Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Qysh me përgaditë maskë për qetësimin e lëkurës së yndyrshme?” plus 4 more Qysh me

loading...

“Qysh me përgaditë maskë për qetësimin e lëkurës së yndyrshme?” plus 4 more Qysh me


Qysh me përgaditë maskë për qetësimin e lëkurës së yndyrshme?

Posted: 10 Jan 2017 05:49 PM PST

Përbërësit:

  • 1 e verdhë veze
  • 1 lugë mjaltë
  • 1 lugë vaj ulliri
  • 3 lugë tërshërë.

Kombinoni vezën, mjaltën, vajin e ullirit dhe tërshërën.

Aplikojeni në fytyrë për 15-20 minuta

Shpërlani me ujë të vakët dhe aplikoni kremë zbutëse.

The post Qysh me përgaditë maskë për qetësimin e lëkurës së yndyrshme? appeared first on Qysh Me.

Qysh me përgaditë vodka me shije qokollate?

Posted: 10 Jan 2017 05:43 PM PST

Përbërësit:

  • 200 gram qokollatë
  • 500 ml vodka
  • Ekstrakt vanille.

1.Vendosni qokollatën në një tenxhere derisa të shkrihet plotësisht.

Largojeni atë nga tenxhere dhe vendoseni në një kavanoz xhami.

2.Shtoni vodkën në kavanoz dhe ekstraktin e vanillës.

Përzieni me një thikë për të kombinuar qokollatën me vodkë.

3.Mbylleni kapakun, dhe tundeni atë derisa të jetë përzier plotësisht dhe është e gatshme për servim.

 

The post Qysh me përgaditë vodka me shije qokollate? appeared first on Qysh Me.

Qysh me mësu ecjen me ski?

Posted: 10 Jan 2017 05:29 PM PST

Merrni leksione për skijim.

Edhe pse kjo mund të mos jetë opcion i parë pasi që këto leksione mund të jenë të kushtueshme, kjo është mënyrë më e shpejtë për tu mësuar.

1.Një ndër gjërat e para që duhet të mësoni është si të lëvizni me skitë e veshura.

Do të ju duhet të ecni me skitë në rastet kur dëshironi të shkoni tek skilifti, ose në rast të rrëzimit.

Një ndër mënyrat më të aplikuara është duke mbajtur skitë në mënyrë paralele dhe duke e shtyer veten përpara me anë të poleve.

Mënyrë tjetër është mënyra e Herringbonit.

Vendosni majet e skive larg nga njëra tjetra, duke formuar shkronjën V dhe bëni hapa të vegjël përpara.

2.Shikoni dhe aplikoni edhe teknikat e tjera, dhe vendosni se cila teknikë funksionon për ju më së miri.

Muskujt e këmbëve janë më të fortë se sa muskujt e duarve, kështu që si fillestar mundohuni të aplikoni metodën e Herringbonit.

The post Qysh me mësu ecjen me ski? appeared first on Qysh Me.

Qysh me kriju dizajn galaksie në mbulesa jastëku?

Posted: 10 Jan 2017 04:52 PM PST

Përbërësit:

  • Mbulesa jasteku vjollcë apo të zeza
  • Zbardhues rrobash
  • Ngjyrë materiali të bardhë, të zezë, vjollcë, kaltër dhe kuq.

1.Me kujdes të shtuar vendosni zbardhuesin në një shishe me spërkatës, dhe pastaj spërkatni në disa vende duke mbuluar thuajse gjysmën e mbulesës.

2.Pastaj, merrni një copë të vogël sfungjeri dhe aplikoni në të ngjyrën e zezë.

Filloni duke aplikuar ngjyën me sfungjer, duke e shtypur sfungjerin në material në disa vende, duke krijuar formë të reve.

3.Vazhdoni me ngjyrat e tjera procedurën e njejtë.

4.Galaksitë javë në forma ta ndryshme, por ato në formë spirale duken më interesante, prandaj me furcë e me ngjyrë të bardhë pikturoni disa nga këto galaksi.

5.Pikturoni edhe disa yje, dhe pika në të gjithë hapësirën.

The post Qysh me kriju dizajn galaksie në mbulesa jastëku? appeared first on Qysh Me.

Qysh me reduktu yndyrën e trupit gjatë dimrit?

Posted: 10 Jan 2017 03:14 PM PST

Reduktimi i yndyrës së trupit mund të ndihmojë shumë në përmirësimin e shëndetit tuaj.

Përderisa pak yndyrë në trup është e nevojshme për funksionimin e shëndetshëm të trupit, sasitë e mëdha të dhjamit e yndyrës mund të dërgojnë në probleme serioze të shëndetit.

1.Zgjidhni dhe synoni të konsumoni ushqime që kanë kalori të ulëta.

Ushqimet e ulëta në kalori, ju mbajnë të ngopur si dhe ju ndihmojnë të reduktoni yndyrën në trup.

Monitoroni kaloitë që konsumoni në ditë dhe reduktoni këtë numër për të paktën 500 kalori në ditë.

2.Fokusohuni në proteina, pasi që këto janë thelbësore për metabolizmin e trupit.

Konsumoni mish, peshk, pulë dhe prodhime të qumështit me yndyrë të ulët.

3.Bëni frutat dhe perimet prioritet në ushqime.

4.Reduktoni sasinë e konsumimit të: bukës, orizit, ëmbëlsirave, pastave etj.

Young woman enjoying of winter air

The post Qysh me reduktu yndyrën e trupit gjatë dimrit? appeared first on Qysh Me.

Related Posts :