Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Sulm i ri në një xhami në Stamboll - dy persona dërgohen në spital” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Sulm i ri në një xhami në Stamboll - dy persona dërgohen në spital” plus 44 more


Sulm i ri në një xhami në Stamboll - dy persona dërgohen në spital

Posted: 01 Jan 2017 07:24 AM PST

Pas sulmit të mbrëmshëm në Stamboll ku u vranë 39 persona në një lokal nate, Turqia është goditur sërish.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Trafikantët i shpëtojnë policisë shqiptare, gjenden në kanalin e Otrantos thasët me kanabis

Posted: 01 Jan 2017 07:08 AM PST

Një operacion i përbashkët antidrogë mes Policisë së Shtetit dhe policisë italiane e Guardia di Finanza, është finalizuar me sekuestrimin e rreth 400 kg marijuanë në veri të Otrantos.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kompanitë publike borxhe mbi 300 milionë euro ndaj ATK-së

Posted: 01 Jan 2017 06:08 AM PST

Mbi 330 milionë euro llogaritet borxhi që kompanitë private dhe publike kanë ndaj Administratës Tatimore të Kosovës. Udhëheqës të kësaj administrate, thonë se nga kjo vlerë, borxhi total i sektorit privat është mbi 245 milionë euro, kurse mbi 85 milionë euro del të jetë borxhi i sektorit publik.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Merkel: Ne jemi më të fortë se terrorizmi

Posted: 01 Jan 2017 06:43 AM PST

Kancelarja gjermane, Angela Merkel u bën thirrje njerëzve në Gjermani ta fillojnë me optimizëm vitin e ri dhe t'i dalin ballë terrorit. Për vitin 2017 ajo bën të ditur masa të reja sigurie.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tottenhami shkatërroi Watfordin, lë prapa Manchester Cityn (Video)

Posted: 01 Jan 2017 07:20 AM PST

Tottenham Hotspur e ka mposhtur 4:1 Watfor

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Turqia është duke i luftuar dy luftëra

Posted: 01 Jan 2017 07:51 AM PST

Po del të jetë e vështirë për Turqinë që të merret me luftimin e dy luftërave në të cilat momentalisht është e përfshirë, kështu ka thënë për BBC,analisti i sigurisë nga Stambolli, Metin Gurcan.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vushtrri: Fishekzjarret ia djegun ushqimin e bagëtive

Posted: 01 Jan 2017 07:44 AM PST

Një qytetar i Vushtrrisë ka raportuar se nga mjetet piroteknike i është djegur një sasi ushqim bagëtish.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

I mbijetuari i sulmit në Stamboll: Sulmuesi bërtiti "Allahu Akbar"

Posted: 01 Jan 2017 07:24 AM PST

Një i mbijetuar i sulmit të pasmesnatës në Stamboll ka pohuar se sulmuesi bërtiste "Allahu Akbar" teksa shtinte me armë mbi njerëz në klubin e natës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Publikohen detaje të reja rreth sulmuesit të Stambollit

Posted: 01 Jan 2017 07:00 AM PST

Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim, ia ka mohuar lajmet e mëhershme se sulmuesi ishte i veshur në rroba të babagjyshit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fotot e jashtëzakonshme të vitit 2016

Posted: 01 Jan 2017 07:00 AM PST

Dhuna tronditi Lindjen e Mesme, migrantët realizuan udhëtime të rrezikshme përgjatë Mesdheut dhe Evropës dhe votimi në Mbretërinë e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara prodhoi rezultate tronditëse. Këto fotografi tregojnë disa prej tregimeve që e definuan vitin 2016.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nis funerali i viktimave në Turqi (Foto)

Posted: 01 Jan 2017 06:24 AM PST

Trupat e pa jetë të disa prej viktimave të vrarë mbremë nga një sulm terrorist në një klub nate në Stamboll, nisen për në bansesen e fundit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kryeministri i Turqisë: Ende s’e kemi të qartë se kush është përgjegjës për sulmin në Stamboll

Posted: 01 Jan 2017 06:23 AM PST

Autoritetet turke kanë filluar të mbledhin prova rreth sulmit me të shtëna në klubin e natës "Reina" në Stamboll, mbrëmë pas mesnatës, ku u vranë 39 persona.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Udhëheqesit turq thonë se terrori nuk mund t'i frikësojë

