Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Njeriu që jetoi për dy dekada me pinca në bark…” plus 9 more Lajmi i Fundit

loading...

“Njeriu që jetoi për dy dekada me pinca në bark…” plus 9 more Lajmi i Fundit


Njeriu që jetoi për dy dekada me pinca në bark…

Posted: 03 Jan 2017 07:43 AM PST

18 vjet më parë, vietnamezi Ma Van Nhat iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale pas një aksidenti rrugor. Një dhembje barku e vazhdueshme pas operacionit e detyroi të kërkonte sërish këshillën e mjekëve. "Pas operacionit të vitit 1998, shkova në shtëpi, por kisha një dhembje barku të vazhdueshme. U detyrova të kthehem në klinikë, ku më ...

Vazhdojnë festat për “Love Magazine”…

Posted: 03 Jan 2017 07:39 AM PST

Festat e fundvitit kaluan, por "Love Magazine" vazhdon të nxjerrë çdo ditë nga një klip të "nxehtë" për ta zgjatur sa më shumë atmosferën festive. Në videon e datës 2 janar u shfaq modelja Hannah Ferguson, krejtësisht e zhveshur. E shtrirë mbi një kamardare në formën e një zogu tropikal, 24-vjeçarja amerikane nuk la vend ...

Momenti i tmerrshëm kur gruaja goditet nga rrufeja në plazh

Posted: 03 Jan 2017 07:30 AM PST

Një grua braziliane është goditur nga rrufeja në një plazh pranë Sao Paulos. Videoja tregon gruan duke ecur përgjatë bregut të detit, në një ditë me shi, kur rrufeja e godet. Ajo menjëherë rrëzohet në tokë. Personi i goditur është identifikuar si 25-vjeçarja Taline Campos, nga Guaruljos, një qytet në Sao Paulo. Aktualisht, ajo ndodhet ...

Acari mbërthen Shqipërinë, temperaturat deri në -20 gradë

Posted: 03 Jan 2017 07:25 AM PST

Nga dita e enjte, i gjithë vendi do të përfshihet nga moti i ftohtë me reshje bore. Por, gjendja e alarmit, sipas meteorologëve, kulmon ditën e shtunë, kur në vend do të shënohen temperatura të ngjashme me të ftohtin historik të vitit 1985. "Ditën e shtunë dhe të dielë i gjithë vendi do të goditet ...

Motoja e bukuroshes: “Qëndro e fortë dhe ec përpara”

Posted: 03 Jan 2017 07:20 AM PST

Më në fund është ndarë përfundimisht nga Lewis Hamilton dhe Nicole Scherzinger duket shumë e kënaqur nga forca e saj e vullnetit. Mjafton që të shikosh fotot e saj në Instagram, për të kuptuar se në Hauai këngëtarja e famshme ka "rilindur". Duke treguar trupin e saj fantastik, 38-vjeçarja shpërndau një postim motivues, bashkë me ...

Patenta të reja nga janari 2017 e në vazhdim, ja cfarë ndryshon

Posted: 03 Jan 2017 07:17 AM PST

Në vitin 2017 do të fillojë lëshimi i patentave posaçërisht për drejtuesit e automjeteve me kambio automatike. Udhëzimi i Ministrisë së Transporteve që bën ndarjen e lejeve të drejtmit për mjete me kuti shpejtësie manuale ose automatike ka hyrë në fuqi. Mosha e marrjes së kësaj lloj pantente nuk ndryshon, mbetet 18 vjeç. Përbri katgorisë ...

Identifikohet plotësisht atentatori i masakrës në Turqi

Posted: 03 Jan 2017 07:08 AM PST

Quhet Iahke Mashrapov dhe është 28 vjeç, personi i dyshuar si autori i masakrës së Stambollit. Ai ka pasaportë të Kirgistanit, sipas asaj që raportohet nga Televizioni Shtetëror turk. Burime të policisë bëjnë të ditur se është arrestuar dhe bashkëshortja e tij, si raportohet dhe nga e përditshmja turke "Haber Turk", e cila shton se ...

Aksidenti i frikshëm i fëmijëve, heroi 2-vjeçar shpëton binjakun e tij

Posted: 03 Jan 2017 07:05 AM PST

Kanë hapur sirtarët e dollapit për tu ngjitur sipër tij, dhe ajo qe ka ndodhur është kjo qe shihni në video. "Nuk isha i sigurte nëse duhej ta publikoja këtë video." Ricky Shoff, babai i dy binjakeve vetëm 2 vjeç, protagonistë të kësaj video të filmuar nga një kamera sigurie, vendosi te publikoje imazhet vetëm ...

Aksident në aksin Shkodër- Velipojë, dy të plagosur

Posted: 03 Jan 2017 07:00 AM PST

Një aksident ka ndodhur në aksin Shkodër- Velipojë ditën e sotme, duke lënë dy persona të plagosur. Aksidenti mësohet se ka ndodhur në afërsi të fshatit Trush. Të dhënat paraprake tregojnë se një mjet tip BWM ka dal nga rruga. Ende nuk raportohen viktima.

Pakujdesia bëri që 54- vjeçarin të jetojë për 18 vjet me dy pinca në trup

Posted: 03 Jan 2017 06:52 AM PST

Historia e një 54-vjecari nga Vietnami ka shokuar të gjithë. 18 vjet më parë,  Ma Van Nhat iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale pas një aksidenti rrugor. Një dhembje barku e vazhdueshme pas operacionit e detyroi të kërkonte sërish këshillën e mjekëve. "Pas operacionit të vitit 1998, shkova në shtëpi, por kisha një dhembje barku të ...

Related Posts :