Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Planeti misterioz Nëntë mund të jetë kapur si një botë e “vetmuar”” plus 14 more Mistere

loading...

“Planeti misterioz Nëntë mund të jetë kapur si një botë e “vetmuar”” plus 14 more Mistere


Planeti misterioz Nëntë mund të jetë kapur si një botë e “vetmuar”

Posted: 12 Jan 2017 09:21 AM PST

Planeti Nëntë mund të jetë më shumë egzotik se që astronomët e kanë menduar

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si të hapni “syrin e tretë” apo si të zhvillohet syri psikikë

Posted: 12 Jan 2017 09:08 AM PST

Syri i tretë mbetet ende një mister, por në njëfarë forme ai është i fshehur tek të gjithë njerëzit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një vrimë e madhe po hapet në diell, thotë NASA (Foto)

Posted: 12 Jan 2017 06:54 AM PST

Një vrimë e zgjatur që po shtrihet nëpër gjithë sipërfaqen e diellit dërgoi grimca të vogla të erës diellore drejt Tokës javën e kaluar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dëshironi të dini pse dita i ka 24 orë, zbulojeni (Video)

Posted: 12 Jan 2017 05:50 AM PST

Gollum e tregon këtë më mirë se gjithkush: koha po vjen pas nesh.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto gjëra nuk i keni ditur për kafshët

Posted: 12 Jan 2017 04:39 AM PST

Njeriu pa dyshim është qenia më inteligjente në planet, por ka disa raste që kafshët janë më të afta në disa fusha të caktuara. Për më shumë shikojeni ato.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Parashikimi shokues! Ja VIP-t që pritet të vdesin këtë vit (Foto)

Posted: 12 Jan 2017 03:21 AM PST

Anglezët njihen për humorin e tyre të çuditshëm. Njihen edhe për humorin e zi. Ndryshe, si mund të shpjegohet ekzistenca e një sajti anglez në internet, ku çdo vit nxirret "Lista e Vdekjes", që parashikon se cilët të famshëm do të vdesin brenda vitit?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Beso ose do të përfundosh në ferr! A ndikon fare ky kërcënim?

Posted: 12 Jan 2017 03:15 AM PST

Në revistën Psychology Today është publikuar një tekst interesant i psikologut Nathan Heflick, i cili flet për ferrin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çmenden amerikanët: Po të luteni ringjallni të vdekurit

Posted: 12 Jan 2017 02:46 AM PST

Një grup amerikanësh, të quajtur DRT, thonë se janë në gjendje që me anë të lutjeve të tyre t'i ngjallin të vdekurit. Kurse, lideri i tyre, Tyler Johnson, mundohet ta bindë publikun se me anë të lutjeve të tij, deri tani 13 persona i ka kthyer nga "ajo botë".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sa është e vjetër Hëna? Shkencëtarët thonë se më në fund e dinë

Posted: 12 Jan 2017 02:02 AM PST

Hëna është shumë më e vjetër se që kemi menduar, thonë rezultatet e fundit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një trup qiellor i afrohet tokës?

Posted: 12 Jan 2017 01:02 AM PST

Astronomët e NASA-s kanë identifikuar një kometë, që sipas të dhënave të misionit NEOWISE, ndodhet brenda orbitës së Mërkurit. Për fat të mirë drejtimi i saj është drejt diellit dhe jo e kundërta. Kometa do të jetë e dukshme për njerëzit, në fund të janarit dhe në mes të shkurtit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Video e tmerrshme: Fantazma përndjek vajzën e vogël?! (Video)

Posted: 11 Jan 2017 11:53 PM PST

Një fenomen i çuditshëm është filmuar nga kamerat e sigurisë brenda banesës të vendosur nga prindërit e një vajze të vogël, e cila sipas pamjeve përndiqet nga një fantazmë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vjen edhe shenja e parë për fundin e botës (Foto)

Posted: 11 Jan 2017 11:51 PM PST

Më shumë se 500 vjet më parë, një filozof italian bëri një parashikim apokaliptik, që rënia për dy ditë me radhë e dëborës në qytetin me diell të Salentos, kjo do të ishte shenjë e "fundit të botës".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja prova se fantazmat ekzistojnë (VIDEO)

Posted: 11 Jan 2017 11:22 PM PST

Me datë 5 janar ndodhi një sherr midis disa personave. Muhammad Adiant ishte prezent dhe po filmonte sherrin po ajo çka ai pa më vonë në video do t'ju shokojë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

15 foto që dëshmojnë se fundi i botës është afër

Posted: 11 Jan 2017 11:16 PM PST

Nganjëherë nuk të duhen fjalë. Këto foto flasin më shumë se fjalët... A po vjen fundi i botës? Përgjigjen e gjeni këtu... /Gazeta Express

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çelësi i jetës ne Toke “i fshehur” ne 250 km thellësi

Posted: 11 Jan 2017 11:04 AM PST

Disa shkencëtarë te Universitetit te Bonit ne Gjermani, kane treguar se pa majoritin, një mineral i afte te magazinoje oksigjenin ne thellësi te Tokës, planeti ynë do te kthehej ne një shkretëtirë te paane.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :