Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Njihuni me llaptop-tabletin më të ri nga Lenovo (Video)” plus 14 more Express AutoTech

loading...

“Njihuni me llaptop-tabletin më të ri nga Lenovo (Video)” plus 14 more Express AutoTech


Njihuni me llaptop-tabletin më të ri nga Lenovo (Video)

Posted: 03 Jan 2017 02:15 PM PST

Lenovo ka zbuluar pajisjen e re të quajtur ThinkPad X1 Yoga, i cili është llaptop që konvertohet në tablet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si Transformer, vetëm se më i mirë: Roboti Korean na sjellë shekullin e 22-të (VIDEO)

Posted: 03 Jan 2017 01:52 PM PST

Duket si një Transformer, lëvizë si një Transformer, por quhet Method-2. Të tillë kemi parë vetëm në filma të fantastikës shkencore si për shembull, Avatar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Izraelitët krijojnë veturë fluturuese (Video)

Posted: 03 Jan 2017 01:29 PM PST

Pas 15 vitesh pune e zhvillimi, një firmë teknologjike izraelite është shumë optimiste se 'veturën fluturuese', e cila është një dron që bartë pasagjerë, do të prodhohet dhe do të lansohet në treg në vitin 2020.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ford anulon ndërtimin e fabrikës në Meksikë shkaku i Trumpit

Posted: 03 Jan 2017 11:41 AM PST

Ford ka prezantuar investimin 700 milionë dollarësh e 700 vende të reja të punës në Michigan të SHBA

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veturat luksoze që do ta dominojnë vitin (Foto)

Posted: 03 Jan 2017 09:59 AM PST

Gjatë vitit të kaluar në fushën e automobilizmit kemi pasur rast që të shohim modele nga më të ndryshme, duke filluar nga Ford Mustang e deri te Audi R8 Spyder.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sistemi i ri i zinxhirëve për dimër shumë më i mirë se sa të tanishmit [Video]

Posted: 03 Jan 2017 09:35 AM PST

'Rotogrip' i mban të sigurt shoferët, pasi nuk kanë nevojë që të dalin jashtë veturës e t'i vënë zinxhirët, por vetëm me një buton mund t' aktivizojë ata

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Google hoqi 900 milionë pirateri në 2016-ën

Posted: 03 Jan 2017 07:01 AM PST

Gjiganti i kërkimit, Google, vitin e kaluar ka hequr 900 milionë vegëza të cilat kanë përmbajtje me pirateri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo pajisje mund t’ua lexojë mendimet (Foto)

Posted: 03 Jan 2017 04:53 AM PST

Shkenca e fundit e vërteton se mund të lexohen mendimet edhe pa i shprehur ato

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si të përshpejtoni kompjuterin tuaj

Posted: 03 Jan 2017 04:33 AM PST

Është shumë frustruese momenti kur keni një kompjuter të ngadalshëm, sidomos në momentin kur duhet të përfundoni ndonjë punë në shpejtësi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

SpaceX rifillon fluturimet në hapësirë (FOTO)

Posted: 03 Jan 2017 04:19 AM PST

Kompania e miliarderit, Elon Musk, i rikthehet fluturimeve në hapësire pas një deshtimi në shtator 2016 kur raketa Falcon 9 eksplodoi derisa po mbushej me karburant.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Javën e ardhshme vjen Mercedes GLA facelift [Foto]

Posted: 03 Jan 2017 04:00 AM PST

Crossoveri më i vogël GLA i Mercedesit është prezantuar në fund të vitit 2013, ndërsa tani nga kjo kompani raportohet se për javën e ardhshme, në panairin e veturave NAIAS në Detroit, është duke përgatitur versionin e modifikuar të këtij modeli.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto janë çmimet për Galaxy A3 dhe A5 (2017) për Europë

Posted: 03 Jan 2017 03:17 AM PST

Së fundmi, kompania prestigjioze Samsung ka lansuar tre telefonat e rinj për vitin 2017, Galaxy A3, A5 dhe A7 (2017), kështu duke zbuluar të gjitha specifikat e tyre përveç çmimit

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetura më e shitur e Suedisë nuk është Volvo

Posted: 03 Jan 2017 02:25 AM PST

Vetura më e shitur e Sudisë në vitin 2016 nuk është Volvo. Kjo gjë është hera e parë që po ndodh pas më shumë se gjysmë shekulli.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çka është kërkuar më së shumti në Google gjatë vitit 2016 (Video)

Posted: 02 Jan 2017 11:23 PM PST

Videoja me titull "Google - Year In Research 2016" ne mund të shohim se 2016 ishte një vit plot ngjarje të trishtueshme, si lufta në Alepo, por edhe ngjarje të lumtura si Lojërat Olimpike në Londër.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë ndodh kur dikush vjedh telefonin tonë? (Video)

Posted: 02 Jan 2017 11:19 PM PST

Anthony van der Meer nga Holanda ka përdorur telefonin e tij për të bërë një dokumentar të shkurtër për atë që ndodh kur dikush do të vjedhë telefonin tonë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :