Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Shkaktarët kryesorë të çrregullimeve menstruale” plus 24 more Express Shneta

loading...

“Shkaktarët kryesorë të çrregullimeve menstruale” plus 24 more Express Shneta


Shkaktarët kryesorë të çrregullimeve menstruale

Posted: 03 Jan 2017 09:23 AM PST

Ju janë vonuar periodat? Gjëja e parë që duhet të merrni në konsideratë është shtatzënia. Nëse kjo përjashtohet, atëherë duhet t'u kushtoni vëmendje shkaktarëve të tjerë që lidhen me përdorimin e pilulave për kontrollin e lindjeve ose hyrja në menopauzë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A e dini domethënien e letrave të ngjitura në pemët dhe perimet që i blini?

Posted: 03 Jan 2017 08:37 AM PST

Kur blini pemë dhe perime në dyqane, a i keni vërejtur disa ngjitës në to? Nëse po, a e dini domethënien e tyre?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja sa shpesh duhet të urinoni për të qenë të shëndetshëm

Posted: 03 Jan 2017 05:57 AM PST

Shpeshtësia e urinimit është indikator që tregon se sa i hidratuar është trupi. Qoftë nëse urinoni shumë rrallë apo shumë më shpesh se tjerët, është e rëndësishme të dini se sa shpesh duhet të urinoni brenda një dite.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë ndodh nëse keni dhimbje në gjoks?

Posted: 03 Jan 2017 05:43 AM PST

Ekspertët janë hedhur në kërkime për të gjetur shenjat të cilat i paraprijnë një sulmi në zemër dhe kanë arritur shpesh rezultate të ndryshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E frikshme: Krokodili ia këput krahun trajnerit (VIDEO +16)

Posted: 03 Jan 2017 05:35 AM PST

Kjo video e frikshme është filmuar në qytetin Nakhon Sawan në Tajlandë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A duhet ta zgjojmë beben për t’i dhënë qumësht?

Posted: 03 Jan 2017 03:47 AM PST

Si duhet të sillemi?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qofte me perime dhe peshk

Posted: 03 Jan 2017 02:58 AM PST

Përbërësit:

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu mund ta largoni erën e hudhrës brenda sekondash

Posted: 03 Jan 2017 02:55 AM PST

Hudhra është një ndër perimet më të dobishme për shëndetin tonë. Vlerat e saj janë provuar e riprovuar pas një sërë studimesh. Sa keq që nuk mund të themi të njëjtën gjë për aromën e saj. Sado të përpiqeni ta largoni me losione të ndryshme, apo duke përtypur çamçakëz, ajo të vazhdojë të jetë sërish aty.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E dinte se do të vdiste sapo të lindte, por nëna merr një vendim... (FOTO+16)

Posted: 03 Jan 2017 02:32 AM PST

Një nënë ka treguar historinë e saj të dhimbshme, kur ka vendosur që të vazhdojë shtatzëninë e të sjellë në jetë vajzën e saj edhe pse i thanë se ajo ishte e "papajtueshme me jetën".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Specat djegës luftojnë kancerin

Posted: 03 Jan 2017 01:57 AM PST

Specat djegës mund të ndihmojnë në luftën kundër kancerit të gjirit, thonë shkencëtarët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gripi i shpendëve mbërrin në kufi, Greqia në alarm pas rasteve në Bullgari

Posted: 03 Jan 2017 01:55 AM PST

Autoritetet shëndetësore në Greqi janë vënë në alarm pasi në dy prefektura fqinje të Bullgarisë, në Plovdiv dhe Stara Zagora, organet vendase kanë dhënë urdhër për therje masive të mijëra shpendëve të cilët janë konstatuar se kanë virusin e gripit H5N8.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fëmija i Parë në 2017-n lindet nga Fëmija i Parë i 1980-s

Posted: 02 Jan 2017 10:50 PM PST

Fëmija i parë që ka lindur në Islandë në vitin 2017 u lind vetëm 3 minuta pas Vitit të Ri në klinikën shëndetësore të Islandës së Jugut në Selfoss, citon Syri.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pasi ta lexoni këtë, ju kurrë më nuk do t'i zbardhni dhëmbët

Posted: 02 Jan 2017 10:48 PM PST

Një dentist ka treguar se mënyra që keni përdorur për t'i zbardhur dhëmbët është krejtësisht e gabuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lajm i mirë për ata që hanë çokollatë rregullisht

Posted: 02 Jan 2017 02:35 PM PST

Lajme të mira për ata që e adhurojnë çokollatën, pasi një studim thotë se konsumimi i rregullt i çokollatës është i lidhur me funksion më të mirë të trurit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

S’ju duhen më syzet - përmirësoni shikimin me këtë ilaç natyral

Posted: 02 Jan 2017 02:18 PM PST

Shkenca dhe teknologjia janë zhvilluar mahnitshëm në dekadat e fundit, e veçanërisht në fushën e shikimit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Seks për herë të parë, ja nga çka frikësohen vajzat e virgjëra

Posted: 02 Jan 2017 02:15 PM PST

Kur bëhet fjalë për seksin, shumë femra, e veçmas vajzat e reja që nuk kanë përvojë, nganjëherë ndiejnë frikë dhe pasiguri, që i shtynë t'iu ikin marrëdhënieve seksuale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është sekreti për një seks super të nxehtë

Posted: 02 Jan 2017 02:00 PM PST

Provoni këto lëvizje të cilat e rrisin kënaqësinë seksuale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja sa duhet të prisni në marrëdhënie për t'u martuar

Posted: 02 Jan 2017 01:48 PM PST

Në ditët e sotshme, martesa ka marrë një rol frikësues në shoqëri, për shkak të ndarjes.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja pse duhet të vendosni domate në fytyrë

Posted: 02 Jan 2017 01:00 PM PST

Nëse i keni provuar të gjitha trajtimet mjekësore në dispozicion dhe nuk ju kanë ndihmuar, ju mësojmë një mënyrë të re të trajtimit të akneve – me domate.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Njerëzit me këtë shenjë horoskopi nuk bëjnë për njëri-tjetrin

Posted: 02 Jan 2017 12:47 PM PST

Kushdo që është 'krijuar' për ju, do t'ju gjejë një ditë. Disa njerëz e kanë të shkruar për të qenë së bashku.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pini këtë lëng para gjumit, do të dobësoheni pa u munduar

Posted: 02 Jan 2017 12:17 PM PST

Shtimi në peshë gjatë festave është i pashmangshëm. Vetëm duke parë tryezën e shtruar darkën e Vitit të Ri duket sikur fiton kilogramë, e më jo, të hash si asnjë herë më parë përgjatë muajit festiv dhjetorit. Sigurisht që në këto rreshta jo të gjithë e gjejnë veten, por që jemi të sigurt që shumë prej nesh luten për ekzistencën e një lëngu magjik që do të shkrijë yndyrën për një natë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja pse duhet të flini në krahun e majtë

Posted: 02 Jan 2017 11:47 AM PST

Lajme të këqija për ata që flenë në shpinë ose në krah të djathtë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu mund ta largoni erën e hudhrës brenda sekondash

Posted: 02 Jan 2017 11:41 AM PST

Hudhra është një ndër perimet më të dobishme për shëndetin tonë. Vlerat e saj janë provuar e riprovuar pas një sërë studimesh. Sa keq që nuk mund të themi të njëjtën gjë për aromën e saj. Sado të përpiqeni ta largoni me locione të ndryshme apo duke përtypur çamçakëz, ajo të vazhdojë të jetë sërish aty.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoqi dorë nga masturbimi, ja çfarë thotë se i ndodhi më pas

Posted: 02 Jan 2017 10:57 AM PST

Një burrë i cili hoqi dorë nga masturbimi për 700 ditë, tha se fitoi "superfuqi" duke mos masturbuar për kaq kohë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si të bëjmë dallimin midis ftohjes dhe gripit?

Posted: 02 Jan 2017 10:23 AM PST

Gripi dobëson trupin dhe e bën atë të ndjeshëm për hyrjen e baktereve të cilat më pas shkaktojnë një varg të të komplikimeve. Ftohja dhe gripi shkaktohen nga viruset, por problemi është shpesh në dallimin e tyre në fillim të sëmundjes, për shkak se i kanë disa simptoma të përbashkëta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :