Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Ndryshimi i ADN-së që shëron sëmundjet e pashërueshme dhe ngadalëson plakjen” plus 24 more Express Shneta

loading...

“Ndryshimi i ADN-së që shëron sëmundjet e pashërueshme dhe ngadalëson plakjen” plus 24 more Express Shneta


Ndryshimi i ADN-së që shëron sëmundjet e pashërueshme dhe ngadalëson plakjen

Posted: 09 Jan 2017 09:41 AM PST

Shkencëtarët kanë zbuluar një mënyrë të re për të ndryshuar AND-në, që mund të rregullojë "gjenet e dëmtuara" në tru, të kurojë sëmundje të pashërueshme më parë dhe potencialisht të zgjasë jetëgjatësinë e njeriut.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Meshkujt nuk i durojnë këto tri karakteristika tek femrat

Posted: 09 Jan 2017 09:24 AM PST

Ju mund të jetë më e bukura në botë, por në qoftë se ju i keni këto lloje të sjelljeve, bukuria nuk do të thotë asgjë. Bukuria nuk është vetëm diçka që duket jashtë, ajo rrezaton nga vetitë tuaja.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Simptomat që tregojnë problemet serioze të syve

Posted: 09 Jan 2017 08:51 AM PST

Çdo presion në sy si: skuqje, dhimbje ose kruajtje që nuk ndalet, që paraqet pengesa për pamjen, janë sinjale se duhet të vizitoheni të mjeku

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shërohet “njeriu pemë” pas 16 operacioneve (Foto)

Posted: 09 Jan 2017 08:03 AM PST

Një burrë nga Bangladeshi, i quajtur "njeriu pemë" për shkak të lythave të tij nëpër trup si lëvore pemësh, i është nënshtruar një trajtimi mjekësor për të cilin mjekët shpresojnë se e ka shëruar gjendjen e tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E pabesueshme, lindin binjakët që ndajnë të njëjtin trup

Posted: 09 Jan 2017 07:49 AM PST

Kjo foto e pabesueshme shfaq një foshnje me dy kokë, duke qarë në duart e mjekëve pak pasi u lind.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Përqafohuni, është e mirë për shëndetin (VIDEO)

Posted: 09 Jan 2017 07:17 AM PST

Përqafimet janë më të rëndësishme për femrat se sa për meshkujt, thuhet sipas një studimi të ri. Gjithkush merr të mirat e një përqafim të ngrohtë, por për gratë në fakt është më e nevojshme për të ruajtur shëndetin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kamomili për bukuri dhe disponim të mirë

Posted: 09 Jan 2017 06:21 AM PST

Kamomili është një nga përfaqësuesit më të rëndësishëm të bimëve shëruese, është i pranishëm edhe në dollapët tonë të kuzhinës, por a i dini të gjitha efektet magjike të tij? Kjo bimë aromatike mund të ndikojë edhe në pamjen tuaj të mirë, por dhe në disponim.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mënyrat natyrore për të luftuar erën e keqe të këmbëve

Posted: 09 Jan 2017 05:51 AM PST

Djersitja e tepërt e këmbëve, veçanërisht nëse mbathni këpucë të prodhuara prej lëkurës sintetike, dhe keni veshur çorape sintetike, për shumë prej jush gjatë dimrit është një problem i madh.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gra shtatzëna kini vëmendjen: Ja këshillat si ta ‘luftoni’ epideminë gripale (VIDEO)

Posted: 09 Jan 2017 05:35 AM PST

Gratë shtatzëna janë një nga kategoritë më të rriskuara për t'u prekur nga virusi i grupit. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si ndikon ecja në borë te shëndeti juaj?

Posted: 09 Jan 2017 04:54 AM PST

Vrapimi në kohën kur ka borë, as nuk mund të konsiderohet i mirë as i keq, për kohën sa jeni të shëndetshëm dhe keni bërë matjet e nevojshme rreth kushteve të tokës dhe temperaturës së ajrit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbulohet e vërteta shokuese: Zemra nuk është e kuqe, shikojeni si duket ajo pa gjak (Foto)

Posted: 09 Jan 2017 03:34 AM PST

A e keni imagjinuar ndonjëherë si mund të duket zemra e njeriut pa asnjë pikë gjaku brenda saj?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fuqia shëruese e kurkumit

Posted: 09 Jan 2017 03:20 AM PST

Kurkumi, mëlmesa e cila ia jep ngjyrën e verdhë pluhurit curry, përdoret në mjekësinë indiane si digjestiv. Në disa vitet e fundit ndërgjegjësimi për kurkumin dhe përdorimin e tij si ilaç rritet vazhdimisht.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reçeta e Cekës: Pogaçe me suxhuk

Posted: 09 Jan 2017 03:15 AM PST

PËRBËRËSIT: 2 vezë, 1 gotë kos, 1/2 qeskë pluhur paste, ¼ gotë vaj, 1 ½ gotë miell, pak kripë, suxhuk ose djathë,raporton Gazeta Kosova Sot

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mjekët donin t’ia fiknin aparatet njëvjeçares në koma, por në sekondat e fundit ndodhi mrekullia (Video)

Posted: 09 Jan 2017 02:38 AM PST

Justifikimi i doktorëve ishte se ajo nuk do ishte më kurrë në gjendje të merrte frymë pa aparatura, dhe nuk do mund të hante ose të ecte vetë përgjatë gjithë jetës së saj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çka është borziloku

Posted: 09 Jan 2017 01:25 AM PST

Emri latin: Ocimum basilicum Familja: Lamiaceae Emrat tjerë: basilik, basilic, basiliko, bazilie

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si vdes njeriu nga i ftohti dhe çfarë mund të bëjmë për t’i shpëtuar jetën

Posted: 09 Jan 2017 01:23 AM PST

Temperaturat e ulëta mund të çojnë në vdekje dhe këtë e kanë treguar të paktën 20 viktima që erdhën si pasojë e të ftohtit në Europë. Po çfarë i ndodh trupit kur temperatura nis të bjerë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Skleroza mund të kuptohet 10 vjet para, ja cila është shenja e parë dalluese

Posted: 09 Jan 2017 01:04 AM PST

Pas analizimit të 183 pacientëve, u vu re se ata që ishin në fazat e para të sëmundjes, e kishin të vështirë të ndjenin aromat.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbulohet arsyeja, ja pse dalin qimet në gjoks

Posted: 09 Jan 2017 12:12 AM PST

Pas një dushi të mirë, e lyeni trupin me losion dhe papritmas shihni diçka në gjoksin tuaj: një qime. Afër thithës së gjoksit. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E tmerrshme: Vajzat e vogla në Egjipt bëhen "synet", gjysma e tyre vdesin nga gjakderdhja

Posted: 08 Jan 2017 11:43 PM PST

92% e grave të martuara në Egjipt janë bërë "synet" (Female Genital Mutilation – Gjymtimi i Gjenitaleve Femërore; heqja e pjesës së dukshme të klitorit duke bërë që femra të ndjejë një kënaqësi minimale gjatë seksit).

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

I druheni kancerit? Ja 10 mënyra si të parandaloni krijimin e tij

Posted: 08 Jan 2017 10:14 PM PST

Shumë ekspertë konsiderojnë se si kanceri nuk është e thënë domosdo të jetë vetëm "pasojë gjenetike", por në krijimin e tij me të madhe ndikojnë edhe shprehitë dhe rrethanat jetësore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hiqeni barkun e madh me këtë pije të fuqishme për 7 ditë

Posted: 08 Jan 2017 02:12 PM PST

Të gjithë ata që kanë provuar të bëjnë një jetë të shëndetshme dhe të kenë trupin e ëndrrave, e dinë se kërkohet shumë përkushtim për ta realizuar këtë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë efekti ka feja në trurin tuaj

Posted: 08 Jan 2017 01:56 PM PST

Përvojat fetare kanë efekte të njëjta në tru si marrja e drogës, thuhet sipas një studimi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Varësia e fëmijëve në teknologji po bëhet si varësisa në heroinë

Posted: 08 Jan 2017 12:18 PM PST

Mjeku Nicholas Kardaras botoi një artikull në New York Post, me titullin "Është heroinë dixhitale: Si ekranët po i kthejnë fëmijët në psikozë droge?".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pija e mrekullueshme që zgjidhë shumë probleme shëndetësore

Posted: 08 Jan 2017 11:40 AM PST

Pija e bërë nga uji, limoni dhe mjalta jep përfitime të mahnitshme shëndetësore për të gjithë organizmin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kolli i vazhdueshëm i doli të ishte kancer

Posted: 08 Jan 2017 10:30 AM PST

Një grua e re që po përjetonte kollë të vazhdueshëm, ishte keq-diagnostikuar nga gjashtë doktorë të ndryshëm – që në fund i doli të ishte kancer.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :