Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Libraria : “Martesa e Lejles, pasuar nga Sotiri dhe Mitka, Faik Konica - $11.83” plus 9 more

loading...

Libraria : “Martesa e Lejles, pasuar nga Sotiri dhe Mitka, Faik Konica - $11.83” plus 9 more


Martesa e Lejles, pasuar nga Sotiri dhe Mitka, Faik Konica - $11.83

Posted:

thumb

Të njëzet kapitujt e kësaj pastoraleje dashurore shkojnë fjollë, pa përplasje as pengesë, rrjedhin si një burim me ujë kristalor drejt një zgjidhjeje të dëshiruar, duke përbërë në tërësinë e tyre një akt të lartë, tek vërtetojnë (gjë e rrallë sot) që një roman mund të jetë interesant duke mbetur i ndershëm.

Shqiptaret, Mithat Frasheri - $3.94

Posted:

thumb

Flokekuqja, Orhan Pamuk - $11.83

Posted:

thumb

Është Stambolli i viteve '80, kur Xhemi, një gjimnazist i etur për libra, duhet t'i nxjerrë vetë paratë për të shkuar në universitet, ngaqë i ati, një aktivist i majtë, zhduket shpesh nga jeta e tyre familjare.

Amanetet e Xhemal Aviatit, Ilir Levonja - $9.86

Posted:

thumb

Ky libër është një histori e përpjekjes së vet. U shkruajt për së pari si një dashuri e madhe por që nuk kurorëzohet. Një histori e gjatë zakonore e kohëve nëpër shekuj, në lindjen dhe formimin e një qyteti.

Pohime dhe anatema, Emil Cioran - $6.90

Posted:

thumb

Të lexosh është të lësh dikë tjetër të lodhet për ty. Forma më delikate e shfrytëzimit.

Lavjerresi i Fukoit, Umberto Eco - $17.75

Posted:

thumb

"Lavjerrësi i Fukoit" nuk është një roman në kuptimin e ngushtë të fjalës, ai është një grumbullim i vërtetë e i mrekullueshëm i informacionit, i përcjellë si një shaka, nga një mjeshtër që e manipulon shpikjen e tij – në fakt, një shaka e gjatë, erudite. "Lavjerrësin e Fukoit" mund ta quani pa frikë një triumf intelektual, përveçse një vepër artistike.

Si te udhetosh me nje salmon, Umberto Eco - $6.90

Posted:

thumb

Një koleksion shkrimesh, esesh të shkurtra, që ofron mënyrën më të mirë të shkrimit popullarizues. Një libër argëtues, provokues, shkruar nga Umberto Eco.

Poezi te zgjedhura, Jorge Luis Borges - $5.92

Posted:

thumb

Hapet dera për në kopsht
Me dëgjesën e një flete
Që përshpirtërinë e ngahershme vë në dyshim
Dhe brenda, vështrimi im
S'ka pse të bjerë më mbi sende
Që tashmë ekzistojnë, sak, në mendje.

Bluz ne humbetire, Rolf Lappert - $7.89

Posted:

thumb

Një roman për rritjen e një djaloshi që e merr jetën e vet në dorë, një roman që rrëfen dhe të bën të qeshësh me të madhe.

Historia e nje pulebardhe dhe e macokut qe e mesoi te fluturonte, Luis Sepulveda - $5.92

Posted:

thumb

Historia e një pulëbardhe dhe e maçokut që e mësoi të fluturonte është libri që ka pushtuar zemrat e miliona lexueve të çdo moshe. Pasi u zhyt në një njollë vaji në ujërat e Detit të Veriut, pulëbardha Kengah, gati duke vdekur, ndalon në ballkonin e maçokut Zorba, të cilit i merr tri premtime: të mos e hajë vezën që ajo po lind, të kujdeset e t'i mësojë të fluturojë të voglit që do të lindë.

Related Posts :