Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Operacioni “Fundviti”, arrestohet “skifteri” që bëri kërdinë duke vjedhur në atobusët e Tiranës” plus 9 more Lajmi i Fundit

loading...

“Operacioni “Fundviti”, arrestohet “skifteri” që bëri kërdinë duke vjedhur në atobusët e Tiranës” plus 9 more Lajmi i Fundit


Operacioni “Fundviti”, arrestohet “skifteri” që bëri kërdinë duke vjedhur në atobusët e Tiranës

Posted: 01 Jan 2017 08:14 AM PST

Policia njoftoi diten e sotme finalizimin e operacionit “Fundviti” gjate te cilit eshte arrestuar hajduti i xhepave të autobusëve të Tiranës. Sipas policise, më datë 31.12.2016 specialistët e Komisariatit të Policisë Nr 3 si rezultat i një pune të mirë, kanë finalizuar me sukses operacionin policor “Fundviti”, duke bërë të mundur arrestimin në flagrancë të ...

Radha te kolaudimi, kush ka paguar taksat vjet, kontrolli në ditët e para të janarit

Posted: 01 Jan 2017 08:10 AM PST

Ditët e fundit të 2016 në pikat e kolaudimit të automjeteve ka pasur rradhë të shumta, dhe për mjaft qytetarë nuk është bërë e mundur marrja e certifikatës së kontrollit teknit të mjeteve pavarësisht se kanë paguar taksën vjetore. Ministria e Transporteve bën me dije të gjithë qyetaret apo subjektet që kanë paguar taksën e ...

Momenti kur “Babagjyshi” hyn në klubin e natës dhe vret 39 persona

Posted: 01 Jan 2017 08:04 AM PST

Agjencia turke e lajmeve "DHA" ka publikuar dy video që tregojnë se si terroristi hyn në klubin e natës, Reina, në Stamboll, i veshur si babagjyshi i Vitit të Ri dhe pamje nga brenda klubit ku u krye masakra. Brenda klubit, autori shikohet tek heq një pjesë nga veshja e tij dhe e hedh përtokë. ...

Studimi/ 1 Janari, dita më e rrezikshme e vitit. Do befasoheni pse!

Posted: 01 Jan 2017 07:53 AM PST

1 Janari është cilësuar si dita më e rrezikshme e vitit. Ne kete perfundim kane arritur studiuesit nga Universiteti i Kalifornisë te cilet mblodhen të dhëna dhe gjeten se numri i vdekjeve përgjatë dy javëve të Krishlindjes dhe Vitit të Ri është tepër i lartë. Shkencëtarët ekzaminuan certifikatat e vdekjes përgjatë një periudhe 25 vjeçare ...

Ish i dashuri i trondit të gjithë: George Michael mund të jetë vetëvrarë

Posted: 01 Jan 2017 07:46 AM PST

George Michael mund të jetë vetëvrarë. Është ky pretendimi i ish-të dashurit Fadi Fawaz. Në orët e parë të mëngjesit të 1 Janarit 2017, Fawaz ka shkruar në llogarinë e tij në Twitter se "George Michael u përpoq të vriste veten shumë herë dhe e arriti atë më në fund". Por vetëm pas disa minutash ...

Doli për të festuar Vitin e Ri, djalit në Tiranë i ndodh ajo që nuk e priste

Posted: 01 Jan 2017 07:43 AM PST

Teksa akrepat e minutave dhe sekondave dalëngadalë po bashkoheshin me njëri-tjetrin, shumë të rinj dhe të reja dolën në sheshin "Nënë Tereza" për të festuar ardhjen e 2017. Por siç mund edhe të pritej jo çdo gjë shkoi në mënyrën perfekte. Kishte edhe nga ata që kishin zgjedhur pikërisht mbrëmjen e djeshme për të nisur aksionin ...

Tronditet prapë Turqia, sulm me armë në një xhami

Posted: 01 Jan 2017 07:41 AM PST

Një person raportohet të ketë hapur zjarr në një xhami në Stamboll, gjatë orëve të pasdites. Paraprakisht mësohet se të lënduar kanë mbetur të paktën dy persona, të cilët janë dërguar në spital. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur në një xhami në veri të Stambollit. Ajo vjen pak orë pasi të paktën 39 persona u ...

Detajet tronditëse/ “Ja kush qëndron pas sulmit terrorist në Stamboll”

Posted: 01 Jan 2017 07:31 AM PST

“Pas sulmit terrorist në Stamboll qëndrojnë organizatat terroriste të Gylen”, ky është kryetitulli i mediave turke pas sulmit me 39 të vdekur. Sulmi ndodhi mbrëmë dhe raportohet për të paktën 39 viktima, ndërkohë mediat e Turqisë akuzojnë Fehtullah Gylen. Sipas tyre, pikërisht kjo organizatë ka xhiruar prej pak kohësh edhe një film, ku është parashikuar sulmi me ...

Sulmi në klubin e natës në Turqi, reagon Vladimir Putin: Krim cinik

Posted: 01 Jan 2017 07:20 AM PST

Presidenti rus, Vladimir Putin i ka dërguar një mesazh ngushëllimi homologut të tij turk Rexhep Taip Erdogan, pas sulmit në lokalin e natës në Stamboll, ku së paku 39 persona kanë humbur jetën. Putin, në mesazhin e tij thotë se ajo që ka ndodhur në Stamboll ishte një krim cinik. "Është e vështirë të imagjinosh ...

Ministri jep alarmin: Britania rrezikohet nga sulmet terroriste

Posted: 01 Jan 2017 07:12 AM PST

Ministri britanik i Sigurisë Ben Uallace ka thënë për gazetën "Sunday Times" se Britania mund të rrezikohet nga ana e sulmeve terroriste. Uallace e ka argumentuar këtë gjë, duke thënë se militantët e ISIS u dëbuan nga Siria dhe Iraku e tanimë mund të kryejnë një sërë sulmesh. Sipas ministrit të Britanisë së Madhe, sulmet ...

Related Posts :