Posted: 01 Jan 2017 06:10 AM PST

Pas sulmit të fundit vdekjeprurës të Turqisë, kryeministri turk Binali Yildirim tha se vendi nuk do të trembët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu e festoi familja e Ramush Haradinajt Vitin e Ri (Foto)

Posted: 01 Jan 2017 05:57 AM PST

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka postuar një fotografi në Facebook ku ka treguar se ka pritur ndrrimin e moteve bashkë me familjen e tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kujdes në komunikacion, dhjetëra aksidente me të lënduar ndodhën në 24 orët e fundit (Foto)

Posted: 01 Jan 2017 05:56 AM PST

Për 24 orët e fundit, sipas raportit të Policisë së Kosovës, një aksident ka përfunduar me fatalitet, 16 aksidente me të lënduar, 41 aksidente pa të lënduar, 362 tiketa trafiku të shqiptuara, 7 arrestime, dhe 6 persona janë dërguar në mbajtje, transmeton Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Trump: Të martën dhe mërkurën ua tregoj disa gjera që vetëm unë i di, askush tjetër

Posted: 01 Jan 2017 05:40 AM PST

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, tha dje se ai di shumë gjera që njerëzit e tjerë nuk i dinë rreth ndërhyrjes së dyshuar të Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA, duke shtuar se këto imformacione do t'i bëjë të ditura të martën dhe mërkurën e ardhshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Për Vitin e Ri, braziliani vret 11 persona dhe veten pasi ishte ndarë nga gruaja

Posted: 01 Jan 2017 05:36 AM PST

Një person i armatosur ka hyrë në një ndejë shtëpiake dhe ka vrarë së paku 11 persona dhe veten gjatë kremtimeve për Vitin e Ri në qytetin juglindor të Brazilit, Campinas, të shtunën mbrëma.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia: Ndërrimi i moteve kaloi qetë dhe pa incidente serioze në Kosovë

Posted: 01 Jan 2017 05:34 AM PST

Situata e sigurisë gjatë natës së ndërrimit të viteve 2016/2017, ka qenë kryesisht e qetë dhe pa incidente serioze- njofton Policia e Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pal Lekaj sërish provokon Isa Musatafën: 700 ditë qeverisje, 700 dështime

Posted: 01 Jan 2017 05:27 AM PST

Qeveria e Kosovës është e paguximshme të marrë vendime për të mirën e vendit poashtu kjo qeveri është e mbyllur në vetëvete dhe të gjitha vendimet e mira për Kosovën nuk po ka guxim t'i marrë, ndërsa vendimet e dëmshme po insiston t'i shtyjë përpara ka thënë shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Digjen tri vetura në një parking nëntokësor në Fushë Kosovë

Posted: 01 Jan 2017 05:26 AM PST

Policia e Kosovës, në raportin e saj 24 orësh, ka bërë me dije se dje (31.12.2016-03:30), në rrugën "Nëna Terezë" të komunës së Fushë Kosovë, është raportuar për 3 vetura të djegura.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Presidenca e BE: Prioritet kriza e migrimit dhe Brexit - zgjerimi në plan të 2-të

Posted: 01 Jan 2017 05:03 AM PST

Nga 1 janari, Malta, shteti më i vogël i BE-së, me 420.000 banorë, kryeson presidencën e BE-së. Zgjidhja e krizës së migracionit, por edhe Brexit do të jenë prioritetet e saj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dhjetëra kosovarë kërkuan ndihmë në QKUK si pasojë e lëndimeve nga fishekzjarret

Posted: 01 Jan 2017 05:02 AM PST

Për nder të ndërrimit të motmoteve mbrëmë në sheshin "Zahir Pajaziti" Kuvendi Komunal i Prishtinës ka organizuar një koncert me muzikë të zhanreve të ndryshme, njofton Klan Kosova.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Papa e dënon sulmin në Stamboll, thotë se terrorizmi hodhi një njollë gjaku mbi botë

Posted: 01 Jan 2017 05:01 AM PST

Papa Françesku u ka bërë thirrje liderëve që të punojnë së bashku për ta luftuar sëmundjen epidemike të terrorizmit, duke thënë gjatë adresimit të tij për Vitin e Ri se një njollë gjaku e mbuloi botën sapo filloi viti 2017.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa dënon aktet terroriste në Stamboll

Posted: 01 Jan 2017 04:45 AM PST

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, dënon ashpër sulmin e tmerrshëm terrorist që ndodhi në Stamboll në orët e para të vitit 2017, ku mbetën të vdekur dhjetëra njerëz dhe shumë të tjerë u plagosën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një vdiq në komunikacion, 21 tjerë u lënduan, njëri humbi syrin

Posted: 01 Jan 2017 04:41 AM PST

Stafi kujdestar i QKUK'së u ka ofruar ndihmë mbrëmë dhjetëra personave, shumica e pacientëve u lënduan nga përdorimi i mjeteve piroteknike. Nga rastet më të rënda që u shënuan mbrëmë ishte humbja e njërit sy tek një pacient si dhe këputja e gishtrinjëve tek disa të tjerë- njoftojnë zyrtarët e QKUK'së.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vazhdojnë kërkimet për terroristin që vrau 39 persona në klubin e natës në Stamboll

Posted: 01 Jan 2017 04:37 AM PST

Të paktën 39 persona, në mesin e të cilëve edhe 16 të huaj, janë vrarë në një sulm në një klub nate në Stamboll, tha ministri i brendshëm turk.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qytetarë nga disa vende arabe në mesin e viktimave të sulmit në Stamboll

Posted: 01 Jan 2017 04:33 AM PST

Qytetarë nga Arabia Saudite, Maroku, Libani dhe Libia janë në mesin e viktimave të sulmit të mbrëmshëm në një klub nate në Stamboll.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Merkel thotë se po lutet për viktimat e Stambollit

Posted: 01 Jan 2017 04:28 AM PST

"Çnjerzorë dhe dinak", e ka quajtur sulmin që ndodhi gjatë natës në një klub nate në Stamboll, kancelarja gjermane Angela Merkel

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Frika nga sulmet seksuale në Këln: Policia gjermane i arreston mbi 100 afrikanë

Posted: 01 Jan 2017 04:19 AM PST

Policia në Këln të Gjermanisë i ka ndaluar sot qindra burra, që më sa duket kanë prejardhje afrikane, si pjesë e operacioneve për të parandaluar përsëritjen e sulmeve seksuale si para një viti.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reina, vendi i masakrës në Stamboll, pikëtakimi i elitës së metropolit dhe të huajve

Posted: 01 Jan 2017 04:16 AM PST

Klubi i natës ku u vranë 39 persona dhe u plagosën dhjetëra të tjerë është një prej më të famshmëve në Stamboll, në mos më i famshmi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pse më 1 janar vdesin më shumë njerëz se në çfarëdo kohe tjetër?

Posted: 01 Jan 2017 04:07 AM PST

Përkundër faktit se shumica e njerëzve e kalojnë ditën e parë të viti, pra 1 janarin, duke e luftuar dhimbjen e kokës nga të pirët dhe flenë gjumë, hulutuesit kanë zbuluar se faktikisht sot është dita më e rrezikshme e vitit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

12 sulmet më të përgjakshme që tronditën Turqinë

Posted: 01 Jan 2017 04:06 AM PST

Turqia e mbylli përgjakshëm 2016-ën dhe e nisi po përgjakshëm 2017-ën. Përgjatë 18 muajve të fundit, sulmet terroriste janë përhapur në të gjithë Turqinë duke shkaktuar bilance lufte.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dëshmitari: Terroristi na shihte në sy dhe qeshte

Posted: 01 Jan 2017 04:01 AM PST

Dëshmitari okular Mehmet Dag ka thënë se ai ishte ballë për ballë me sulmuesin, shkruan BBC.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi ngushëllon popullin turk: Sulmi i mbrëmshëm, ishte kundër gjithë botës

Posted: 01 Jan 2017 03:47 AM PST

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka ngushëlluar homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan, për sulmin e mbrëmshëm terrorist në Stamboll ku mbetën të vrarë 39 persona.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kryeministri: Kosova do të përfitojë miliona nga FMN’ja pasi aprovoi Ligjin e ri për Veteranët

Posted: 01 Jan 2017 03:37 AM PST

Shefi i Qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se Kosova do të përfitojë miliona euro nga programet e Fondit Momentar Ndërkombëtar pas miratimit të Ligjit të ndryshuar për Veteranët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E dhimbshme: Njëri nga të vrarët në Stamboll iu kishte mbijetuar dy sulmeve në të kaluaren

Posted: 01 Jan 2017 03:36 AM PST

Mediat turke kanë raportuar sot se një roje e sigurisë i cili u vra duke punuar mbrëmë në klubin e natës "Reina", iu kishte mbijetuar dy shpërthimeve afër stadiumit të Besiktasit para tri javëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sigurimet Shëndetësore nuk u jetësuan as në vitin 2016

Posted: 01 Jan 2017 03:35 AM PST

Reformat në sistemin shëndetësor, me gjithë lëvizjet simbolike, nuk arritën të zbatohen as në vitin 2016. Ndonëse zyrtarë të kësaj fushe thonë se po punohet intensivisht në reformimin e sistemit shëndetësor, i cili përfshin disa sfera, në shumë prej tyre reforma ka ngecur.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

CIA kishte paralajmëruar sulmin në Turqi – forcat turke dështuan ta parandalojnë

Posted: 01 Jan 2017 03:33 AM PST

Disa orë pas masakrës që tronditi Stambollin, ka ardhur edhe reagimi i pronarit të klubit të natës, i cili thotë se forcat turke të sigurisë dështuan të parandalonin sulmin pavarësisht informacioneve të marra nga inteligjenca amerikane.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia ka gjetur raste kur çiftet kanë shfrytëzuar veturat në Gërmi.... (VIDEO)

Posted: 01 Jan 2017 03:30 AM PST

Jo rastësisht këngëtari Sabri Fejzullahu i këndon parkut të Gërmisë Ky park është mishërim i dashurisë, pasi shumë çifte ia falin zemrën njëri-tjetrit atje. Shumë lisa të Gërmisë janë monument për të dashuruarit, pasi gdhendin emrat të bashkuar me një zemër në lëvorën e drunjve. Por nganjëherë, ndodh edhe diçka më tepër…

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë po ndodh me motin: Javën e ardhshme na pret i ftohtë i tmerrshëm

Posted: 01 Jan 2017 03:11 AM PST

Javën e ardhshme pritet të shkojë deri në -23 temperatura. Të enjten do të jetë deri në -9, të premten deri -14, kurse të shtunën deri -23. Ky është i ftohti më i madh i këtij dimri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Presidenti Obama i ofron ndihmë shtetit turk pas tragjedisë së mbrëmshme

Posted: 01 Jan 2017 03:10 AM PST

Presidenti amerikan Barak Obama ka shprehur ngushëllime për sulmin që ndodhi në Stamboll dhe drejtoi ekipin e tij për t'ju ofruar ndihmë autoriteteve turke, thuhet nga Shtëpia e Bardhë, shkruan The Telegraph.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Putini për sulmin në Stamboll: Vështirë ta parafytyrosh se ekziston ndonjë krim më cinik

Posted: 01 Jan 2017 03:02 AM PST

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i ka dërguar sot mesazh ngushëllimi homologut të vet turk, Recep Tayyip Erdogan, për sulmin e mbrëmshëm në Stamboll.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

BE zotohet të parandalojë sulme terroriste si të Stambollit

Posted: 01 Jan 2017 02:53 AM PST

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, e ka dënuar sulmin e mbrëmshëm terroristnë njërin nga lokalet e Stambollit ku mbetën të vrarë të paktën 39 persona.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mbretëresha Elizabeth II nuk merr pjesë në meshën e Vitit të Ri, për shkak të sëmundjes

Posted: 01 Jan 2017 02:49 AM PST

Buckingham Palace njofton se mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar, Elizabeth II, është ende e ftohur dhe për këtë arysje nuk do të marrë pjesë në meshën e Vitit të Ri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është terroristi që vrau 39 persona në sulmin e Turqisë (Video)

Posted: 01 Jan 2017 02:48 AM PST

Pamjet e kamerave të sigurisë me sa duket shfaqin një person të armatosur duke shtënë jashtë një klubi nate në Stamboll para se të hynte brenda e të vriste së paku 39 persona.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :