Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Rrushi i gjarprit ilaçi kundër reumës dhe dhimbjeve në eshtra” plus 10 more Express Shneta

loading...

“Rrushi i gjarprit ilaçi kundër reumës dhe dhimbjeve në eshtra” plus 10 more Express Shneta


Rrushi i gjarprit ilaçi kundër reumës dhe dhimbjeve në eshtra

Posted: 06 Jan 2017 09:01 AM PST

Bima "rrushi i gjarprit" (lat. tamus communis) haset në vende të lagështa, e shpeshherë ngjitet edhe nëpër mur.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rreziku që i shkaktoni vetes kur e pastroni borën

Posted: 06 Jan 2017 07:28 AM PST

Në këtë ditë të ftohta rekomandohet të rrini brenda në shtëpi dhe të mbani ambientin sa më ngrohtë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mjekët zbulojnë se si të mbrohemi kundër gripit dhe të qëndrojmë të shëndetshëm

Posted: 06 Jan 2017 07:12 AM PST

Këta mjekë punojnë në një mjedis me rrezik të lartë. Ne jemi të ekspozuar vazhdimisht nga pacientët që vuajnë nga viruset e ndryshme, ftohjes dhe gripit. Megjithatë, shumica e tyre mbeten të shëndoshë, sepse gjatë gjithë vitit i përmbahen bazave të mbrojtjes. Bazat thonë: sasi e mjaftueshme e gjumit, ushqim i duhur, stërvitje dhe larje e duarve. Këshillat janë publikuar në portalin medicinal "Web Medicine"

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo maskë ndalon rënien e flokëve

Posted: 06 Jan 2017 05:55 AM PST

Rënia e flokëve shqetëson shumë persona dhe shpeshherë ne përballemi me konfuzitet se si të ndalojmë flokët tanë të bien.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Cila prej perimeve është aleatja e lëkurës së yndyrshme?

Posted: 06 Jan 2017 02:48 AM PST

E pasur me likopene, domatja, një antioksidant natyral, ruan lëkurën nga plakja dhe nga radikalet e lira.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aktivitetet fizike për të humbur peshën e shtuar gjatë fundvitit

Posted: 06 Jan 2017 01:32 AM PST

Në këtë fillim të muajit janar, ngrëniet e mëdha dhe mbi katër pjata të ndryshme, gotat me alkool dhe ëmbëlsirat e shijshme kanë përfunduar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pse ndahen çiftet pas disa vitesh martesë?

Posted: 05 Jan 2017 02:18 PM PST

Nëse ju apo dikush që e njihni është ndarë kohët e fundit pas 20 vitesh martesë, nuk jeni të vetmit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A e dini çfarë i ndodh trupit nëse nuk bëni seks?

Posted: 05 Jan 2017 01:05 PM PST

Nëse jeni në marrëdhënie dhe po kaloni nëpër një "pushim seksual", atëherë keni vëmendjen.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bëni këto ushtrime për të humbur peshën e shtuar gjatë fundvitit

Posted: 05 Jan 2017 12:20 PM PST

Në këtë fillim të muajit janar, ngrënjet e gjata dhe mbi katër pjata të ndryshme, gotat me alkool dhe ëmbëlsirat e shijshme kanë përfunduar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A e dini se Coca-Cola mund të përdoret edhe për këtë?

Posted: 05 Jan 2017 10:36 AM PST

Coca-Cola është marka më e vlefshme në histori - dhe Coca-Cola është fjala e dytë më e njohur në botë pas fjalës "Hello".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Më në fund përgjigja për pyetjen e përjetshme: Ushtrime apo dietë rigoroze për dobësim?

Posted: 05 Jan 2017 10:28 AM PST

Hulumtimi i kryer në Angli ka treguar se kur është fjala për humbjen e peshës, ushtrimet janë më efektive se dieta rigoroze.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :