Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Trajtoni venat në mënyrë natyrale” plus 21 more Express Shneta

loading...

“Trajtoni venat në mënyrë natyrale” plus 21 more Express Shneta


Trajtoni venat në mënyrë natyrale

Posted: 10 Jan 2017 09:18 AM PST

Shfaqja e venave është një nga sëmundjet më të komplikuara.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kaloni më shumë kohë me prindërit nëse doni të jetoni më gjatë

Posted: 10 Jan 2017 07:07 AM PST

Kërkimet e Universitetit të Kalifornisë kanë sjellë së fundmi disa rezultate interesante, sa i përket jetëgjatësisë së njeriut. Dhe sipas tyre receta për të jetuar më gjatë është mjaft e thjeshtë, mjafton të kaloni më shumë kohë me prindërit tuaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mungesa e kësaj vitamine ua shkakton dhimbjet në shpinë

Posted: 10 Jan 2017 07:03 AM PST

Dhimbjet në nyejt dhe shpinën tuaj mund të mos shkaktohen nga mosha, pesha, lloji i punës apo nga niveli i aktiviteti.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja pse ju dridhen duart

Posted: 10 Jan 2017 05:46 AM PST

Pothuajse gjysma e njerëzve me këtë problem, (i cili lidhet me një mungesë komunikimi në tru), kanë edhe një anëtar në familje me të tillë shqetësim.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ëmbëlsirë e shpejtë por shije mbresëlënëse

Posted: 10 Jan 2017 05:18 AM PST

Ëmbëlsirë e shpejtë dhe e shijshme me banane.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lajme të këqija për përdoruesit e mishit të kuq

Posted: 10 Jan 2017 04:19 AM PST

Këtë javë, një studimi ri i publikuar tregon për rreziqet e përdorimit të shpeshtë të mishit të kuq.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mahnitëse: Ky produkt shkatërron 90 për qind të kancerit në zorrë të trashë për 48 orë

Posted: 10 Jan 2017 03:53 AM PST

Ae keni ditur se kanceri në zorrë të trashë është një nga llojet më të shpeshta të kancerit, te të dyja gjinitë? 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Muaji në të cilin keni lindur tregon se nga çfarë sëmundje do të vuani, shiko nga cila sëmundje do vuash

Posted: 10 Jan 2017 03:27 AM PST

Shkencëtarët kanë zbuluar se 55 nga 1668 sëmundjet lidhen dukshëm me muajin e lindjes të pacientëve, sipas American Time dhe Italian Corriere della Sera.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bizelja zvogëlon efektin e stresit

Posted: 10 Jan 2017 03:14 AM PST

Dikur bizelja konsiderohej si ushqim i të varfërve, ndërsa sot luan rolin kryesor në shumë restorante ekskluzive.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Neuromonitorimi, për një operacion të sigurt

Posted: 10 Jan 2017 02:27 AM PST

Neuromonitorimi është një procedurë për monitorimin e gjendjes funksionale të trurit, palcës kurrizore, nervave periferikë, gjatë periudhës së intervenimit kirurgjik.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo pije magjike shkrin dhjamin për 8 orë

Posted: 09 Jan 2017 11:22 PM PST

Çdo njeri që ka pasur probleme me humbjen e peshës dhe përpiqet të mirëmbajë një peshë normale, e di se pjesët më të vështira për të humbur peshë janë stomaku dhe kofshët. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bëni këto ushtrime për sy 3 minuta në ditë dhe do të keni shikim si të skifterit

Posted: 09 Jan 2017 10:20 PM PST

Vetëm 3 minuta në ditë mjaftojnë t'i ushtroni sytë tuaj dhe të përmirësoni shikimin apo të pengoni dobësimin e tyre.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja sa boronica duhet të hani që të humbni peshë

Posted: 09 Jan 2017 02:42 PM PST

Merrni vitamina, minerale dhe antioksidantë që ju duhen për të humbur yndyrën në bark, për të pasur kolesterol më të ulët dhe për të kontrolluar më mirë sheqerin tuaj në gjak duke konsumuar boronica çdo ditë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bëjeni këtë që të kënaqeni plotësisht në seks

Posted: 09 Jan 2017 02:40 PM PST

Ka shumë faktorë të cilët mund të ndikojnë në jetën seksuale – mosha, shëndeti, jetesa, dhe e fundit, por më e rëndësishmja, ajo se si ndjeheni në marrëdhënie.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dobësohu duke i ngrënë këto ushqime

Posted: 09 Jan 2017 02:38 PM PST

Mund të dobësohesh edhe duke ngrënë, mjafton të zgjedhësh ushqimet e duhura, pra ushqimet që djegin yndyrna. Nëse keni disa kile më shumë, por asnjë dëshirë për të bërë dietë, mos i trembni, ja një listë që bën për ju.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto shenja tregojnë se jeni në lidhje me personin e gabuar

Posted: 09 Jan 2017 02:08 PM PST

Si mund ta dini nëse jeni me personin e duhur? Një anketë ka treguar se shumica e njerëzve në botë janë penduar që janë martuar me personin e gabuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja pse nuk duhet të hani shpejt

Posted: 09 Jan 2017 01:28 PM PST

Organizmi i njeriut, gjatë gjithë jetës së tij, akumulon stres dhe dëmtime që vijnë nga ambienti ku ai jeton. Në varësi të kodit gjenetik të gjithësecilit, faktorët ambiental ndikojnë në plakjen dhe uljen e kapacitetit fizik në forma të ndryshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shërohet nga puçrrat e rënda në fytyrë, tregon sekretin prapa transformimit të tij

Posted: 09 Jan 2017 12:31 PM PST

Veç kush gënjen, se pamja është shumë e rëndësishme për ne. Dhe kjo vlen për të gjithë, jo vetëm për femrat.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë i ndodh organit tuaj gjenital përderisa plakeni

Posted: 09 Jan 2017 12:07 PM PST

Mosha është një mësues mizor. Nga njëra anë, ajo gjoja se vjen me urtësi, duke iu bërë që të ndjeheni më të rehatshëm në lëkurën tuaj dhe duke ju çliruar nga djersitja e 'gjërave të vogla'.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si të zvogëlohet dëmi nga qëndrimi i gjatë në karrige?

Posted: 09 Jan 2017 10:19 AM PST

Trupi i njeriut është krijuar për të lëvizur (çdo ditë duhet të ecim dy orë), prandaj ulja e gjatë dëmton mëlçinë, peshën e trupit, trurin, shëndetin mendor, ndërsa mungesa e lëvizjes mund të shkurtojë edhe jetën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Banane, mjaltë e ujë, kura ‘magjike’ për zhdukjen e kollës dhe bronkitit

Posted: 09 Jan 2017 10:08 AM PST

Trajtimi i kollit kronik dhe bronkitit ka qenë sfidë e madhe për mjekësinë. Por, së fundmi është bërë e ditur një recetë e re natyrale, e cila përmban përbërësit më të vjetër dhe më të fuqishëm, të cilët e qetësojnë fytin dhe mushkëritë, si dhe e shërojnë kollin dhe bronkitin në afat rekord.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mos i përdorni sapunët antibakterialë, këshillojnë mjekët (video)

Posted: 09 Jan 2017 09:59 AM PST

Edhe pse sapunët antibaterialë shkatërrojnë një gamë të gjerë të baktereve, studimet e fundit kanë treguar se janë në gjendje të kontribuojnë në shfaqjen e llojeve të reja të superbaktereve, mikroorganizmave rezistentë ndaj antibiotikëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :