Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Ngacmoi gazetaren, Twitter i pezullon llogarinë “shqiptarit të urryer”” plus 9 more Lajmi i Fundit

loading...

“Ngacmoi gazetaren, Twitter i pezullon llogarinë “shqiptarit të urryer”” plus 9 more Lajmi i Fundit


Ngacmoi gazetaren, Twitter i pezullon llogarinë “shqiptarit të urryer”

Posted: 09 Jan 2017 07:19 AM PST

Twitter ka vendosur qe shqiptaro-amerikanit Martin Shkreli ti pezullohet llogaria në Twitter pasi akuzohet për ngacimin e gazetares Lauren Duca. Sipas BBC-së, ky pezullim është i lidhur pikërisht me këtë çështje. Shkreli u bë mjaft i njohur me kompaninë e tij, pasi rriti brenda natës me 5 mijë përqind çmimin e Daraprimit, ilaç që përdoret ...

Tiranë, merret peng e dhunohet këngëtari i tallavasë

Posted: 09 Jan 2017 06:59 AM PST

Një këngëtar dhe instrumentist dasmash dhe lokalesh me muzikë turbofolk, u rrëmbye dhe u mbajt peng për disa orë, në një lokal në kryeqytet nga dy persona, një prej të cilëve është arrestuar tashmë nga komisariati i policisë nr.3. Adrian Uka, 36 vjeç, banues në rrugën e Durrësit në Tiranë, si dhe Elton Moriseni, 35 ...

“Lufta me policinë”, lirohen dy anëtarët e familjes Capja në Elbasan

Posted: 09 Jan 2017 06:50 AM PST

Gjykata e Elbasanit liroi nga qelia Ardian e Florenc Çapjën të arrestuar për sulmin me armë ndaj agjentëve të policisë në Elbasan. Ky lirim erdhi pasi prokuroia për krime të rënda transferoi dosjen ne prokurorine e Elbasanit, pasi nuk u provua se agjentët e policisë kishin shenja dalluese se janë efektivë policie, ç'ka të dsyhuarit ...

Diplomacia franceze: Arrestimi i Haradinajt, nuk ka dimensione politike

Posted: 09 Jan 2017 06:43 AM PST

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Francës, Romain Nadal, tha të hënën në Paris se "veprimi ligjor ndaj Ramush Haradinajt nuk ka dimensione politike". Ai tha se "procedurat që po zhvillohen ndaj Ramush Haradinajt janë çështje ligjore, të nisura mbi bazën e kërkesës së Interpolit". Zëdhënësi Nadal tha në një konferencë me gazetarë se ky ...

Donald Trump pranon: Rusët kanë hakeruar të dhënat e demokratëve

Posted: 09 Jan 2017 06:38 AM PST

Presidenti i zgjedhur Donald Trump duket se nuk do te mohojë më idenë se Rusia ka urdhëruar sulme kibernetike ndaj kampit të demokratëve gjatë zgjedhjeve presidenciale, me qëllim që të dëmtojë fushatën e Hillary Clinton. Lajmi është pohuar nga shefi i stafit të republikanit, Reince Pribus, i cili theksoi se presidenti i ardhshëm i Shteteve ...

“La La Land” thyen rekordin e Golden Globe Awards

Posted: 09 Jan 2017 06:33 AM PST

“Golden Globe” ceremonia më e rëndësishme e hollivudit dhe një prej ngjarjeve më të rëndësishme në kalendarin e botës kinematografike. Ceremonia u zhvillua mbrëmjen e djeshme në Los Angeles dhe u drejtua nga Jimmy Fallon. Nuk është për t'u habitur, Hollywood nderohet nga "La La Land" në ceremoninë e parë të madh të sezonit të ...

Policia franceze arreston 16 persona për grabitjen e Kim Kardashian

Posted: 09 Jan 2017 06:28 AM PST

Hetimet per ngjarjen e vjedhjes në rezidencën e Kim Kardashian në Paris kane bërë progres, pasi burime të policisë në Francë thonë se 16 njerëz janë arrestuar. Autoritetet franceze kanë konfirmuar se një bandë prej 16 kriminelëve karrieristë janë kapur, pasi njëri prej tyre kishte lënë ADN-në në vendin e krimit. Arrestimi ka ardhur pas ...

Era Istrefi thyen këmbën, ja çfarë ndodhi(Foto)

Posted: 09 Jan 2017 06:17 AM PST

Era Istrefi u aksidentua në dëborë. Këtë lajm e bën të ditur vetë këngëtarja në një postim në Instagram me një foto. Aty shihet se ajo ka dëmtuar këmbën e saj mesa duket për shkak të një rrëshkitjeje. Era ka publikuar një foto në Instagram, në të cilën tregon se e ka vendosur këmbën në ...

Joe Biden pret Thacin në Shtëpinë e Bardhë

Posted: 09 Jan 2017 06:14 AM PST

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka filluar vizitën e lartë zyrtare në SHBA, në kuadër të së cilës do të takojë zyrtarë të lartë të Administratës amerikane, senatorë, kongresmenë dhe udhëheqës të "think-tankeve" dhe personalitete që kanë luajtur rol apo që do të luajnë rol në zhvillimet në Uashington në raport me Kosovën dhe me ...

Fermerët shqiptarë alarmohen, pas lopëve vjen një tjetër virus

Posted: 09 Jan 2017 06:12 AM PST

Pas dermatozës nodulare që përgjunji mjaft fermerë në vend për shkak të ngordhjes së lopëvë, një tjetër rrezik shfaqet në horizont për vendin. Bëhet fjalë për gripin e shpendëve, i cili sipas ministrit të Bujqësisë Edmond Panariti gjendet shumë pranë vendit tonë. Gjatë vizitës në një fermë pulash në Kavajë, Panariti deklaroi se është e ...

Related Posts :