Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Përse truri ynë është kaq i madh?” plus 15 more Mistere

loading...

“Përse truri ynë është kaq i madh?” plus 15 more Mistere


Përse truri ynë është kaq i madh?

Posted: 05 Jan 2017 10:13 AM PST

Gjatë evolucionit, metabolizmi i qenieve njerëzore është bërë më i shpejtë në krahasim me atë të primatëve të tjerë, dhe kjo ka mundësuar që të kemi një tru me...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sekreti në pikturën e Mona Lizës janë alienët (Video)

Posted: 05 Jan 2017 09:14 AM PST

Alienët kanë qenë gjithmonë një mister, askush nuk e ka konfirmuar ndonjëherë ekzistencën e tyre.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kina do të përgatisë hartë të re të Hënës

Posted: 05 Jan 2017 08:48 AM PST

Shkencëtarët kinezë planifikojnë të hartojnë një hartë të re të Hënës në shkallë 1:2,5 milionë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Alienët po dërgojnë sinjale nga një galaktikë e largët

Posted: 05 Jan 2017 08:00 AM PST

Një breshëri valësh të rralla kozmike janë duke i habitur shkencëtarët prej kur i vërejtën ato 10 vjet më parë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një vrimë e zezë në qendër të galaktikës sonë po gëlltitë gjithçka përreth

Posted: 05 Jan 2017 07:18 AM PST

Në qendër të shumicës së galaktikave ndodhet një vrimë e madhe e zezë, që ka masën miliona herë më të madhe se sa të diellit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A po shkon civilizimi drejt kolapsit?

Posted: 05 Jan 2017 07:05 AM PST

Ngritja dhe rënia e civilizimeve mund të parashikohet me një ekuacion të thjeshtë – dhe civilizimi jonë siç duket është afër kolapsit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E tmerrshme çka ka parashikuar Baba Vanga për vitin 2017

Posted: 05 Jan 2017 05:11 AM PST

Baba Vanga nga Bullgaria, e lindur më 31 janar të viti 1911, vdiq më 11 gusht të vitit 1996.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Apokalipsi nga Zombit: Do t'i jap njerëzimit vetëm 100 ditë kohë deri në asgjësim

Posted: 05 Jan 2017 04:40 AM PST

Virusi zombi do të përhapet në mesin e popullsisë me një normë më të shpejtë se sa çdo virus tjetër, sipas një studimi nga shkencëtarët në Mbretërinë e Bashkuar, transmeton Indeksonline.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E pabesueshme: Parashiko me saktësi të ardhmen me këtë rreth

Posted: 05 Jan 2017 03:54 AM PST

Paramendojeni një pyetje, derisa përgjigjja do t'ju përzgjedhë juve

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Familja merr vesh vdekjen e vajzës, por tronditen më shumë nga sekreti i saj (Foto)

Posted: 05 Jan 2017 03:51 AM PST

Një vajzë britanike humbi jetën pak ditë më parë në Melburn të Australisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E tmerrshme: Fotografohet djalli derisa zbret në tokë (Foto)

Posted: 05 Jan 2017 03:34 AM PST

Një fotografi e postuar në Facebook nga Richard Christianson është duke arritur gati një milion shikime.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Përse të paaftët mendojnë që janë shumë të zotë?

Posted: 05 Jan 2017 02:25 AM PST

Nëse nuk keni dëgjuar ndonjëherë për efektin Dunning-Kruger, me siguri e keni parë në veprim: politikani i papërvojë që ka opinione të fortë mbi cështjet globale, një aktor apo këngëtar i famshëm në një kryqëzatë kundër shkencës, eksperti i vetëshpallur i ekonomisë që humbet para sa majtas djathtas. Efekti Dunning-Kruger është fenomeni i cuditshëm, që i bën njerëzit e paaftë apo të paarsimuar, të mbivlerësojnë aftësitë e tyre.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Teoria konspirative: Nibiru po vjen, do të vdesim të gjithë! Është e shkruar në Librin e Shenjtë

Posted: 04 Jan 2017 11:44 PM PST

Sipas një teorie konspirative, një "planet i fshehur" do të shkatërrojë Tokën pikërisht këtë vit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fantazma e Leninit tmerron rojën e muzeut në Rusi

Posted: 04 Jan 2017 11:08 PM PST

Kreu i Muzeut në Rusi tha se shpirti i ish-udhëheqësit të Bashkimit Sovjetik ''jeton'' në ndërtesë të Muzeut. Maja Obraszowa, drejtor i Muzeut i cili ndodhet në shtëpinë e vjetër të Vladimir Leninit në Samara, tha se stafi i tij kishte dëgjuar shpesh hapa dhe fenomene të tjera paranormale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E varros për së gjalli gruan, kur e zhvarros arkivolin me trupin e saj mbeti i shokuar me atë që pa

Posted: 04 Jan 2017 10:32 PM PST

Çdo njeri fillon të djersitet vetëm kur mendon se dikush do ta varros për së gjalli.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Misteret që ende kanë mbetur të pazgjidhura në botë

Posted: 04 Jan 2017 10:53 AM PST

Në botë ka shumë mistere por disa janë më të njohura e të cilat i mundojnë me shekuj edhe mendjet më të mëdha. Ja për cilat mistere bëhet fjalë:

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :