Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Pema me jetëgjatësinë më të madhe në zhdukje” plus 13 more Mistere

loading...

“Pema me jetëgjatësinë më të madhe në zhdukje” plus 13 more Mistere


Pema me jetëgjatësinë më të madhe në zhdukje

Posted: 06 Jan 2017 09:56 AM PST

Në vendin tonë temperaturat janë shumë të ulëta, por kjo nuk do të thotë që ngrohja globale të mos ekzistojë, madje rritja e saj ka qenë shumë e lartë vitet e fundit. Për këtë arsye dhe disa lloje speciesh të ndryshme po konsiderohen dita-ditës në rrezik zhdukje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Jemi të rrethuar nga jashtëtokësortët, thotë një profesor amerikan

Posted: 06 Jan 2017 08:22 AM PST

Sipas teorisë më të e re, jashtëtokësorët qëndrojnë prapa të gjitha mistereve që na rrethojnë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sipas shkencës, sa më shumë të betohesh, aq më i sinqertë je

Posted: 06 Jan 2017 07:58 AM PST

Shprehja e emocioneve të sinqerta, të pafiltruara apo të zbukuruara me fjalë të bukura, është shenjë e sinqeriteti.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shtëpia e Bardhë, plan masash në rast apokalipsi

Posted: 06 Jan 2017 06:56 AM PST

Zyrtarët e qeverisë amerikane kanë ndërtuar një plan emergjence në rast të një apokalipsi asteroidësh.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mendoi se ishte me grip, vdes pas 48 orësh

Posted: 06 Jan 2017 06:54 AM PST

Një 36 – vjeçare, e cila mendoi se e kishte zënë gripi, vdiq vetëm 48 orë më vonë nga meningjiti. Katie Button u kthye në shtëpi nga puna një pasdite dhe nuk ndihej mirë ndaj shkoi dhe u shtri, duke besuar se e kishte kapur gripi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Historia e vërtetë nga Titaniku që do t’ju prekë në zemër

Posted: 06 Jan 2017 06:06 AM PST

Çdokush që ka shikuar "Titanic" me siguri i kujtohet gjyshi dhe gjyshja të cilët, të shtrirë në krevat në kabinën e tyre, ndërsa uji i akullt rritet, të përqafuar dhe në heshtje presin fundin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Profecitë e “magjistarit të madh” të Meksikës për 2017

Posted: 06 Jan 2017 05:35 AM PST

I vetëshpalluri "magjistar i madh i Meksikës" i ka kthyer në traditë parashikimet për vitet që porsa hyjnë,  dhe 2017-n e sheh plot me zhvillime, përfshirë këtu dhe sulme të ISIS-it në Amerikë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Nesër do të ndodhë…”, sekreti i Nostradamusit

Posted: 06 Jan 2017 05:33 AM PST

Konsiderohet parashikuesi më i famshëm i të gjitha kohëve, e megjithatë, shumë pak merrte vesh nga astrologjia. Sekreti i tij? Të shkruante sa më shumë që të ishte e mundur. Dhe të përdorte një gjuhë "plot tym"

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një objekt misterioz do të fluturojë pranë Tokës më 25 shkurt, NASA nuk e di çfarë është (VIDEO)

Posted: 06 Jan 2017 02:59 AM PST

Për pak më shumë se një muaj, pranë planetit tonë do të kalojë objekti 2016 WF9. Mirëpo, NASA nuk është plotësisht e sigurt se çfarë është ky objekt.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkenca vërteton ngjashmërinë mes trurit të shpendëve dhe njeriut

Posted: 06 Jan 2017 02:26 AM PST

I ngathët si breshkë, dinak si dhelpër, trubosh si një zog. Shpeshherë i referohemi botës së kafshëve kur duam të bëjmë ndonjë koment apo dhe kur paragjykojmë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mumja që mendohej të ishte një zog, por në fakt rezultoi foshnja “e turpit” e një faraoni

Posted: 06 Jan 2017 01:46 AM PST

Një mumje egjiptiane, për të cilën ekspertët menduan për shekuj me radhë se ishte një zog i ngordhur, është në fakt një foshnjë njerëzore, sipas skanimeve të realizuara në nëntor.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë thotë sot Horoskopi për ju

Posted: 05 Jan 2017 09:44 PM PST

Horoskopi për ditën e sotme, e premte 6 janar 2017

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prishet teleferiku, djali sheh vdekjen me sy (VIDEO)

Posted: 05 Jan 2017 09:31 PM PST

Një djalosh ishte gati të vdiste, pasi teleferiku ku ai ishte duke qëndruar me pajisjet e skijimit, ishte prishur.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkencëtarët tregojnë çfarë ndjejmë pak para vdekjes

Posted: 05 Jan 2017 02:40 PM PST

Të gjithë jemi kureshtarë për vdekjen. Vdekja dhe jeta janë hulumtuar gjerësisht nga shkencëtarët përgjatë gjithë shekujve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :