Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Një peshk “alien: kapet në brigjet e Meksikës (VIDEO)” plus 15 more Mistere

loading...

“Një peshk “alien: kapet në brigjet e Meksikës (VIDEO)” plus 15 more Mistere


Një peshk “alien: kapet në brigjet e Meksikës (VIDEO)

Posted: 04 Jan 2017 08:18 AM PST

Në brigjet e Los Cabos, Meksikë, është kapur një peshk "Alien" me pamje të rrezikshme dhe grabitqar. Peshku është publikuar përmes Facebook-ut nga "Pisces Sportfishing Fleet" të martën e...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prova që tregon nëse në shtëpinë tuaj mbizotëron energjia pozitive apo negative

Posted: 04 Jan 2017 07:26 AM PST

Testi "Feng shui", përmes qiriut ndihmon që ta zbuloni nëse në shtëpinë tuaj mbizotëron energjia pozitive apo ajo negative.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky vend cilësohet si mrekullia e tetë e botës (Foto)

Posted: 04 Jan 2017 06:22 AM PST

Rruga Forra Tremosine është një gur i çmuar që zhytet në malet e Breshias dhe sipër liqenit Garda.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pasuria e vërtetë e Putinit (Foto)

Posted: 04 Jan 2017 05:01 AM PST

Nuk ka dyshim që Vladimir Putin është një nga personalitetet më të fuqishme në botën e sotme

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Parashikimet e tmerrshme për muajin tetor 2017: Mjerë ne, nëse ato janë të vërteta!

Posted: 04 Jan 2017 04:58 AM PST

Duke gjykuar nga teoricienët e specializuar për fundin e botës dhe profecive të fisit Maja, Tokës mund t'i ndodhë një fatkeqsi e madhe pasi trupi misterioz kozmik - një opozitë binare e Diellit tonë – do të godasë planetin tonë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Humb jetën në sulmin e Stambollit, si e kishte parashikuar vdekjen 26-vjeçarja

Posted: 04 Jan 2017 04:18 AM PST

Një vajzë 26-vjeçare libaneze ka mbetur e vdekur nga sulmi terrorist mbrëmjen e ndërrimit të viteve në Stamboll, por statusi i publikuar në Facebook-un e saj përpara ngjarjes tragjike, të bën të mendosh se e reja e ka parashikuar se diçka e keqe do t'i ndodhte.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

16 gjërat që mësuam nga viti 2016

Posted: 04 Jan 2017 04:16 AM PST

Në fundin e njërit prej viteve të mbushur me ngjarje historike, në politikën perëndimore të paktën, ja disa prej ideve dhe pikëpamjeve më të rëndësishme të 2016-ës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Polici thyen heshtjen 70-vjeçare për takimin me UFO-t në vitin 1947

Posted: 04 Jan 2017 03:26 AM PST

Një polic ka thyer heshtjen e tij për një takim me një disk fluturues, ku ai pretendon se mund të "shihte qartë" alienët në kabinë - pas 70 vitesh heshtjeje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Parashiko me saktësi të ardhmen me këtë rreth

Posted: 04 Jan 2017 03:17 AM PST

Paramendojeni një pyetje, derisa përgjigjja do t'ju përzgjedhë juve

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qindra vrasës japonezë-Samurai, mund të kenë qenë besimtarë katolikë

Posted: 04 Jan 2017 01:41 AM PST

Qindra vrasës japonezë Samurai mund të kenë qenë krishterë të fshehtë të cilët besimin e tyre e shprehnin me kode të fshehura në shpatet e tyre, kanë gjetur hulumtuesit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo krijesë po çmend peshkatarin që mendoi se kapi peshk normal (Video)

Posted: 04 Jan 2017 01:14 AM PST

Në brigjet e Los Cabos, Meksikë, është kapur një peshk që ngjan si "Alien" me pamje të rrezikshme dhe grabitqar. Peshku është publikuar përmes Facebook-ut nga "Pisces Sportfishing Fleet" të martën e kaluar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Testi që tregon nëse në shtëpinë tuaj mbizotëron energjia pozitive apo negative

Posted: 04 Jan 2017 12:48 AM PST

Testi "Feng shui", përmes qiriut ndihmon që ta zbuloni nëse në shtëpinë tuaj mbizotëron energjia pozitive apo ajo negative, transmeton gazeta Kosova Sot.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Do të jetojmë veç deri në tetor, e tmerrshme çka do t'i ndodhë njerëzimit

Posted: 03 Jan 2017 10:40 PM PST

Teoritë konspirative pretendojnë se planeti misterioz Niburu do ta godasë tokën

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë ishin njerëzit-ujqër, vampirët dhe shtrigat?

Posted: 03 Jan 2017 10:14 PM PST

Njerëz-ujq, me forcë të jashtëzakonshme, të vdekur që ecnin, gra në gjendje të fluturonin. Çfarë ishin në të vërtetë vampirët, likantropët dhe shtrigat? Legjenda e likantropëve – nga greqishtja lykos (ujk) dhe antropos (njeri) – është e pranishme që në prehistori. Të parët në fakt që transformoheshin në ujq ishin guidat shpirtërore të kulturave primitive.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

12 zbulimet arkeologjike që ndryshuan historinë

Posted: 03 Jan 2017 11:32 AM PST

Një numër i madh zbulimesh arkeologjike të bëra në periudha të ndryshme historike na lejojnë të zbulojmë disa nga misteret dhe sekretet e së kaluarës për të cilën kemi qenë gjithmonë kurioz.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pse balenat kërcejnë mbi ujë, përgjigja do ju habisë

Posted: 03 Jan 2017 09:33 AM PST

E keni menduar ndonjëherë se pse balenat kërcejnë e hidhen mbi sipërfaqen e ujit ku notojnë herë pas here? Një studim nga "Marine Mammal Science" ka dalë në konkluzionin se hedhjet e kërcimet që bëjnë mbi ujë balenat nuk janë rastësore, por forma komunikimi të tyre me balenat e tjera përreth.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :