Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Vajza shkon të heqë apandesitin por shokon mjekët me atë që i gjetën” plus 9 more Lajmi i Fundit

loading...

“Vajza shkon të heqë apandesitin por shokon mjekët me atë që i gjetën” plus 9 more Lajmi i Fundit


Vajza shkon të heqë apandesitin por shokon mjekët me atë që i gjetën

Posted: 07 Jan 2017 08:15 AM PST

Një vajzë gjashtëmbëdhjetë vjeçare hyri në sallen e operacionit per të hequr apandesitin, por i ka lene te shokuar mjeket me atë që i zbuluan ne brendesi te trupit. Rasti i jashtëzakonshëm u zbulua javën e kaluar në një studim të publikuar nga Universiteti Nara në Japoni. Adoleshentja nga Japonia, e cila nuk është identifikuar, ...

“Vaksina antigrip nga Kina?”, reagon ISHP: Ju tregojmë origjinën dhe ilacit

Posted: 07 Jan 2017 08:10 AM PST

Instituti i Shëndetit Publik ka reaguar pas deklaratave të Partisë Demokratike mbi origjinën e vaksinës antigrip të shpërndarë në qendrat shëndetësore të vendit ditët e fundit. Sipas PD, vaksia është një prodhim kinez, dhe sipas tyre nuk ka asnjë fletëudhëzim në shqip, siç e parashikon dhe rregullorja. Por pas këtyre pretendimeve të PD, Instituti i ...

Video bëhet “virale’, vajza me të brendshme pastron…dëborën!

Posted: 07 Jan 2017 08:04 AM PST

Një video është bërë virale në rrjetet sociale që tregon një vajzë me të brendshme që pastron borën kur temperaturat janë minus disa gradë. Nuk dihet me saktësi se në cilin vend është xhiruar videoja, por ajo është shpërndarë me shpejtësi.

‘Reçipetat nuk ekzistojnë për mua’. Gjoksi i modeles jashtë kontrollit

Posted: 07 Jan 2017 08:03 AM PST

Ajo është ndoshta femra më seksi në Instagram. Bëhet fjalë për modelen Jojo Babie. Ajo ka 5.2 milionë ndjekës në IG dhe mund ta kuptosh përse. Praktikisht, ajo nuk përdor thuajse asnjëherë reçipeta. Slim waist grind w/@fittea @fitteawraps 🍃Consistency is key👌🏻..Never give up on your fitness goals! #fittea – It's Friday! my fav day 😈 ...

VIDEO/ Historia e lidhjeve të dashurisë dhe martesës së dështuar të Tunës

Posted: 07 Jan 2017 07:49 AM PST

Këngëtarja Altuna Sejdiu-Tuna, përveç muzikës është përfolur edhe për jetën e saj private, pasi ajo njihet për disa lidhje me meshkuj të njohur shqiptar. Me kë ka qenë në lidhje përveç Ledrit dhe Cozman, ndiqni videon e mëposhtme…(Minuta 4:08- 7:30)

“Lajmi i fejesës”, reagon Noizy, por…komenti i tij të lë pa fjalë!

Posted: 07 Jan 2017 07:37 AM PST

Lajmi se Noizy është në prag fejese ka bërë bujë këto ditë në mediat rozë e madje edhe në gazeta të shkruara. Flitej se Noizy është në prag të një fejese me një shqiptare e cila jetonte në Francë. Mirëpo pak minuta më parë, reperi ka reaguar në Instagram duke përgënjeshtruar lajmin. Me humor ai shkruan se pas ...

Blushi: Arrestimi dëshmi e kohëve që po ndryshojnë, ja çmimi që Haradinaj po paguan

Posted: 07 Jan 2017 07:28 AM PST

Kreu i “Libra”, Ben Blushi shkruan se arrestimi i Ramush Haradinaj në Francë "nuk është një vendim Gjykate por është dëshmi e kohëve që po ndryshojnë". Blushi përmes një statusi në “FB” shprehet se kjo ngjarje do të ketë ndikim në Prishtinë dhe se kur Ramushi të lirohet, Kosova nuk do jetë më ajo që është ...

Pastroni dhëmbët dhe erën e keqe me këta përbërës

Posted: 07 Jan 2017 07:09 AM PST

Të gjithë e dimë se sa e rëndësishme është higjena e gojës. Por edhe në rastet kur pastrimi bëhet dy apo tre herë në ditë me furçë, në dhëmbë mbeten ende baktere. Nëse ato bashkohen me proteina dhe grimcat e ushqimeve, ato formojnë "pllakatë guri" mbi dhëmbët tuaj, të cilat mund të shkaktojnë probleme serioze ...

Sot e nesër ditët më të tmerrshme, ja kur largohet i ftohti siberian

Posted: 07 Jan 2017 07:05 AM PST

Edhe nesër shqiptarët do të duhet të përballen me temperaturat disa gradë nën zero, ndërsa nga e marta do të nisë edhe rritja e tyre. Sinoptikania Lajda Porja tha për “News24” se sot ka pasur një rënie tjetër të ndjeshme të temperaturave që do të vijojë edhe ditën e nesërme. Ajo tha se në të ...

Ibrahimovic e pranon: Ndihem si një kafshë…!

Posted: 07 Jan 2017 07:04 AM PST

Sulmuesi i Manchester United, Zlatan Ibrahimoviç, thotë se e sheh veten e tij "si një kafshë", që nuk është si të tjerët, futbollist normal. 35-vjeçari është golashënuesi i dytë më i lartë në Premier League për këtë sezon. Ai ka shënuar 13 gola në 19 paraqitje për "Djajtë e Kuq". Trajneri Jose Mourinho ishte pyetur ...

Related Posts :