Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Marihuana mund të shkaktojë skizofreni” plus 15 more Express Shneta

loading...

“Marihuana mund të shkaktojë skizofreni” plus 15 more Express Shneta


Marihuana mund të shkaktojë skizofreni

Posted: 13 Jan 2017 09:09 AM PST

Marihuana e rritë rrezikun e skizofrenisë dhe mund të shkaktojë infarkt në zemër, sipas një studimi të ri në efektet e drogave,

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lehtësimi nga stresi me ndihmën e kësaj metode efektive

Posted: 13 Jan 2017 08:15 AM PST

Zgjatni dorën njërën dorw dhe me dorën tjetër shtypni zonën muskulore në mes të gishtit të madh dhe gisht tregues. Kjo është e ashtuquajtura pika hoku, e lidhur me relaksimin e sipërëm të trupit, në mënyrë që ajo të ulë presionin mbi të, dhe kështu zvogëlon dhimbjen e kokës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nëse një femër mendon se po e tradhton partneri, mund të jetë e vërtetë…

Posted: 13 Jan 2017 06:38 AM PST

Dyshimet se partneri po ju tradhton, është dilemë e vështirë për tu zgjidhur. Por, nëse jeni femër, mundësitë janë të mëdha që partneri me të vërtet po ju tradhton.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Të sapomartuarës rastësia ia shpëton jetën nga sëmundja vdekjeprurëse (FOTO)

Posted: 13 Jan 2017 05:49 AM PST

Një vajzë britanike mund ta quajë si takimin më me fat atë që bëri me një mjek që nuk e njihte gjatë pushimeve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hiqni pikat e zeza në fytyrë vetëm me patate

Posted: 13 Jan 2017 04:20 AM PST

Ekspozimi i vazhdueshëm në diell pa vënë krem kundër diellit mund të shkaktojë shumë efekte negative në lëkurë. Ndër këto efekte negative mund të jetë edhe paraqitja e pikave të zeza.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fakte të çuditshme që nuk i keni ditur për kërthizën

Posted: 13 Jan 2017 04:17 AM PST

Kërthiza është qendra e energjisë, që pasi stimulohet e shpërndan energjinë në të gjithë trupin, por edhe një prej zonave më të pista të trupit njerëzor.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë duhet të bëni nëse ju ka mbetur diçka në fyt dhe jeni vetëm? (Video)

Posted: 13 Jan 2017 03:21 AM PST

Nëse sikurse Liz Lemon edhe ju jeni të frikësuar se mund t'ju mbetet diçka në fyt gjatë kohës kur jeni vetëm në shtëpi, atëherë kjo procedurë do të mundet t'ju sjell pak paqe në mend dhe ndoshta edhe t'ua shpëtojë jetën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Intervistë: Rezonanca magnetike 3 Tesla do të sjellë një epokë të re në diagnostikim

Posted: 13 Jan 2017 02:53 AM PST

Investimi në aparatin më bashkëkohor për rezonancë magnetike 3 Tesla, është edhe një konfirmim i cili tregon që "Acibadem Sistina" është lider në rajon. Që nga hapja e spitalit, "Acibadem Sistina" ka investuar në gjeneratën më të re të magnetit 1,5 Tesla, dhe me të, për herë të parë në Maqedoni u futën shërbime të reja shëndetësore bashkëkohore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sa më shumë kikirikë, më të fortë eshtrat

Posted: 13 Jan 2017 02:13 AM PST

Kikiriki është perime që i takon familjes së bimëve bishtajore. Origjinën e ka në Amerikën Jugore, Meksikë dhe Amerikën e Mesme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këshilla për gjumë të mirë: Mbathni çorapë dhe shmangni ushqimin e pijet para fjetjes

Posted: 12 Jan 2017 02:25 PM PST

Mbathja e çorapëve gjatë gjumit mund të jetë e padëshirueshme për shumë njerëz, por ndikon që njeriu të flejë më mirë natën, thonë ekspertët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja si të bëheni ekspert në shtrat

Posted: 12 Jan 2017 01:06 PM PST

A jeni të mirë në shtrat? Këto janë gjërat që ju bëjnë ekspert të seksit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja cilat janë dobitë shëndetësore për minutat që ushtroni

Posted: 12 Jan 2017 12:09 PM PST

Aktiviteti fizik është shumë i rëndësishëm, ai vepron jo vetëm në aspektin fizik por edhe në shëndetin mendor.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Cilat ushqime janë burim i mirë i kalciumit dhe pse ky element është shumë i rëndësishëm?

Posted: 12 Jan 2017 11:47 AM PST

Pas moshës e 50 vjeqare femrave u rekomandohet marrja e rreth 1200 mg kalciumi në ditë, ndërsa një filxhan me fiq të thatë përmban 120 mg kalcium.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëm një femër e fortë i bën këto gjëra, a jeni një e tillë?

Posted: 12 Jan 2017 11:42 AM PST

Këto janë gjërat që një femër e fortë i bën zakonisht. A jeni ju një e tillë?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbuloni përse femrat kanë gjithmonë më ftohtë se meshkujt

Posted: 12 Jan 2017 11:02 AM PST

Në këto ditë të ftohta dimri, mundoheni të visheni sa më trashë që t'i bëni ballë të ftohtit. Për femrat kjo gjë nënkupton të veshin dy triko, tri palë geta, xhinse, jelek, pallto etj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Presioni i gjakut i nënës parashikon seksin e fëmijës

Posted: 12 Jan 2017 11:00 AM PST

Një studim i ri intrigues sugjeron se seksi i fëmijës mund të parashikohet vetëm disa muaj para se nëna të mbetet shtatzënë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :