Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Qeveria e mirëpret vendimin e lirimit me kusht të Haradinajt” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Qeveria e mirëpret vendimin e lirimit me kusht të Haradinajt” plus 44 more


Qeveria e mirëpret vendimin e lirimit me kusht të Haradinajt

Posted: 12 Jan 2017 07:12 AM PST

​Qeveria e Kosovës për vendimin e lirimit të Ramush Haradinajt ka thënë se e konsideron si një hap dhe se pret që ish-kryeministri i Kosovës të lirohet plotësisht e të rikthehet në Kosovë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këshilltari i LSI-së zbulon se kush janë sorosianët e vërtetë në Shqipëri

Posted: 12 Jan 2017 07:53 AM PST

Këshilltari i grupit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Dritan Kaba, flet për sorosianë kur i referohet blerjes së medias, nacionalizmit fals, koncesioneve apo edhe hashashit. Në një shkrim të tijin me titull "Kush janë sorosianët", Kaba radhit sjellët që sipas tij karakterizojnë njerëzit e lidhur me miliarderin hungarezo-amerikan Geroge Soros.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj: Franca ka treguar mirëkuptim dhe ndjeshmëri për rastin e Haradinajt

Posted: 12 Jan 2017 07:24 AM PST

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka mirëpritur vendimin e gjykatës franceze për lirimin me kusht të Haradinajt, megjithëse tha se është jo i plotë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ramushi dhe Avokati i tij festojnë lirimin me nga një gotë në Colmar (FOTO)

Posted: 12 Jan 2017 07:44 AM PST

Ramush Haradinaj po e shijon lirinë bashkë me avokatin e tij, Arianit Koci, diku në një lokal të qytetit Colmar

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zyrtare: Sulmuesi i Kosovës bëhet me skuadër të re (Foto)

Posted: 12 Jan 2017 07:57 AM PST

Albert Bunjaku është transferuar në Bundesliga 2

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Human Rights Watch: Vazhdojnë abuzimet serioze me të drejtat e njeriut në Kosovë

Posted: 12 Jan 2017 08:05 AM PST

Human Rights Watch (HRW) e ka publikuar sot raportin global vjetor për të drejtat e njeriut për 90 vendet e botës, ku kjo organizatë me bazë në SHBA e mbikëqyrë përparimin e bërë çdo vit në mbrojtjen e të drejtave të njeriut, përfshirë edhe në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Liderët e Besës dhe Nismës bisedojnë për zhvillimet në Maqedoni dhe Kosovë

Posted: 12 Jan 2017 07:58 AM PST

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami sot me bashkëpunëtorë ka realizuar një takim në Prishtinë me kryetarin e NISMA për Kosovë, Fatmir Limajn, me të cilin kanë biseduar për zhvillimet aktuale politike, ekonomike dhe sociale në Maqedoni e Kosovë, njoftoi partia e Kasamit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Meningjiti shkaktar i vdekjes së dy fëmijëve nga Kërçova dhe Gostivari

Posted: 12 Jan 2017 07:43 AM PST

Dy fëmijët, njëri 3-vjeçar nga Kërçova dhe tjetri 4-vjeçar nga Gostivari, të cilët vdiqën nga gripi në Klinikën e fëmijëve në Shkup, kanë pasur ndezje të trurit të cilën e kanë fituar si pasojë e virusit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kryetari i Komisionit për Politikë të Jashtme i dërgon letër homologes së tij në Francë për Haradinajn (Dokument)

Posted: 12 Jan 2017 07:35 AM PST

​Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme të Kuvendit të Republikës së Kosovës, Elmi Reçica, i ka dërguar një letër kryetares së Komisionit për Politikë të Jashtme të Asamblesë së Përgjithshme të Francës, Elisabeth Guigou, nga e cila ka kërkuar që mos të veprohet me flet-arreste të Serbisë, pasi ato nuk kanë të bëjnë me drejtësinë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aksident në Fushë-Kosovë (FOTO)

Posted: 12 Jan 2017 07:32 AM PST

Në Fushë Kosovë, saktësisht tek semaforat afër shkollës "Mihal Grameno" në orët e pasditës ka ndodhur një aksident- njoftojnë lexuesit e Gazetës Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Human Rights Watch: Trumpi dhe populistët evropianë përbëjnë kërcënim të madh ndaj të drejtave të njeriut

Posted: 12 Jan 2017 07:28 AM PST

Zgjedhja e Donald Trumpit president i Shteteve të Bashkuara dhe ngritja e liderëve populistë në Evropë përbëjnë kërcënim të madh ndaj të drejtave të njeriut, ka paralajmëruar Human Rights Watch, në raportin e saj vjetor global.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

"Kioski" s'do ta analizojë Marrëveshjen e Ohrit - Qeveria e prishi tenderin

Posted: 12 Jan 2017 07:19 AM PST

Sekretariati për Implementimin e Marrëveshjes së Ohrit pranë Qeverisë maqedonase prishi kontratën me firmën "Kioski", duke anuluar kështu edhe gjithë tenderin për analizën e Marrëveshjes së Ohrit. Në një komunikatë me shkrim, theksohet se vetë kompania kontraktuese ka kërkuar prishjen e kontratës për shkak se nuk mundet të realizojë në kohë aktivitetet e parashikuara në kontratë, njofton Alsat-M.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rënia e akullit lëndon 4 persona në Dardani (Foto)

Posted: 12 Jan 2017 07:13 AM PST

Katër persona kanë marrë lëndime trupore si pasojë e shembjes së borës në një ndërtesë në lagjen 'Dardania", në Prishtinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kundërpërgjigjet Nishani: Nuk ndërhyjmë në punët e brendshme të Maqedonisë (VIDEO)

Posted: 12 Jan 2017 07:07 AM PST

Pavarësisht se platforma e përbashkët e partive shqiptare u firmos në Tiranë, krerët e lartë të shtetit shqiptar mohojnë të kenë ndërhyrë në punët e brendshme të Maqedonisë. Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani në intervistën për emisionin "200" në TV Alsat, sqaroi se "platforma e përbashkët është investim dhe përgjegjshmëri tërësisht e faktorit shqiptar politik në Maqedoni në interes të të drejtave të shqiptarëve dhe kontribut real për të ardhmen e Maqedonisë".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

I nominuari i Trumpit për Sekretar të Mbrojtjes: SHBA duhet patjetër të përballet me Rusinë

Posted: 12 Jan 2017 07:06 AM PST

I nominuari i presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, për Sekretar të Mbrojtjes të SHBA-së, James Mattis, pritet që ta thotë sot publikisht se Shtetet e Bashkuara duhet patjetër të përballen me sjellën e Rusisë kur ajo është kundër interesave të Shteteve të Bashkuara.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reagon Daçiq: Sot nuk flasim për Ramush Haradinajn

Posted: 12 Jan 2017 07:02 AM PST

Pas vendimit të drejtësisë franceze për lirimin me kusht të ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ministri i jashtëm dhe zëvendëskryeministri serb, Ivica Daçiq ka thënë se qeveria e Serbisë, sot nuk do të deklarohet rreth këtij rasti.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gruevski i pari me të cilin negocion Ahmeti për pjesëmarrje në Qeveri

Posted: 12 Jan 2017 06:41 AM PST

Në mbledhjen e kryesisë së BDI-së, kjo parti pritet të shqyrtojë opsionet e mundshme për formimin e Qeverisë së re si dhe formën e realizimit të negociatave. Negociatat e para do të jenë me VMRO-DPMNE si parti që e para mori mandatin, por nuk konfirmohet nëse bisedimet do të zhvillohen në nivel liderësh mes vetë Gruevskit dhe Ahmetit ose do të formohet një grup negociues. Nga ana tjetër, larg opinionit mbahen edhe vendimet e Komitetit ekzekutiv të VMRO-DPMNE ku është diskutuar mbi këtë çështje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Jahjaga: Vendimi për Hardinajn, i padrejtë

Posted: 12 Jan 2017 06:33 AM PST

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, thotë se vendimi për lirmin me kusht të Ramush Haradinajt, megjthëse është lehtësues, nuk është i drejtë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Anita e Ramushit sulmon Thaçin dhe Mustafën: Koha do të flasë për ju

Posted: 12 Jan 2017 06:28 AM PST

Bashkëshortja e Ramush Haradinajt, Anita Muçaj, pas lirimit të Haradinajt me vendim të Gjykatës në Colmar, ka kritikuar kryeministrin Mustafa dhe Presidentin Thaçi, duke iu thënë se s'gjetën kohë të bënin asnjë koment për vendimin e Gjykatës për lirimin e bashkëshortit të saj

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli beson në lirimin e plotë të Haradinajt

Posted: 12 Jan 2017 06:26 AM PST

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka vlerësuar vendimin e sotëm të Gjykatës franceze për lirimin nga paraburgimi të ish-komandantit të UÇK-së në Zonën Operative të Dukagjinit, aktualisht kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, si hap të parë drejt lirimit të plotë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

NATO reagon ndaj ndërhyrjes së rusëve në zgjedhjet në SHBA

Posted: 12 Jan 2017 06:25 AM PST

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se çfarëdo tentimi për të pasur ndikim apo ndërhyrë nga jashtë në zgjedhjet nacionale të një shteti të huaj është i paparanueshëm, midis dyshimeve dhe akuzave se Rusia ka kryer sulme kibernetike në SHBA me qëllim që ta ndihmonte Donald Trumpin t'i fitonte zgjedhjet presidenciale në nëntor të vitit 2016.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjysma e Shkupit pa nxemje qendrore, nuk dihet ku ka ndodhur defekti

Posted: 12 Jan 2017 06:22 AM PST

Një pjesë e madhe e rajonit qendror të Shkupit, që nga lagjja e Tophanës deri në lagjen Vllae që nga ora 13:20 janë pa nxemje, shkaku i një defekti në rrjet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ekskluzive: Momenti i lirimit nga paraburgimi i Ramush Haradinajt

Posted: 12 Jan 2017 06:14 AM PST

Lideri i AAK-së në këto momente ka dal nga Gjykata në qytetin Colmar të Francës. Gazeta Express, iu sjell foto ekskluzive nga vendi i ngjarjes.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Specialja ngre aktakuzë ndaj një zyrtari të MTI-së dhe një personi tjetër

Posted: 12 Jan 2017 06:11 AM PST

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur sot aktakuzë, pranë Departamentit për Krime të Rënda të Gjykatës Themelore në Prishtinë, kundër të pandehurve: Xh.S. zyrtar në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë dhe L.D. pronar i kompanisë "Menagment Development Association" (MDA), për veprën penale: Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar në bashkëkryerje, nga neni 422 lidhur me neni 31 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Merkel: 27 anëtarët e BE-së duhet patjetër të tregojnë unitet para bisedimeve për Brexit

Posted: 12 Jan 2017 06:00 AM PST

Njëzet e shtatë anëtarët e Bashkimit Evropian të përfshira në bisedime me Londrën për shkëputjen e Britanisë së Madhe nga blloku duket patjetër të qëndrojnë të bashkuara dhe mos të lejojnë që të ndahen mes vete, ka thënë sot kancelarja gjermane, Angela Merkel.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nisma, e shqetësuar me vendimin e autoriteteve franceze për Haradinajn

Posted: 12 Jan 2017 05:58 AM PST

Përmes një kumtese "Nisma për Kosovën" shpreh shqetësimin e saj në lidhje me vendimin e sotëm të autoriteteve gjyqësore franceze, që kryetari i AAK-së, z. Ramush Haradinaj, të mos kthehet në Kosovë, por vetëm të lirohet me kusht.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj pritet të lirohet pas 15 minutave

Posted: 12 Jan 2017 05:57 AM PST

Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci, i cili po qëndron në Colmar, ka thënë për Gazetën Express së Haradinaj do të lirohet brenda 15 minutave nga paraburgimi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kompanitë farmaceutike në SHBA humbin 25 miliardë dollarë pas fjalimit të Trump (VIDEO)

Posted: 12 Jan 2017 05:51 AM PST

Kompanitë farmaceutike janë "duke u tërhequr me vrasje", ka thënë presidenti i zgjedhur Donald Trump gjatë konferencës së tij për shtyp të mërkurën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Erdogan: Edhe ekonomia turke është e kërcënuar nga sulmet terroriste

Posted: 12 Jan 2017 05:42 AM PST

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se ekonomia e vendit ndodhet nën një sulm terrorist të ngjashëm me valën e sulmeve të dhunshme që e kanë goditur Turqinë në muajt e fundit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ministri i Brendshëm i Austrisë nesër në Kosovë

Posted: 12 Jan 2017 05:37 AM PST

Ministri i Brendshëm i Austrisë, Wolfgang Sobotka, të premten do të vijë për vizitë zyrtare në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fëmija 12 vjeç peshon sa një foshnje 2 vjeçe, nëna e mbyll në dhomën e torturave (Foto)

Posted: 12 Jan 2017 05:30 AM PST

Në moshën 12-vjeçare peshon sa një fëmijë 2 vjeç, pasi nëna për dy vjet me radhë e ka detyruar të jetojë në kushtet minimale të mbijetesës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Trump thotë se shefi i inteligjencës amerikane i denoncon pohimet se Rusia ka materiale sekrete për të

Posted: 12 Jan 2017 05:28 AM PST

Donald Trump ka thënë sot se shefi i inteligjencës amerikane, James Clapper, i ka telefonuar atij për t'i denoncuar pohimet se inteligjenca ruse posedon informacione të fshehta për presidentin e zgjedhur amerikan.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjykata në Colmar obligon Haradinajn ta dorëzojë pasaportën në policinë franceze

Posted: 12 Jan 2017 05:27 AM PST

Vendimi i Gjykatës së Colmar gjithashtu është marrë se Ramush Haradinaj duhet ta dorëzojë pasaportën e tij në policinë franceze dhe se duhet t'i paraqitet thirrjes gjyqësore

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj do të qëndrojë në Strazburg

Posted: 12 Jan 2017 05:12 AM PST

Burime të Gazetës Express thonë se Ramush Haradinaj edhe pas lirimit me kusht nga Gjykata e Colmarit, do të vazhdojë të qëndrojë në Strazburg.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Trondit zyrtari gjerman: Uashingtoni në prag të "luftës civile" për të ndalur Donald Trump

Posted: 12 Jan 2017 05:12 AM PST

Establishmenti në SHBA është duke punuar shumë për ta bërë të pamundur Presidencën e Donald Trump, i cili dëshiron të shkëputet nga politikat luftënxitëse dhe të mbajë premtimin për të ndrequr marrëdhëniet me Rusinë, tha ish-zëdhënësi i mbrojtjes se CDU-së Willy Wimmer për "RT".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kryeministri serb thërret mbledhje të jashtëzakonshme pas vendimit të Francës për Haradinajn

Posted: 12 Jan 2017 05:07 AM PST

​Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thirrur mbledhje të jashtëzakonshme të Qeverisë së Serbisë pas vendimit për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt nga Gjykata e Colmarit

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Autoritetet e Beogradit për lirimin e përkohshëm të Haradinajt: Nuk do heqim dorë nga kërkesa për ekstradim

Posted: 12 Jan 2017 05:00 AM PST

Procedura e ekstradimit për Ramush Haradinajn do të vazhdojë, ka bërë të ditur Ministria e Drejtësisë në Serbi

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Foto të reja: Haradinaj me duar të lidhura dhe nën përcjellje të forcave speciale

Posted: 12 Jan 2017 04:47 AM PST

Këto janë fotografitë kur Ramush Haradinaj u nxor nga vendi ku u mbajt në paraburgim që nga 4 janari

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Absurdet paszgjedhore të Maqedonisë: Kryeministri teknik, Qeveria politike, Kuvendi pa kryetar...

Posted: 12 Jan 2017 04:42 AM PST

Pas rezultateve të ngushta në zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni, shteti u gjet në gjendje e cila është përplot kuriozitete, pyetje dhe dilema. Kryeministri tashmë një vit të plotë (nga 18 janari 2016) është "për organizimin e zgjedhjeve", për qeverinë nuk dihet nëse është teknike, kalimtare apo diçka e tretë, Kuvendi është konstituuar, por nuk ka kryetar…, shkruan agjencia Meta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ish-zëvëndësshefi i CIA-s për Ballkanin: Ka ardhur koha për ndarje të Kosovës

Posted: 12 Jan 2017 04:41 AM PST

Ish-zëvëndësshefi i agjencisë amerikane të inteligjencës – CIA – Steven Meyer, i ka dhënë intervistë javores Beogradase, Nedeljnik, ku ka sugjeruar Qeverinë e Serbisë që të heqë dorë nga dialogu aktual me Kosovën dhe të propozojë ndarjen e saj në vija etnike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fotolajm: Zhvishet kosovari në mes të Ujëvarës së ngrirë të Mirushës

Posted: 12 Jan 2017 04:32 AM PST

Fotografi Kushtrim Ternava ka realizuar një set fotografish në Ujëvarën e Mirushës. Fotot janë mahnitëse

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj - Gjykatës franceze: Po abuzoni me të drejtat e njeriut

Posted: 12 Jan 2017 04:32 AM PST

"Këto akuza vijnë nga Serbia, janë thjesht politike", ishin fjalët e para të Ramush Haradinajt para gjykatësve francezë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Flet avokatja franceze e Haradinajt: Kërkesa për ekstradim duhet të refuzohet

Posted: 12 Jan 2017 04:22 AM PST

Avokatja e Ramush Haradinajt, Rachel Lindon, menjëherë pas vendimit të Gjykatës në Colmar për lirimin me kusht të Haradinajt, ka thënë për mediat franceze se kërkesa për ekstradimin e tij në Serbi duhet të refuzohet nga drejtësia franceze

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Partitë shqiptare e hutojnë opinionin me deklaratat e ndryshme për Platformën

Posted: 12 Jan 2017 04:14 AM PST

Tri nënshkrime dhe plot interpretime. Është ky përfundimi për Platformën politike shqiptare pas deklaratave të subjekteve politike për të njëjtën, shkruan Portalb.mk.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

AAK nuk e quan drejtësi të plotë lirimin me kusht të Haradinajt

Posted: 12 Jan 2017 04:13 AM PST

AAK është e befasuar me vendimin e sotëm të autoriteteve gjyqësore franceze, që ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, të lirohet me kusht dhe të mos kthehet në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :