Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Një asteroid sapo kaloi pranë Tokës dhe shkencëtarët mezi e vërejtën” plus 17 more Mistere

loading...

“Një asteroid sapo kaloi pranë Tokës dhe shkencëtarët mezi e vërejtën” plus 17 more Mistere


Një asteroid sapo kaloi pranë Tokës dhe shkencëtarët mezi e vërejtën

Posted: 09 Jan 2017 10:11 AM PST

Sot në mëngjes, përderisa njerëzit në Bregdetin Lindor të SHBA-së ishin duke pirë kafe, duke i dërguar fëmijët në shkollë dhe duke qëndruar në trafik, një shkëmb nga hapësira i madh sa një ndërtesë 10-katëshe kaloi pranë Tokës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pas majmunit dhe lugës, ky është objekti i radhës i fotografuar nga NASA në Mars (Foto)

Posted: 09 Jan 2017 09:20 AM PST

Nëse ka jetë në Mars, atëherë atje luhen edhe lojëra, sipas teoricionëve konspirativë që pretendojnë se kanë parë një top të vogël mermeri në sipërfaqen marsiane.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo video e vë në pikëpyetje gjithë ekzistencën tuaj

Posted: 09 Jan 2017 07:06 AM PST

Bëhuni gati që të ndjeheni të rëndësishëm. 209 sekondat e ardhshëm në këtë video do t'ju bëjnë që ta rimendoni gjithë ekzistencën dhe jetën tuaj!

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Përse macet e zeza u bënë ‘simbol i së keqes’

Posted: 09 Jan 2017 07:03 AM PST

Dikur macet e zeza ishin qenie të përkëdhelura dhe të adhuruara por megjithatë u shndërruan në "simbol të së keqes"…

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pensionistja çan murin e shtëpisë, e pabesueshme se çfarë gjen (Foto)

Posted: 09 Jan 2017 05:59 AM PST

Bletët që jetonin në vrimën vogël të një muri në ballkon, nuk ishin aspak shqetësim për zonjënMara Faitelli, arkitekte në pension.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shokon Eduard Snowden: Bin Laden është gjallë, mbulohet nga CIA!

Posted: 09 Jan 2017 05:57 AM PST

Eduard Snowden ka sulmuar përseri agjencitë sekrete amerikane, duke bërë deklarata si të bujshme ashtu edhe të pabesueshme. Në një intervistë me "American in exile" Snowden sjell disa 'prova' se Bin Laden është gjallë!

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

10 gjërat që Franca i bën më mirë se kushdo tjetër në botë (Foto)

Posted: 09 Jan 2017 05:16 AM PST

Që nga 246 llojet e ndryshme të djathit deri te muzetë, trenat e shpejtë dhe globalizimi, Franca është udhëheqësja e një revolucioni të përditshëm në shkallë botërore

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

NASA: 2 gurë gjigantë hapësinorë janë nisur drejt Tokës

Posted: 09 Jan 2017 04:55 AM PST

Këtë javë një kometë që mbërriti në skajet e sistemit tonë diellor do jetë e dukshme për herë të parë nga planeti ynë sepse ajo është duke iu afruar orbitës së tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo ueb-faqje ju tregon nëse ndokush ka vdekur në shtëpinë ku ju jetoni

Posted: 09 Jan 2017 03:18 AM PST

Njerëzit, të cilët i kanë fiksim fantazmat, kanë dëshirë ta dinë nëse në shtëpinë e tyre ka vdekur ndokush ose nëse në atë shtëpi gjendet shpirti i ndonjë personi të vdekur, i cili kohë pas kohe mund t'i bezdisë banorët e shtëpisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A e dini cilët janë dhjetë shtetet më paqësorë në botë?

Posted: 09 Jan 2017 03:08 AM PST

Sllovenia – Populli slloven është i matur, i kujdesshëm, me vetëbesim, tolerantë dhe mikpritës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

20 sekrete suksesi nga mendimtarët më të mëdhenj të historisë

Posted: 09 Jan 2017 01:33 AM PST

Doni të viheni në punë? Provoni disa nga këto këshilla produktiviteti prej mendjeve më të ndritura dhe influencuese në botë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arkeologët kanë zbuluar rastësisht një “Stonehenge” tjetër të lashtë

Posted: 09 Jan 2017 12:50 AM PST

Grupi i arkeologëve amatorë, në kërkim të bunkerëve prej Luftës së Dytë Botërore, rastësisht zbuloi një qytet të lashtë dhe historik.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çka i ndodh njeriut nëse nuk fle për plot 30 ditë (Video)

Posted: 08 Jan 2017 10:49 PM PST

Qeveria ruse, gjatë fundit të viteve 1940, zgjodhi pesë burrat që u konsideruan si armiq të shtetit për të marrë pjesë në një eksperiment që përfshiu privimin nga gjumi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nasa: Po afrohen dy kometa

Posted: 08 Jan 2017 10:18 PM PST

Këtë javë një kometë që sapo ka filluar "jetë" do të arrijë në sistemin tonë diellor dhe do të jetë e dukshme nga Toka për herë të parë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkencëtarët rusë mbajtën 5 persona zgjuar për 30 ditë …Nuk pritej ajo që ndodhi… (Foto-Video)

Posted: 08 Jan 2017 02:21 PM PST

Qeveria ruse, gjatë fundit të viteve 1940, zgjodhi pesë burrat që u konsideruan si armiq të shtetit për të marrë pjesë në një eksperiment që përfshiu privimin nga gjumi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Droga e Hitlerit, ja pse ishte aq e famshme në elitën naziste

Posted: 08 Jan 2017 02:14 PM PST

Methamphetamina ishte droga e preferuar e elitës nazist.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja si të shpëtoni nga magjia e zezë

Posted: 08 Jan 2017 12:13 PM PST

Gjëja më me rëndësi është besimi, se asnjë njeri nuk është imun ndaj magjisë së zezë, e cila në fillim mund të duket e kotë, por më pas ua shndërron jetën në ferr.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një planet i madh do të përplaset me Tokën këtë vit, thotë një teoricien

Posted: 08 Jan 2017 09:56 AM PST

Pas referendumit në BE dhe vdekjes së shumë të famshmëve, shumë njerëz janë gëzuar që viti 2016 tashmë ka shkuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :