Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

MOS PINI ILAÇE KUNDËR DHIMBJEVE: Limoni dhe kafja mund t’ju ndihmojnë Telegrafi Mjekësi alternative

loading...

MOS PINI ILAÇE KUNDËR DHIMBJEVE: Limoni dhe kafja mund t’ju ndihmojnë Telegrafi Mjekësi alternative


MOS PINI ILAÇE KUNDËR DHIMBJEVE: Limoni dhe kafja mund t’ju ndihmojnë

Posted: 01 Jan 2017 10:00 AM PST

Nëse nuk dëshironi të përdorni ilaçe, mund të përdorni kombinimin e këtyre dy artikujve të cilët me siguri i keni në shtëpi dhe t'i eliminoni këto dhembje.

Edhe kur është fjala për dhembje të fuqishme apo për diarre të shpeshtë, pas disa ditëve ndihemi të molisur.

Fjala është për limonin dhe kafenë, transmeton Telegrafi.

c

Për dhembje të fuqishme të kokës: Zieni një gotë kafe shtëpiake pa sheqer dhe në të shtrydhni lëngun e gjysmë limoni. Pini këtë lëng dhe pas disa minutave do të ndieni lehtësime. Gjithashtu këshillohet të pini mjaft lëngje dhe të dilni në ajër të pastër.

Për diarre: Tri lugë të vogla kafeje të bluar përzieni me dy lugë të mëdha lëng limoni. Përbërjen tundeni mirë dhe hajeni. Kjo përbërje do t'ju ndihmojë kur keni mundime të mëdha, dhembje në lukth apo edhe diarre.

Gjithashtu ndihmon edhe kur pini probiotikë, kur pini kefir, hani oriz apo banane.

Nuk rekomandohet të jeni të uritur. /Telegrafi/

The post MOS PINI ILAÇE KUNDËR DHIMBJEVE: Limoni dhe kafja mund t'ju ndihmojnë appeared first on Telegrafi.

Related Posts :