Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Serbia nuk do t’i përgjigjet kërkesave të Francës për ekstradim nëse nuk ia dorëzojnë Haradinajn” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Serbia nuk do t’i përgjigjet kërkesave të Francës për ekstradim nëse nuk ia dorëzojnë Haradinajn” plus 44 more


Serbia nuk do t’i përgjigjet kërkesave të Francës për ekstradim nëse nuk ia dorëzojnë Haradinajn

Posted: 13 Jan 2017 07:35 AM PST

Autoritetet e Serbisë pas mbledhjes urgjente që kanë mbajtur sot në Beograd kanë bërë me dije se as Serbia nuk do ti ekstradojë në Francë personat që i kërkon ky shtet, nëse autoritete franceze nuk e çojnë në Serbi Ramush Hradinajn.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nuk ka më shtyrje, të hënën nxënësit rikthehen nëpër klasa

Posted: 13 Jan 2017 06:16 AM PST

Procesi mësimor për nxënësit e sistemit parauniveristar dhe shkollat e larta nis të hënën në 16 janar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova i quan destruktive thirrjet e Qeverisë së Serbisë për ekstradimin e Haradinajt

Posted: 13 Jan 2017 06:39 AM PST

Autoritetet e Kosovës e kanë akuzuar Beogradin zyrtar për, siç thonë, "qasje destruktive jo vetëm në raport me dialogun, por edhe në procesin e normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

AAK: Qeveria e Kosovës po reagon dobët ndaj fushatës së Beogradit

Posted: 13 Jan 2017 07:41 AM PST

Për AAK-në, fushata e Qeverisë së Serbisë kundër Kosovës në përgjithësi dhe Ramush Haradinajt në veçanti, është krejtësisht e papranueshme dhe jo vetëm se është kundër krijimit të një klime bashkëpunimi, por veç sa i ashpërson edhe më tej raportet midis dy popujve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Intervistë: Rezonanca magnetike 3 Tesla do të sjellë një epokë të re në diagnostikim

Posted: 13 Jan 2017 02:53 AM PST

Investimi në aparatin më bashkëkohor për rezonancë magnetike 3 Tesla, është edhe një konfirmim i cili tregon që "Acibadem Sistina" është lider në rajon. Që nga hapja e spitalit, "Acibadem Sistina" ka investuar në gjeneratën më të re të magnetit 1,5 Tesla, dhe me të, për herë të parë në Maqedoni u futën shërbime të reja shëndetësore bashkëkohore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja kur do të rikthehet bora në Kosovë (FOTO)

Posted: 13 Jan 2017 07:50 AM PST

Sot në vendin tonë nuk ka pasur reshje të borës, reshje të borës pritet të mos ketë edhe në vikend.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kapet rrjeti serb, 2 ton drogë të destinuara për Evropë

Posted: 13 Jan 2017 07:30 AM PST

Më shumë se dy ton kokainë u gjetën në Peru të fshehura në kuti shpargjesh të paketuara. Ngarkesa kishte për destinacionin Amsterdamin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hasan Shala zgjedhet kryetari i ri i Gjykatës se Apelit

Posted: 13 Jan 2017 07:16 AM PST

Këshilli Gjyqësor i Kosovës ka zgjedhur kryetar të Gjykatës së Apelit gjyqtarin Hasan Shalën. Ai mori 7 vota pro, 1 kundër dhe 1 abstenim.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Macierewicz: Fundi definitiv i Jaltës dhe ndikimit rus në Poloni

Posted: 13 Jan 2017 07:14 AM PST

Varshavë - Ministri i mbrojtjes i Polonisë, Antoni Macierewicz, tha se rreth 7,000 trupa amerikane dhe të NATO-s në Poloni do të thotë fundi përfundimtar i marrëveshjes të Jaltës dhe të sferave të influencës ruse.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

KGJK dështon ta zgjedhë kryetarin e Gjykatës Themelore në Gjilan

Posted: 13 Jan 2017 07:08 AM PST

Këshilli Gjyqësor i Kosovës nuk arriti të zgjedh asnjë nga katër kandidatët për kryetar të Gjykatës Themelore në Gjilan.  Kandidatët ishin: Aziz Shaqiri, kryetari i deri tashëm Zyhdi Hazri, Naser Maliqi  dhe Veli Kryeziu. Shumica e kandidatëve u abstenuan nga anëtarët e këshillit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu dukej Fatmir Limaj 30 vjet më parë (FOTO)

Posted: 13 Jan 2017 07:03 AM PST

Në rrjetet sociale është duke qarkulluar një foto e rrallë, e pa parë deri në ditët e sotme, e kreut të Nismës për Kosovën, Fatmir Limajt, transmeton malisheva.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohen në Serbi të dyshuarit për terrorizëm sipas urdhërarrestit nga Mali i Zi

Posted: 13 Jan 2017 06:39 AM PST

Qytetarët serbë të dyshuar për terrorizëm në Mal të Zi, Nemanja Ristic (43) dhe Predrag Bogicevic (47), u arrestuan sipas urdhërarrestit të Malit të Zi, njoftoi policia serbe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Të hënën kryesia e Kuvendit vendos për interpelancën e kryeministrit

Posted: 13 Jan 2017 06:30 AM PST

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet të hënën ku pritet të vendoset për pikat që do të diskutohen në seancën parlamentare të radhës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ministri Zharku thotë se linja hekurudhore Beograd – Mitrovicë është ilegale

Posted: 13 Jan 2017 06:17 AM PST

Ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku, ka thënë se promovimi i linjës Beograd - Mitrovicë, është ilegale. Kjo linjë është paralajmëruar se do të përurohet nesër, ndërsa autoritetet kosovare janë duke e konsideruar të jashtëligjshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Shpërthimi” në Marsejë të Francës u shkaktua nga një aeroplan ushtarak

Posted: 13 Jan 2017 06:16 AM PST

Sot rreth orës 13:00 në qytetin Marsejë të Francës, është dëgjuar një zhurmë e madhe, e që ishte raportuar si shpërthim nga banorët

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mrekulli: Asnjë vrasje brenda një dite në vendin më brutal në botë

Posted: 13 Jan 2017 06:11 AM PST

El Salvadori është padyshim vendi ku krimi është "ulur këmbëkryq".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

DioGuardi për arrestimin e Haradinajt: Ka ardhur koha që shqiptarët t’ua kthejnë serbëve në të njëjtën monedhë (VIDEO)

Posted: 13 Jan 2017 05:48 AM PST

​Kryetari i Lidhjes Shqiptaro-Amerikane, ish-kongresisti Joseph Dioguardi, dhe Shirley DioGuardi flasin për ndalimin në Francë të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe për çështjen shqiptare në Maqedoni.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këshilli Prokurorial ua paguan mëditjet prokurorëve që punuan gjatë zgjedhjeve në Drenas

Posted: 13 Jan 2017 05:40 AM PST

Është mbajtur takimi i njëqindenjëzeteshtatë i Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK), i udhëhequr nga kryesuesi i Këshillit Prokurorial, Blerim Isufaj. Në këtë takim, KPK-ja aprovoi kërkesën për kompensim të prokurorëve që punuan gjatë zgjedhjeve në Drenas

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

BDI porosit VMRO-në: Mos reagoni me emocione

Posted: 13 Jan 2017 05:35 AM PST

Pas reagimit të VMRO-DPMNE-së se për të nuk janë të pranishme kërkesat e Bashkimit Demokratik për Integrim për përdorim të gjuhës shqipe dhe vazhdimin e mandatit të Prokurorisë Speciale, partia e Ali Ahmetit e ka porositur partnerin e vet të deridjeshëm qeveritar që "të mos bëjë vlerësime emocionale, lajmëron Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi bën bilancin e vizitës së vet: U rikonfirmua mbështetja e SHBA-së

Posted: 13 Jan 2017 05:33 AM PST

Gjatë vizitës së presidentit Hashim Thaçi në SHBA, ku u takua me zëvendëspresidentin Biden dhe senatorë e kongresistë të shumtë demokratë e republikanë, rikonfirmoi mbështetjen e SHBA-së ndaj Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vazhdohet edhe për 5 ditë pushimi dimëror për nxënësit në Maqedoni

Posted: 13 Jan 2017 05:23 AM PST

Ministri i Arsimit dhe Shkencës sot ka publikuar vendimin për shtyerjen e pushimit dimëror edhe nga ana e Minsitrisë së Arsimit dhe Shkencës të Republikës së Maqedonisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pas 90 dite, Trump tregon të vërtetën për rusët

Posted: 13 Jan 2017 05:20 AM PST

​Brenda 90 ditësh presidenti Donald Trump ka premtuar se do të publikojë një raport lidhur me temën aq shumë të përfolur, ndërhyrja ruse në zgjedhjet presidenciale të SHBA-së

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjysmëvjetori i dytë fillon të hënën më 16 janar

Posted: 13 Jan 2017 05:14 AM PST

Faton Fetahu, këshilltar politik i ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT), Arsim Bajrami, ka bërë të ditur se gjysmëvjetori i dytë nëpër shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës, do të fillojë të hënën, më 16 janar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Trupat dhe tanket amerikane në Poloni, Putin thotë se ky është kërcënim për Rusinë

Posted: 13 Jan 2017 05:10 AM PST

​Moska ka reaguar pas vendosjes së 1 mijë trupave amerikane në Poloni, përgjatë kufirit me Rusinë, duke thënë se kjo përbën kërcënim për sigurinë dhe interesat ruse, shkruan The Guardian, transmeton Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohen katër persona për trafikim me njerëz, mbyllet lokali ku të miturat shfrytëzoheshin seksualisht

Posted: 13 Jan 2017 05:04 AM PST

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje janë arrestuar katër persona për veprën trafikim me njerëz. Grupi i dyshuar kriminal, dyshohet se në një lokal në qytetin e Shtimes ka detyruar tri viktima, femra të mitura, të punojnë me qëllim të shfrytëzimit seksual dhe punë të detyruar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gruevski nuk i pranon kushtet e Ali Ahmetit

Posted: 13 Jan 2017 05:03 AM PST

Pavarësisht rezultateve rreth formimit të Qeverisë në periudhën e ardhshme, se a do të formohet ajo dhe kush do ta formojë, VMRO-DPMNE nuk do të diskutojë dhe nuk do të lejojë ndryshim të Kushtetutës për sjelljen e dygjuhësisë në tërë territorin e Maqedonisë dhe për vazhdimin e mandatit të Prokurorisë Speciale Publike (PSP), thuhet në reagimin e VMRO-DPMNE-së, pas kumtesës së djeshme të BDI-së në lidhje me kërkesat për Qeverinë e re, njofton Portalb.mk.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohet djali i gjykatëses në Deçan

Posted: 13 Jan 2017 05:02 AM PST

Prokuroria e Pejës ka autorizuar një aksion kontrolli në shtëpinë dhe zyrat e përgjegjëses së gjykatës së Deçanit, Safete Tolaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ushtria amerikane: Jemi gati për luftë në Europë (VIDEO)

Posted: 13 Jan 2017 04:58 AM PST

Përmes kësaj videoje forcat e NATO-s dhe ato të SHBA-së kanë treguar se kanë bashkuar forcat e tyre ushtarake në kufirin rus, ku kanë instaluar sisteme antiraketore balistike dhe pajisje të tjera në përpjekje për të ndalur provokimin e një lufte bërthamore me Rusinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kapen mbi 25 kg marihuanë në pikëkalimin kufitar në Vermicë (FOTO)

Posted: 13 Jan 2017 04:46 AM PST

Njësit e Doganës së Kosovës, sot në mëngjes kanë kapur mbi 25 kg narkotikë të llojit marihuanë, ngjarja ka ndodhur në pikëkalimin kufitar të Vermicës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeveria miraton dy akte nënligjore për kompensimin e viktimave të krimit

Posted: 13 Jan 2017 04:40 AM PST

Me propozim të Ministrisë së Drejtësisë, Qeveria ka miratuar dy akte nënligjore të cilat parashihen me Ligjin për Kompensimin e Viktimave të Krimit

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Djuric: Nuk e pres ndalimin e hyrjes së trenit në Kosovë

Posted: 13 Jan 2017 04:37 AM PST

Drejtori i Zyrës për Kosovën tha, me rastin e vijës hekurudhore Beograd - Mitrovicë, se ai nuk pret që autoritetet e Kosovës do të parandalojnë hyrjen e një treni "në krahinën jugore".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Do t'ju habis pasuria marramendëse e ish-kryeministrit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq

Posted: 13 Jan 2017 04:35 AM PST

Familja e dytë më e pasur në Mal të Zi është familja e ish-kryeministrit Milo Gjukanoviq, të cilët kanë pasuri deri në 167 milionë dollarë, shkruan revista Forbes, transmeton Gazeta Express

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Stuhia e akullt përfshin Francën dhe Gjermaninë

Posted: 13 Jan 2017 04:33 AM PST

Një stuhi e akullt ka përfshirë pjesë të Evropës perëndimore, duke shkaktuar ndërprerje të energjisë elektrike në shumë shtëpi, si dhe çrregullime në shërbimet hekurudhore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Raportohet për shpërthim në Marseille të Francës

Posted: 13 Jan 2017 04:20 AM PST

Dhjetëra përdorues të rrjetit social Twitter, po shkruajnë se ka ndodhur një shpërthim masiv në qytetin Marseille të Francës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Rrëfimi ekskluziv për Pinçon, ushtarin e Ramushit që u ekstradua në Serbi (Foto)

Posted: 13 Jan 2017 04:04 AM PST

Anton Lekaj, një ish-ushtar i UÇK-së, kishte kaluar disa herë pa asnjë telash kufirin e Malit të Zi. Njësoj kishte ndodhur edhe më 17 gusht të 2004-s. Por, atë ditë, me t'iu afruar kryeqytetit malazez, Podgoricë, vetura në të cilën ndodhej atë kohë 24-vjeçari nga Gjakova, bashkë me mikun e tij, u ndal nga policia. Lekaj u arrestua nga autoritetet e Malit të Zi, për t'u ekstraduar në kohë rekord në Serbi. Një vit pas, një Gjykatë e Qarkut në Beograd, e dënoi atë me 13 vjet burgim për krime lufte, të kryera ndaj popullsisë civile, menjëherë pas intervenimit të NATO-s në Kosovë. Krimet, drejtësia serbe pretendon se Anton Lekaj, i njohur si "Pinço", i kreu nën komandën e ish-komandantit të UÇK-së për Zonën e Dukagjinit, Ramush Haradinaj

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aksident i rëndë në Dollc të Klinës, një polic i lënduar

Posted: 13 Jan 2017 03:56 AM PST

Një polic ka pësuar lëndime trupore në një aksident që ka ndodhur në Dollc të Klinës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Beogradi: Franca e ka detyrë të na dorëzojë Haradinajn, i kemi 30 dëshmitarë kundër tij

Posted: 13 Jan 2017 03:33 AM PST

Ministrja serbe e Drejtësisë Nela Kuburovic, pas mbledhjes urgjente të Qeverisë në Beograd, për rastin Haradinaj, ka deklaruar se Franca e ka për detyrë t'ia dorëzojë Serbisë kreun e AAK-së.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Treni Beograd – Mitrovicë, me ikonografi mesjetare serbe (FOTO)

Posted: 13 Jan 2017 03:23 AM PST

Udhëtimi promovues në vijën hekurudhore Beograd - Mitrovicë do të organizohet nesër, me nisjen e trenit në stacionin kryesor hekurudhor në Beograd.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Publikohet fotografia nga vrasja e Arkanit, këtë pamje e kërkoi e gjithë Serbia (FOTO)

Posted: 13 Jan 2017 03:07 AM PST

Një fotografi që thuhet se tregon momentin në të cilin Dobrosav Gavric shihet duke qëlluar mbi Zeljko Raznjatovic - Arkanin në Hotel Intercontinental, vetëm për disa orë, është shpërndarë me të madhe në rrjetet sociale në Serbi, shkruajnë mediat serbe, përcjell Telegrafi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gecaj: Komisioni që do të matë territorin e Kosovës do t'i ketë 18 anëtarë

Posted: 13 Jan 2017 03:01 AM PST

Qeveria e Kosovës pati befasuar opinionin publik kur pati vendosur qe të themelojë një komision, i cili do të përbëhet nga ekspertët për matjet e territorit. Mungesa e konsensusit për këtë çështje e ka shtyrë ekzekutivin që të marrë vendim për themelimin e këtij komisioni, i cili është paraparë të përbëhet nga ekspertë të pozitës dhe opozitës dhe me vëzhgues ndërkombëtarë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kina paralajmëron Trump-in: Bëhu gati për luftë

Posted: 13 Jan 2017 02:58 AM PST

Kina ka paralajmëruar se nëse qeveria e re amerikane do ta pengojë lëvizjen dhe veprimtarinë e saj në Detin e Kinës Jugore, atëherë "duhet të jenë në gatishmëri për përplasje ushtarake".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Limaj në Gjykatë mohon vrasjen e civilëve shqiptarë

Posted: 13 Jan 2017 02:54 AM PST

Ka përfunduar shqyrtimi fillestar në Gjykatën Themelore të Gjakovës, ku Fatmir Limaj është paraqitur në cilësinë e të akuzuarit për krime lufte

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Abrashi tregon për efektet pozitive të marrëveshjes për pensione në mes Kosovës dhe Zvicrës

Posted: 13 Jan 2017 02:46 AM PST

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, ka thënë se Qeveria Zvicerane ka shprehur gadishmërinë për të nisur procesin negociator për arritjen e marrëveshjes për sigurime sociale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Siria akuzon Izraelin për sulme me raketa

Posted: 13 Jan 2017 02:40 AM PST

Qeveria e Sirisë tha se Izraeli ka hedhur raketa që kanë goditur një bazë ajrore ushtarake jashtë Damaskut.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrahje në Pejë, dy të lënduar

Posted: 13 Jan 2017 02:37 AM PST

Tre persona janë arrestuar, pasi shkaku i një mosmarrëveshjeje janë rrahur mes vete.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :