Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Si të dalloni mjaltin bio nga ai i përpunuar për vetëm 10 sekonda” plus 1 more Kuzhina Shqiptare

loading...

“Si të dalloni mjaltin bio nga ai i përpunuar për vetëm 10 sekonda” plus 1 more Kuzhina Shqiptare


Si të dalloni mjaltin bio nga ai i përpunuar për vetëm 10 sekonda

Posted: 08 Jan 2017 09:07 PM PST

Mjalti njihet për vlerat e tij të larta ushyese, por shpesh herë biem pre e mjaltit të përpunuar i cili na shitet si mjaltë bio.

Por jo më, sot po iu sjellim disa mënyra shumë të thjeshta sesi t'a dalloni mjaltin e përpunuar.

Fakti kryesor që ju duhet të dini është se mjalti që shitet nëpër supermarkete fillimisht ngrohet në temperatura të larta të cilat vrasin enzimat dhe ushqyesit e domosdoshëm që mjalti ka.

Përveç kësaj këtij mjalti i shtohet ujë dhe më pas filtrohet duke i hequr polenin.

Sipas një studimi 80% e mjaltit që shitet në supermarket i hiqet poleni.

1.Lexoni me kujdes etiketën. Nëse etiketa shkruan se mjalti përmban shurup misri ose glukozë të shtuar ai mjaltë nuk është bio.

2. Shijoni mjaltin. Mjalti i përpunuar është i ëmbël dhe me aromë mjalti. Por mjalti bio gjatë shijimit të lë ndjesinë e shijimit të një luleje.

3. Testojeni në gisht. Merrni një sasi minimale mjalti dhe lyeni gishtin e madh të dorës, nëse mjalti shpërbëhet ai është i përpunuar. Një mjaltë natyralë nuk përhapet dhe rri i palëvizur.

4. Testojeni në ujë. Në një përzierje me ujë dhe mjaltë shtoni disa pika ujë. Nëse krijohet një shkumë në gotë atëherë mjalti ka patu gëlqere brenda dhe nuk ka pasur gëlqere.

5. Mjalti natyral kristalizohet. Nëse me kalimin e kohës mjalti kristalizohet në frigorifer atëherë është natyral./shije

The post Si të dalloni mjaltin bio nga ai i përpunuar për vetëm 10 sekonda appeared first on Kuzhina Shqiptare.

Ja pse duhet të hidhni sodë buke në dyshek çdo mëngjes

Posted: 08 Jan 2017 09:07 PM PST

Na vjen keq që po ju zhgënjejmë, por ju duhet t'a dini se dysheku ku ju po flini çdo natë është vendi perfekt për të krijuar mjedisin e përshtatshëm për grumbullimin e papastërtive dhe bakterieve.

Ndërrimi i çarçafëve nuk është një pastrim rrënjësor për ju dhe djersa, lëngjet e ndryshme të trupit kalojnë nga çarçafët në dyshekun tuaj.

Por sot po iu tregojmë një mënyrë fantastike për të vrarë bakteriet dhe për të pastruar dyshekun tuaj njëherë e mirë.

Besojeni apo jo e vetmja gjë që ju duhet është soda e bukës e cila është ekstremisht e fuqishme për të shkatërruar bakteriet.

Pastrojeni fillimisht dyshekun me një fshesë me korent dhe më pas hidhni sipër sodë bukë.

Kjo mënyrë pastrimi do e dezinfektojë dhe fshesa me korent do të eleminojë pluhurin e mbledhur.

Ju do të shihni sesi soda e bukës nga e bardhë do të kthehet në gri, pasi do të mbledhë të gjithë bakteriet e rrezikshme.

Më pas shtoni disa pika vaj esencial në ujë dhe me ndihmën e një sprajti spërkatni dyshekun, aroma do të jetë e shkëlqyer!/shije

The post Ja pse duhet të hidhni sodë buke në dyshek çdo mëngjes appeared first on Kuzhina Shqiptare.

Related Posts :