Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Roboti humanoid kalon mbi pengesat e vështira me sukses të madh (video)” plus 12 more Express AutoTech

loading...

“Roboti humanoid kalon mbi pengesat e vështira me sukses të madh (video)” plus 12 more Express AutoTech


Roboti humanoid kalon mbi pengesat e vështira me sukses të madh (video)

Posted: 13 Jan 2017 11:53 AM PST

Roboti humanoid Atlas më parë ka treguar aftësitë e ecjes dhe balancimit, ndërsa në këtë video të re, mund të shihni aftësinë e tij të re - Atlas ka mësuar se si të kalojë pothuajse çdo pengesë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Faqet dhe grupet në Facebook bien prej sistemi në të gjithë botën

Posted: 13 Jan 2017 09:33 AM PST

Rrjeti social Facebook është duke përjetuar probleme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çmimi i arsyeshëm VW Atlas (Foto)

Posted: 13 Jan 2017 08:57 AM PST

Kompania gjermane e prodhimit të veturave, ka bërë të ditur se modeli Atlas që del në shitje në pranverë, do të kushtojë 30 mijë dollarë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pse janë krijuar lojërat Solitaire dhe Minesweeper?

Posted: 13 Jan 2017 08:52 AM PST

Lojërat kompjuterike më të famshme, Solitaire dhe Minesweeper, janë projektuar për të ndihmuar njerëzit që të mësojnë aftësitë e nevojshme për të përdorur kompjuterët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kujdes, WhatsApp ka një problem

Posted: 13 Jan 2017 08:22 AM PST

WhatsApp cilësohet si një nga shërbimet më të sigurta për mesazhe për shkak të kodimit që ka.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është celulari i Nokia që do të mposhtë Samsung dhe iPhone

Posted: 13 Jan 2017 08:04 AM PST

Celulari i parë i ri i Nokias u prezantua vetëm disa ditë më parë, por Nokia 6 nuk është ai lloj celulari që mund të mposhtë iPhone 8 dhe Galaxy S8 këtë vit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është promo i Samsung Galaxy S8 (Video)

Posted: 13 Jan 2017 07:54 AM PST

Interneti është mbushur me thashetheme rreth Galaxy S8 përderisa lansimi i tij po afrohet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është veçoria e re në Snapchat (Video)

Posted: 13 Jan 2017 07:44 AM PST

Snapchat e ka bërë më të lehtë që të 'lundroni' aplikacionin dhe të gjeni miqtë, grupet dhe të zbuloni botuesit dhe storjet e tjera përmes një shiriti universal kërkimi i cili është vendosur në krye të aplikacionit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ndryshon Snapchat, shkak ishin akuzat e Facebook

Posted: 13 Jan 2017 06:53 AM PST

Pas akuzave nga rrjeti i njohur social "Facebook", bërë në drejtim të "Snapchat" për kopjim të disa elementëve në dizajnin e ndërfaqes këta të fundit kanë vendosur të bëjë ndryshime në stil dhe në dizajn, duke nisur nga ndryshme në pjesën e kërkimit të miqve, dhe të "chat"-it.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

WhatsApp prezanton karakteristikat e reja

Posted: 13 Jan 2017 05:33 AM PST

Në luftën me konkurrencën kundër Viber, çdo avantazh është i rëndësishëm. Kështu, WhatsApp ka vendosur të sigurojë klientët e tij me aftësinë për të dërguar animacione të ndryshme GIF.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Më në fund del edhe për Galaxy S7 e S7 Edge, Android Nougat

Posted: 13 Jan 2017 04:10 AM PST

Sistemi operativ Android Nougat më në fund del edhe për smartonët Samsung Galaxy S7 dhe S7 Edge, transmeton koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Makinë më të shpejtë vështirë do të gjeni (Foto)

Posted: 13 Jan 2017 02:58 AM PST

Lotus ka prezantuar lansimin e një versioni të ri vetëm për gara të modelit Exige, të quajtur Lotus Exige Race 380, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ken Block prezanton Gymkhana 9 [VIDEO]

Posted: 12 Jan 2017 11:54 PM PST

Çdo herë kur emri Ken Block lidhet me Gymkhana, aty del një spektakël i jashtëzakonshëm i ngasjes ekstreme të veturës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :