Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Patenta e re në fuqi, ja rregullat e reja për marrjen e saj” plus 9 more Lajmi i Fundit

loading...

“Patenta e re në fuqi, ja rregullat e reja për marrjen e saj” plus 9 more Lajmi i Fundit


Patenta e re në fuqi, ja rregullat e reja për marrjen e saj

Posted: 13 Jan 2017 08:22 AM PST

Patentat e reja kanë ndryshuar dhe rregullat. Çdo person që dëshiron të pajisjet me këtë patentë ka dy lloj mundësish, njëra duke kryer testin për makinat me marshe automatike, gjë që i jep të drejtën e përdorimit vetëm për këto lloj automjetesh dhe provimi tjetër është ai ekzistues, duke iu nënshtruar provimit për marshe manuale, ...

Ngjarje e rëndë në Kaliforni, shirat e ndajnë rrugën në dysh(Video)

Posted: 13 Jan 2017 08:08 AM PST

Shirat e furishëm në Shtetet e bashkuara kanë shkaktuar probleme të mëdha dhe në Kaliforni. Mësohet nga mediat vendase se shirat kanë provokuar shembjen spektakolare të një rruge në Pinole, në Kontenë e Contra Costa, duke e ndarë rrugën në dysh. Për fat nuk ka viktima, as të plagosur pasi në momentin e shembjes nuk ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

PS i kthen ‘borxhin’ LSI: Mbase duhet ta provoni sa vleni të vetëm në zgjedhje

Posted: 13 Jan 2017 07:57 AM PST

Partia Socialiste ka reaguar pas deklaratave të ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani dhe deputetes së LSI-së, Silva Caka, të cilët paralajmëruan mundësinë e daljes pa PS-në në zgjedhjet parlamentare. Deputeti socialist, Vladimir Kosta i ka kthyer përgjigje LSI-së duke shtuar se kjo sjellje "më shumë ngjan si rritje pazari sesa sjellje mes partnerësh politike". Statisi i Kostës: ...

Historia e pazakontë e Rezit, e vetmja grua në radhët e RENEA-s

Posted: 13 Jan 2017 07:57 AM PST

Kjo eshte Rezi, e vetmja grua ne radhet e forcave speciale RENEA. Rezi, e vetmja grua ne radhet e RENEA-s… by agjencialetraal Personazhi i saj ka terhequr vemendje te madhe. Ministri i Brendshem Saimir Tahiri, ne faqen e tij ka publikuar videon e personazhit te kesaj gruaje dhe ka vendosur shenimin: Me Rezin, vajzen e ...

Striptizëm me uniformën e policisë, ja dënimi për oficeren(Video)

Posted: 13 Jan 2017 07:55 AM PST

Me uniformën e e policisë, oficerja ka nisur të bëj një kërcim seksi, duke e pësuar keq më pas. Një oficere ruse është pezulluar nga puna, pas publikimit të një videoje ku ajo shfaqet duke bërë striptizëm me uniformë policie. E identifikuar si Dinara, policija festonte nën ritmet e "My Girls" nga Marshall, vetëm me recipeta ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Skandali në spitalin e Lezhës, kaldajat ndizen me orar

Posted: 13 Jan 2017 07:49 AM PST

Një skandal raportohet së fundmi në Spitalin Rajonal Lezhë. Mësohet se ndonëse temperaturat shënojnë minus, kaldajat në këtë vend ndizen me orare. Në këto kushte për të perballuar të ftohtin shumë pacientë kanë marrë ngrohëse nga shtëpia. Gjithashtu, këtë gjë e konfirmon edhe Përgjegjësja e repartit të teknikes në Spitalin Rajonal të Lezhës Teuta Marku. ...

Baloteli, rebel në fushë, por shembulli perfekt në jetën e vajzës së tij(Video)

Posted: 13 Jan 2017 07:42 AM PST

I mirënjohuri si rebeli më i madh në fushën e futbollit, italiani Mario Baloteli, së fundmi është parë ndryshe. Në një video të publikuar nga vetë ai në Instagram, shihet përkujdesi që ka ndaj vajzës së tij, dhe sa ndryshe është jashtë fushe. Pia është fëmija që futbollisti italian ka me shoëgirlin Raffaella Fico, por ...

Ngarkesë rekord prej 2 ton drogë drejt Europës, kapet rrjeti serb

Posted: 13 Jan 2017 07:37 AM PST

Rreth dy ton kokainë u gjetën në Peru të fshehura në kuti shpargjesh të paketuara. Ngarkesa kishte për destinacionin Amsterdamin. Një serb dhe katër peruanë u vunë në pranga nën dyshimin se ishin ata krerët e rrjetit të narkotrafikut, i cili përdorte biznesin ushqimor për kalimin e lëndëve narkotike. Policia sekuestroi gjatë operacionit blic edhe ...

Shkodrania rrëfen tmerrin nga kunati: Më puthte e prekte në vende intime

Posted: 13 Jan 2017 07:36 AM PST

Një vajzë e re nga një fshat i Shkodrës, emri i së cilës nuk është bërë publik, ka rrëfyer me detaje tmerrin që ka kaluar për muaj me radhë pasi kunati i saj e përdhunonte. Ja çfarë tregon ajo… "Unë që po u shkruaj jam Meri, kam disa kohë e martuar. Të tregosh histori dashurie ...

Një grua në krye të ONM-së, vjen zyrtarja që do “shkundë” drejtësinë shqiptare

Posted: 13 Jan 2017 07:33 AM PST

Pas pak javësh në Shqipëri do të mbërrijë Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit i cili ka një rol kyç në procesin e "Vettingut". "Vizion plus" ka mësuar se në krye të këtij operacioni do të jetë Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Drejtorinë e Zgjerimit të Komisionit Europian, Genoveva Ruiz-Calavera. Lajmi konfirmohet edhe nga vetë zonja Calavera. ...

Related Posts :