Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Nikolic të premten në Shtërpcë - feston Krishtlindjet Ortodokse ​” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Nikolic të premten në Shtërpcë - feston Krishtlindjet Ortodokse ​” plus 44 more


Nikolic të premten në Shtërpcë - feston Krishtlindjet Ortodokse ​

Posted: 04 Jan 2017 07:52 AM PST

Presidenti serb Tomislav Nikolic ka paralajmëruar se të premten, një ditë para Krishtlindjes ortodokse do të qëndrojë në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tiranë, vjedh makinën dhe bën të 'paditurin", si e kapi policia në mes të trafikut

Posted: 04 Jan 2017 07:52 AM PST

Policia e Tiranës vuri në pranga një 31-vjeçar pasi ky i fundit vodhi një makinë nga një servis në zonën e njohur si Poligrafiku. Niko Zaimi u arrestua vetëm 30 minuta pas ngjarjes, pasi mekanikët e servisit njoftuan uniformat blu në numrin 112. Ai u kap në zonën e Laprakës teksa drejtonte qetësisht makinën e vjedhur.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gazeta Express kërkon gazetarë në Maqedoni

Posted: 04 Jan 2017 05:39 AM PST

Gazeta Express planifikon që shumë shpejt ta hapë një zyrë në Shkup dhe Tetovë, prandaj shpall konkurs për punësimin e disa gazetarëve nga Maqedonia.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prokurori: E kemi angazhuar policinë për t’i marrë në pyetje avokatin Gashi dhe mjekët ligjorë për rastin Dehari

Posted: 04 Jan 2017 07:14 AM PST

Prokuroria e shtetit tashmë ka ndërmarrë hapat e parë drejt hetimeve për dy mjekët ligjorë dhe avokatin të angazhuar nga familja Dehari për ekspertizën e Astrit Deharit

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Reali ofron 77 milionë euro dhe një yll për Dybala (Foto)

Posted: 04 Jan 2017 07:55 AM PST

Real Madrid është gati të bëjë çmendurinë për Paulo Dybalan

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Maqedoni - Autoritetet shëndetësore me rekomandime për mbrojtje nga acari që po vjen

Posted: 04 Jan 2017 08:07 AM PST

Komisioni për parandalim nga efektet e dëmshme nga valët e të ftohtit pranë Ministrisë së Shëndetësisë të Maqedonisë, pas paralajmërimit të Drejtorisë për punë hidrometeorologjike për temperatura shumë të ulëta dhe borë gjatë ditëve në vijim, sot mbajti takim me qëllim të ndërmarrjes së masave parandaluese nga fusha e shëndetësisë, shkruan MIA.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një gabim i pilotit për pak sa nuk u kushtoi me jetë 171 udhëtarëve (Video)

Posted: 04 Jan 2017 08:05 AM PST

Një gabim i një piloti rus për pak u ka kushtuar jetën 171 personave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vizitë vendit më të ftohtë në botë ku temperaturat shkojnë deri në -70 Gradë (Foto)

Posted: 04 Jan 2017 08:01 AM PST

Vendi ynë po përgatitet të kalojë ditë të ftohta me temperatura të cilat pritet të shkojnë deri në -20 gradë celsius, por të mendosh që në Oymyakon të Rusisë temperatura mesatare gjatë periudhës së dimrit është -50 gradë celsius, të bën ta harrosh të ftohtin e këtyre ditëve në vendin tonë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

AKP’ja shpërndan 20 përqindëshin për 14 ndërmarrje shoqërore

Posted: 04 Jan 2017 07:50 AM PST

Mbi 2800 punëtorë të 14 ndërmarrjeve shoqërore do të përfitojnë nga ndarja e re e 20 përqindëshit të privatizimit që Agjencia Kosovare e Privatizimit e ka shpallur së fundmi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Besa nuk merr pjesë në takime që thirr Ali Ahmeti, njeh vetëm Edi Ramën

Posted: 04 Jan 2017 07:47 AM PST

Pa ndërmjetësimin e Tiranës zyrtare nuk mund të arrihet asnjë marrëveshje e përbashkët mes partive shqiptare të Maqedonisë. Drejtuesit e Lëvizjes Besa thonë se nuk janë duke zhvilluar negociata me asnjë subjekt për ndonjë platformë ndërsa përsërisin qëndrimin se nuk marrin pjesë në takimet që do ti ftojë kreu i BDI-së Ali Ahmeti.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kalimtari tregon se si ndodhi vrasja e kosovarit në Malmo (FOTO)

Posted: 04 Jan 2017 07:36 AM PST

Sipas një dëshmitari që ka zgjedhur të mbetet anonim, kosovarin e vrarë në Malmo, e pa të shtrirë në tokë në shtegun e biçikletave në atë zonë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Intervista e Gruevskit, pjesa II: Sorosi rren, nuk jemi antishqiptarë

Posted: 04 Jan 2017 07:26 AM PST

Në pjesën e dytë të intervistës së liderit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, për portalin proqeveritar "Republika", ai flet për takimin me Xhorxh Sorosin, por edhe, siç thotë ai, etiketën se VMRO-DPMNE është parti nacionaliste. "Etiketat për shovinizëm janë propagandë e rrejshme e Sorosit, VMRO-DPMNE realizon projekte për të gjithë qytetarët", thotë Gruevski në pjesën e dytë të intervistës për republika.mk, e cila këtë deklaratë e nxjerr edhe në titull.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Treni del nga binarët në New York, 76 të lënduar (Video)

Posted: 04 Jan 2017 07:09 AM PST

Një tren ka dalë nga binarët, në Brooklyn të New Yorkut.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Libri i Trumpit që lexon Gruevski nuk gjendet në libraritë e Maqedonisë

Posted: 04 Jan 2017 06:47 AM PST

Libri me të cilin thotë se po pushon ish-kryeministri i Maqedonisë dhe lideri aktual i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, "Përsëri madhështore" (Great Again: How to Fix Our Crippled America), autori i të cilit është, presidenti i ri i zgjedhur i SHBA-së, Donald Trump, nuk mundet të gjendet në libraritë e Shkupit, njofton Portalb.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjendet një grua e mbytur në Vardar

Posted: 04 Jan 2017 06:40 AM PST

Një grua në moshën 60-70 vjeçare është gjetur dje rreth orës 13 nën shkurre në bregut të djathtë të lumit Vardar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

FSK i dhuroi donacion humanitar Kishës Ortodokse në Graçanicë

Posted: 04 Jan 2017 06:35 AM PST

Sot, FSK-ja i dhuroi një donacion humanitar (batanije, jastëkë dhe mbulesa) Kishës Ortodokse Serbe në Graçanicë, ndihmë për qytetarët e komunitetit jo shumicë të këtij vendbanimi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është vendi ku kosovari u vra me 22 plumba në Malmo (FOTO)

Posted: 04 Jan 2017 06:22 AM PST

Sipas mediave në Suedi, thuhet se kosovari i vrarë ishte rreth të 20-ave. Ato gjithashtu raportojnë se një 22-vjeçar është arrestuar si i dyshuar lidhur me sulmin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Edita Tahiri: Muri në Mitrovicë do të rrënohet gjatë janarit

Posted: 04 Jan 2017 06:18 AM PST

Muri i ndërtuar në Mitrovicë "nën dirigjimet nga Serbia", do të rrënohet gjatë muajit janar, ka thënë për Radion Evropa e Lirë, ministrja për Dialog në Qeverinë e Kosovës, Edita Tahiri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gecaj: Qeveria e Kosovës nuk pranon ultimatume prej askujt

Posted: 04 Jan 2017 06:07 AM PST

Për Asociacionin, Lista Serbe duhet të bisedojë me shefin e tyre, Isa Mustafën. Lista Serbe, por edhe drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq, disa herë kanë hedhur ultimatume në drejtim të Qeverisë së Kosovës që të formohet Asociacioni i Komunave me shumicë serbe, ose nëse një gjë e tillë nuk ndodh deri më 15 shkurt, ata njëanshëm do të formojnë AKS-në.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Trump mund të "ndërtojë" gardh kufitar edhe me Kanadanë?

Posted: 04 Jan 2017 05:54 AM PST

Agjencia e lajmeve "Reuters" njofton se ekipi transitor i presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka kërkuar një sasi të madhe informacionesh nga Departamenti i Sigurisë, lidhur me kapacitetet që kanë të bëjnë me emigrantët. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Babai publikon foto të fëmijës së vdekur, shpreson se kështu mund t'i vetëdijesojë njerëzit (FOTO+18)

Posted: 04 Jan 2017 05:39 AM PST

Babai i një foshnje që u gjet i vdekur me fytyrë të shtrirë në baltë, pas përpjekjeve për t'u larguar nga Mianmar, i ka bërë thirrje botës që të kenë në vëmendje gjendjen e tyre.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi i përgjigjet opozitës: Gjykata Speciale pasojë e vrasjes së dëshmitarëve

Posted: 04 Jan 2017 05:37 AM PST

Kryeministri Hashim Thaçi po vazhdon të polemizojë rreth Gjykatës Speciale me përfaqësuesit e opozitës, të cilët vazhdojnë të theksojnë se krijimi i saj ka qenë një vendim i gabueshëm politik. Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj, ka thënë dje se Gjykata Speciale është dështim i Hashim Thaçit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Përleshje mes emigrantëve në Athinë

Posted: 04 Jan 2017 05:21 AM PST

Mbrëmjen e së martës, qindra emigrantë pakistanezë, afganë, irakianë dhe nga vende të ndryshme të Lindjes së Mesme janë përleshur në Athinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sulm në Napoli: Plagosen 4 persona, mes tyre edhe një 10-vjeçare (FOTO)

Posted: 04 Jan 2017 05:19 AM PST

Një fëmijë 10-vjeçar ka mbetur i plagosur aksidentalisht në këmbë, nga një e shtënë arme zjarri të dëgjuar në rrugën "Annunziata" të lagjes "Forcella", në qendrën historike të Napolit. Veç të miturës janë plagosur edhe 3 shtetas ekstrakomunitarë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sulmuesi i Berlinit të njëjtën armë e përdori edhe në Milano

Posted: 04 Jan 2017 05:18 AM PST

Arma me të cilën u qëllua një oficer policie në Milano, nga i dyshuari i sulmit në tregun e Krishtlindjes në Berlin, gjatë muajit të kaluar, është e njëjta e përdorur nga agresori i vdekur tashmë në vrasjen e shoferit të kamionit, që u përplas me njerëzit që festonin në kryeqytetin gjerman.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Serbia ia ripërtërin mandatin "ambasadorit" të saj në Kosovë

Posted: 04 Jan 2017 05:11 AM PST

Qeveria e Serbisë ka emëruar sërish ushtrues detyre të drejtorit të së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriqin, në periudhën për tre muaj, njoftojnë media serbe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është kosovari i vrarë me 22 plumba në Malmo (FOTO)

Posted: 04 Jan 2017 04:57 AM PST

Policia në Malmo po hetojnë rastin pasi kosovari i identifikuar Alban Ibraj është gjetur i vrarë në rrethin Fosie të qytetit

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Antikorrupsioni refuzoi të gjitha parashtresat e LSDM-së

Posted: 04 Jan 2017 04:53 AM PST

Të gjitha parashtresat e Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë të dorëzuara në Komisionin Shtetëror për Parandalim të Korrupsionit (KSHPK), për punësim dhe ndërtim të objekteve gjatë kohës së zgjedhjeve, u refuzuan si të pabaza njëzëri nga të gjithë anëtarët e Komisionit, të mërkurën, në seancën publike, transmeton Portalb.mk.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gruevski "mega-intervistë ekskluzive" me vetveten?

Posted: 04 Jan 2017 04:41 AM PST

Rrjetet sociale, por edhe mediat opozitare në Maqedoni janë përplot kritika, por edhe komente tallëse dhe ironizuese për mega-intervistën e fundit të liderit të VMRO-DPMNE-së dhe ish-kryeministër Maqedonas, dhënë portalit "Republika", shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeveria përmbushi vetëm 26% të kritereve të BE-së

Posted: 04 Jan 2017 04:34 AM PST

Përderisa Marrëveshja e Stabilizim-Asocimit (MSA) është marrëveshja e parë kontraktuale midis Kosovës dhe Bashkimit Evropian, dhe është konsideruar si mjaft e rëndësishme për vendin tonë, Qeveria e Kosovës ka realizuar vetëm 26 për qind të kritereve të kërkuara nga BE-ja, edhe pse kjo marrëveshje ka hyrë në fuqi prej 1 prillit 2016.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tërmet në Fixhi, alarm për cunami

Posted: 04 Jan 2017 04:34 AM PST

Një tërmet me magnitudë 7.2 goditi Fixhin, duke aktivizuar një alarm për cunami për disa ishuj në Oqeanin Paqësor.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vritet i riu kosovar me 22 plumba në qendër të Malmos

Posted: 04 Jan 2017 04:29 AM PST

Një shqiptar është vrarë me 22 të shtëna në ditët e para të këtij viti në qytetin Malmo në Suedi. Mediat vendase shkruajnë se autori ka qëlluar derisa është siguruar që i vrarë është shqiptari i identifikuar si Alban Ibraj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Më në fund një lajm i mirë nga Eurozona

Posted: 04 Jan 2017 04:26 AM PST

Bruksel - Ekonomia e eurozonës përfundoi vitin 2016 me vrullin më të fortë në më shumë se pesë vite e gjysmë, që siguron një nxitje për rajonin, i cili po hyn në vitin e pasigurisë politike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Theren me thikë 11 fëmijë në çerdhe

Posted: 04 Jan 2017 04:26 AM PST

Një person i armatosur me thikë ka hyrë në një çerdhe, ku ka therur 11 fëmijë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Erdogan: Të thuash që Turqia është dorëzuar do të thotë mbështetje për terroristët

Posted: 04 Jan 2017 04:20 AM PST

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se të thuash se Turqia është dorëzuar përballë terrorizmit, do të thotë që të ndodhesh në të njëjtën anë me terroristët, organizatat terroriste.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ekskluzive: Zbulohen financuesit e Lëvizjes Besa në Maqedoni (DOKUMENTE+FOTO)

Posted: 04 Jan 2017 04:15 AM PST

Si financohet Lëvizja BESA e Maqedonisë? Kush e financoi fushatën parazgjedhore, selinë luksoze ku është vendosur partia, themelimin e mediave që mbështesin partinë dhe shpenzime të tjera, që për një subjekt të ri politik janë të paarritshme? Kush është "Qendra për Civilizim Islamik" dhe cilat janë lidhjet e saj me shtetet e Katarit dhe Turqisë? Lajmi.net jep përgjigje ndaj këtyre dhe pyetjeve tkera lidhur me këtë parti, duke i mbështetur ato edhe me dokumente dhe fotografi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Udhëtimi me aeroplan, viti 2016 ishte më i sigurt

Posted: 04 Jan 2017 04:05 AM PST

​2016-a pas vitit 2013 ishte viti i dytë më i sigurt në historinë e aviacionit civil. Kjo është bërë e qartë nga statistikat e Zyrë së aksidenteve ajrore të Hamburgut JACDEC (Jet Airliner Crash Data Evaluation Centre) dhe Aviation Safety Network (ASN) në Holandë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një person i armatosur sulmon fëmijët në çerdhe

Posted: 04 Jan 2017 03:49 AM PST

Një grup i fëmijëve kinezë janë sulmuar me thikë pasi një person kishte hyrë në çerdhen e tyre dhe i kishte kërcënuar me vrasje, shkruan Independent, transmeton Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja cilat janë vendet me më së shumti milionerë në botë (Foto)

Posted: 04 Jan 2017 03:47 AM PST

A e keni menduar ndonjëherë se cilat janë vendet me njerëzit më të pasur në botë dhe sa janë të tillë?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kumanovarja e re që arrin majat e suksesit në Zvicër me titull kryemjeke (FOTO)

Posted: 04 Jan 2017 03:38 AM PST

Edhe pse mjaft e re në moshë, mjekja shqiptare Teuta Ameti është ngjitur në rrugën e saj drejt suksesit profesional duke filluar punë në Austri si mjeke, për të vazhduar në Zvicër, shkruan Showblic.com.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dënohet ushtari që masakroi palestinezin

Posted: 04 Jan 2017 03:32 AM PST

Gjykata Ushtarake e Izraelit e ka dënuar ushtarin izraelit, Elor Azaria, për masakrën që e kreu në mars të vitit të kaluar ndaj palestinezit, njofton CNN, transmeton Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrëfehet gruaja e terroristit të Stambollit: Nuk kisha ide se ai ishte pjesë e ISIS, ne erdhëm në Turqi për të punuar

Posted: 04 Jan 2017 03:21 AM PST

Gruaja e terroristit që shkaktoi vdekjen e 39 personave në klubin e natës në Turqi, i ka thënë policisë se nuk e kishte idenë se ai ishte pjesë e ISIS-it

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjuriq: Ata që e prishin unitetin e serbëve të Kosovës do të kenë pasoja

Posted: 04 Jan 2017 02:57 AM PST

Drejtori i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se serbët në krahinë do të mbesin unik, dhe se ata që përpiqen ta minojnë këtë do t'i bartin pasojat.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Gruevski ka luajtur mendsh. Definitivisht!” (FOTO)

Posted: 04 Jan 2017 02:55 AM PST

Ish-shefi i diplomacisë maqedonase, profesori universitar Gjorgji Spasov, ka komentuar mega-intervistën e liderit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski në portalin "Republika", duke vlerësuar se ish-kryeministri maqedonas ka probleme serioze me shëndetin mendor.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Obama: E mirëpresim ripërtëritjen e armëpushimin në Siri

Posted: 04 Jan 2017 02:54 AM PST

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, e ka mirëpritur përpjekjen e Turqisë me Rusinë, për ripërtëritjen e armëpushimit në Siri dhe bisedimeve për paqe, gjatë bisedës telefonike me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :