (Foto)

Posted: 05 Jan 2017 05:55 AM PST

Të paktën 3 persona janë raportuar se janë plagosur nga shpërthimi që ndodhi në gjykatën e Izmirit në Turqi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

I vidhet makina Ramiz Lladrovcit, policia e gjen pak orë më pas

Posted: 05 Jan 2017 05:52 AM PST

Ambasada e Kosovës në Tiranë përmes një letre dërguar titullarëve të MPJ-së ka njoftuar se dje, më 4 janar 2017 rreth orës 13.30 në servisin Briliant, në Tiranë është vjedhur makina e ambasadës (së Kosovës) tip BMW me targa CD 55001, e cila ndodhej aty për riparim, që para largimit të zotit Lladrovci, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shpërthim në Izmir (Live)

Posted: 05 Jan 2017 05:45 AM PST

Pranë një gjykate në Turqi, saktësisht në qytetin e Izmirit ka ndodhur një shpërthim, raporton agjencia shtetërore e lajmeve, Anadolu.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reagon Marine Le Pen për Haradinajn, kërkon drejtësi

Posted: 05 Jan 2017 05:45 AM PST

Në një reagim në Twitter Marine Le Pen, liderja e ekstremit të djathtë dhe kandidatja për Presidente të Francës, ka thënë se drejtësia duhet të shkojë në vend me rastin e arrestimit të Haradinajt pa specifikuar nëse ai duhet të lirohet apo diçka tjetër, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nis seanca gjyqësore ndaj Haradinajt në Francë

Posted: 05 Jan 2017 05:37 AM PST

Gjykata e Colmarit në Francë ka nisur shqyrtimin gjyqësor ndaj Ramush Haradinajt. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vrasje e tmerrshme por e ngatërrojnë personin...

Posted: 05 Jan 2017 05:25 AM PST

Një grua 52-vjeçare është vrarë në Bolivi me anë të një metode makabre

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nikoliqit ende nuk i është dhënë leja që të hyjë në Kosovë

Posted: 05 Jan 2017 05:22 AM PST

Presidenti serb, Tomislav Nikoliq, ende nuk ka marrë përgjigje nga autoritetet kosovare për t'u lejuar qëndrimi në Kosovë, të premten, për kremtimin e Krishtlindjeve ortodokse në komunën e Shtërpcës. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dëshironi të shpërnguleni? Këto janë shtetet me standardin më të mirë të jetesës në botë

Posted: 05 Jan 2017 05:16 AM PST

Organizata për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik (OECD) së fundmi ka publikuar listën e shteteve me kualitetin më të mirë të jetesës në botë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ministria e Diasporës thirrje mërgimtarëve: Shmanguni pikave kufitare në Merdare dhe Dheu i Bardhë

Posted: 05 Jan 2017 05:12 AM PST

Ministria e Diasporës ka rekomanduar të gjithë bashkatdhetarët që të zgjedhin pika tjera të kalimit kufitar, përveç Merdares dhe Dheut të Bardhë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vuçiq ul shtizat, kërkon paqe dhe stablitet në rajon

Posted: 05 Jan 2017 05:12 AM PST

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se në interes të Serbisë është vetëm paqja dhe stabiliteti në rajon dhe se do të bëjë gjithçka që ato të ruhen. Ai ka kërkuar vazhdimin e dialogut me përfaqësuesit kroatë, shqiptarë dhe boshnjakë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E tmerrshme: I mituri mbytet teksa e ëma merret me celularin, pak metra më tutje (Video +18)

Posted: 05 Jan 2017 05:08 AM PST

Kjo video është filmuar në Kinë. Një fëmijë 4-vjeçar është mbytur në pishinë teksa e ëma ndodhej pak metra më tutje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjermania goditet nga stuhia

Posted: 05 Jan 2017 05:00 AM PST

Gjermania lindore është goditur nga një stuhi që ka shkaktuar përmbytjen më të keqe në këtë zonë që nga viti 2006, ndërsa Polonia veriore ra nën krizë të fortë ku është bërë bllokimi i aeroportit në Gdansk, dhe shumë familje kanë mbetur pa energji elektrike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vërmicë: Konfiskohen mbi 10 kg lëndë narkotike

Posted: 05 Jan 2017 05:00 AM PST

Policia e Kosovës njofton se mbrëmë rreth orës 23:40, në Vermicë ka konfiskuar 20 kg lëndë narkotike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohen në aeroportin e Shkupit dy persona që kishin fletarreste

Posted: 05 Jan 2017 04:56 AM PST

Dje rreth orës 12:30 në Aeroportin "Aleksandri i Madh" – Shkup, gjatë kontrollit të pasaportës është konstatuar se personi M.L. (32) nga Ilindeni-Shkup, ka pasur fletërarrest, njofton Portalb.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dënohen me burg të përjetshëm dy komandantë të tentim-puçit në Turqi

Posted: 05 Jan 2017 04:51 AM PST

CNN turk sapo ka njoftuar se dy komandantë të përfshirë në tentim-puçin turk të 15 korrikut, janë dënuar me burg të përjetshëm, transmeton Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aleanca për Shqiptarët reagon për arrestimin e Haradinajt: Të ndërpriten bisedimet me Beogradin

Posted: 05 Jan 2017 04:36 AM PST

Aleanca për Shqiptarët, koalicioni i tri partive shqiptare të Maqedonisë, i përbërë nga LR-PDSH e Ziadin Selës,Uniteti i Gëzim Ostrenit dhe RDK-ja e Vesel Memedit, ka dalë me reagim në lidhje me burgosjen e liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinajt në Francë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lëvizja për Bashkim: Arrestimet, vetëm njëri nga treguesit e gabimeve politike

Posted: 05 Jan 2017 04:31 AM PST

Serbia vazhdon që përmes urdhërarresteve ndërkombëtare, të cilat i riaktualizon herë pas here, të ndikojë që shtete të ndryshme të ndalojnë dhe të arrestojnë ish-ushtarët dhe komandantët e UÇK-së. Kështu ndodhi edhe me Ramush Haradinajn, kryetar i AAK-së, i cili u ndalua dje nga autoritetet franceze.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çmimet hotelerike në Maqedoni mbeten të pandryshuara

Posted: 05 Jan 2017 04:27 AM PST

Çmimet në hoteleri në Maqedoni në dhjetorin e kaluar kanë mbetur në nivel të njëjtë me muajin paraprak, ndërsa në krahasim me dhjetorin e vitit 2015 janë rritur për 0,4 për qind.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është apeli i policisë pas reshjeve të borës në vend

Posted: 05 Jan 2017 04:23 AM PST

Reshjet e fundit të borës në Kosovë kanë krijuar vështirësi në komunikacion. Policia e Kosovës ka apeluar te qytetarët që të jenë të kujdesshëm gjatë vozitjes si dhe t'i kenë me vete pajisjet dimërore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prokuroria në Stamboll lëshon fletarrestime për 380 biznesmenë në Turqi

Posted: 05 Jan 2017 04:23 AM PST

Një urdhërarrest është paraqitur kundër 380 biznesmenëve, që Prokuroria në Stamboll thotë se kishin financuar Organizatën e Fetullah Gylenit "Feto".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :